Firme din Sectorul 2
București
Sectorul 2 are 46.385 de firme active, dintre care 14.785 au depus bilanț pentru 2016 — 18,7% din firmele județului București. Densitatea e de 159,1 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 87,2 mld RON, e 22,8% din cea a județului; firma medie facturează cu 10,3% peste media județului.
Cele mai multe firme sunt în activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 5,2%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 3,6%) și lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100, 3,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| TTT CONSTRUCTION&SALES AGENCY S.R.L. SRL | 48892303 | 4613 | 5.620 (2025) |
| IGLOO DESIGN SRL SRL | 15852337 | 7111 | 5.611 (2023) |
| MARDOR CLIMA S.R.L. SRL | 52862378 | 4754 | 5.610 (2025) |
| TOP EXPERT COMERŢ S.R.L. SRL | 48343763 | 4721 | 5.601 (2024) |
| RPD - RESPONSABIL PROTECTIE DATE S.R.L. SRL | 38875585 | 7022 | 5.600 (2025) |
| SELY STAR SRL SRL | 31095728 | 7711 | 5.600 (2025) |
| ENCA PROGROUP S.R.L. SRL | 47588544 | 7112 | 5.600 (2025) |
| PETALS. CO S.R.L. SRL | 40050873 | 8559 | 5.580 (2025) |
| CRIS INSTAL CONSTRUCT SRL SRL | 17329203 | 7112 | 5.578 (2025) |
| EM-SOFT PROFESSIONAL S.R.L. SRL | 51467958 | 8559 | 5.571 (2025) |
| CLASSCOM SOLUTIONS SRL SRL | 24080155 | 3319 | 5.563 (2021) |
| PRIBOUTIQUE CONCEPT SRL SRL | 31738300 | 4771 | 5.553 (2025) |
| DENTESTET EVOLUTION SRL SRL | 33311682 | 8623 | 5.551 (2022) |
| PROMOTION Z-WEB PLUS S.R.L. SRL | 42102871 | 7112 | 5.539 (2025) |
| WIRE PICTURES S.R.L. SRL | 40218412 | 5911 | 5.538 (2021) |
| SIV GROUP EXPERT S.R.L. SRL | 42386269 | 4939 | 5.538 (2025) |
| PLANUL DE REZERVA S.R.L. SRL | 47466237 | 4619 | 5.537 (2023) |
| THEODORXD S.R.L. SRL | 49070769 | 4712 | 5.537 (2025) |
| DALU ADMIN SERVICES SRL SRL | 31910138 | 7022 | 5.517 (2025) |
| PREMIRO SRL SRL | 1898 | 7490 | 5.517 (2023) |
| NIPOL SRL SRL | 21272342 | 6202 | 5.517 (2017) |
| ESTETIC TOP SURGERY S.R.L. SRL | 52741333 | 8622 | 5.510 (2025) |
| OBLIK PROIECT SRL SRL | 17470554 | 7111 | 5.505 (2025) |
| ABA ADMINISTRATION S.R.L. SRL | 45112217 | 6832 | 5.500 (2025) |
| THALOSYS S.R.L. SRL | 52179040 | 6210 | 5.500 (2025) |
| B.A.H.D. BIROU DE ARHITECTURA HOINARESCU DANIEL SRL SRL | 22151950 | 7111 | 5.500 (2025) |
| MCSI CARPATHIA S.R.L. SRL | 46394825 | 6820 | 5.500 (2024) |
| TINANEW IMPEX S.R.L. SRL | 40269777 | 4642 | 5.497 (2024) |
| HOLFIN CREDIT S.R.L. SRL | 48533474 | 6619 | 5.476 (2025) |
| ASTAL DATA SRL SRL | 28160389 | 9511 | 5.469 (2024) |
| BIG EVENTS DJ MUSIC S.R.L. SRL | 42623926 | 9329 | 5.450 (2025) |
| ENGO TEAM SRL SRL | 37309928 | 4321 | 5.431 (2020) |
| ZAMRITA S.R.L. SRL | 51240407 | 9699 | 5.425 (2025) |
| G & D IMPEX SRL SRL | 3572821 | 8122 | 5.413 (2025) |
| NDI SMART DEAL S.R.L. SRL | 48478523 | 4519 | 5.405 (2025) |
| ETM ADMINISTRARE IMOBILE S.R.L. SRL | 42952759 | 6832 | 5.400 (2025) |
| SAFETYBELT S.R.L. SRL | 43069587 | 7490 | 5.400 (2025) |
| A.M.B. CONT CONSULTING SRL SRL | 16413577 | 6920 | 5.400 (2025) |
| CONTAPOSTOL SRL SRL | 19175747 | 6920 | 5.400 (2025) |
| PRIVE FASHION S.R.L. SRL | 40501361 | 6391 | 5.396 (2023) |
| A.L. TICKET EUROPE S.R.L. SRL | 52654784 | 7311 | 5.395 (2025) |
| ETERN SUPER CONSTRUCT SRL SRL | 30366985 | 4399 | 5.391 (2025) |
| TIANBO TRANSPORT S.R.L. SRL | 52813049 | 5320 | 5.391 (2025) |
| THE HOUSE OF QVANTUM S.R.L. SRL | 47288709 | 4791 | 5.373 (2025) |
| CHRIS NATURAL ENERGY S.R.L. SRL | 43037046 | 9623 | 5.361 (2025) |
| BUSINESS BAM MODERN S.R.L. SRL | 51726793 | 4712 | 5.356 (2025) |
| GEANEL ACCOUNT SRL SRL | 24939999 | 6920 | 5.350 (2025) |
| XLB MOBILITY GROUP S.R.L. SRL | 52832270 | 4933 | 5.339 (2025) |
| MIHAI&VICTOR MARKET S.R.L. SRL | 51301059 | 4721 | 5.333 (2025) |
| TIC MOB SRL SRL | 14702838 | 3100 | 5.317 (2025) |