Firme din Sectorul 2
București
Sectorul 2 are 46.390 de firme active, dintre care 16.324 au depus bilanț pentru 2017 — 18,7% din firmele județului București. Densitatea e de 159,1 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 94,4 mld RON, e 22,6% din cea a județului; firma medie facturează cu 9,7% peste media județului. Față de 2016, cifra de afaceri a crescut cu 8,2%.
Cele mai multe firme sunt în activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 5,2%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 3,6%) și lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100, 3,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| PRO 3 DROOT SRL SRL | 36175917 | 8623 | 384.531 (2025) |
| JOIA INTERIORS S.R.L. SRL | 43559830 | 7413 | 384.522 (2025) |
| BENTOS RO S.R.L. SRL | 50716171 | 1071 | 384.502 (2025) |
| DECOLT COMPANY SRL SRL | 37732820 | 6820 | 384.395 (2025) |
| MOLDSCULPTART S.R.L. SRL | 45627370 | 9012 | 384.352 (2025) |
| GRAPHAIS SRL SRL | 16132725 | 9012 | 384.344 (2025) |
| ATELIERUL DE INGINERIE GEOSPATIALA S.R.L. SRL | 46528358 | 7112 | 384.316 (2025) |
| FRISCH & PARTNERS SRL SRL | 18095097 | 7020 | 384.241 (2025) |
| EXCELIXIS DEVELOPMENT S.R.L. SRL | 35571387 | 4941 | 384.214 (2025) |
| IVA CLASS COM SRL SRL | 33253530 | 4332 | 384.166 (2025) |
| LOTRU ORIGIN S.R.L. SRL | 52761306 | 6210 | 383.969 (2025) |
| MAUR SA SA | 6944830 | 4120 | 383.957 (2025) |
| ORTHO STUDIO SRL SRL | 29359917 | 8623 | 383.937 (2025) |
| ALFA ORIEL S.R.L. SRL | 43011208 | 4791 | 383.928 (2025) |
| IDYLLIC STORY SRL SRL | 36559985 | 8230 | 383.920 (2025) |
| BLACK EDGE SOFTWARE S.R.L. SRL | 41364785 | 6210 | 383.915 (2025) |
| CURSURI ESTETICA SRL SRL | 36621068 | 8532 | 383.903 (2025) |
| JTP AUTOMOTIVE PROFESSIONAL SRL SRL | 24752868 | 7020 | 383.835 (2025) |
| CONDORUL IMPORT EXPORT SRL SRL | 3822898 | 4711 | 383.785 (2025) |
| SPECTRUM IMAGING S.R.L. SRL | 49678112 | 8622 | 383.731 (2025) |
| DANART IMOB SRL SRL | 31692904 | 6820 | 383.722 (2025) |
| MCM HR S.R.L. SRL | 48704973 | 7830 | 383.700 (2025) |
| GREEN GROUP IMPORT EXPORT SRL SRL | 3788338 | 4751 | 383.591 (2025) |
| PEGADENT SRL SRL | 16630258 | 8623 | 383.493 (2025) |
| TM SNEAKER CARE S.R.L. SRL | 44710018 | 9523 | 383.487 (2025) |
| MAIOCO HAIR DESIGN SRL SRL | 38074790 | 9621 | 383.452 (2025) |
| XINGTENG COMERCIAL IMPEX S.R.L. SRL | 45337767 | 4712 | 383.434 (2025) |
| DARMVAL EVENTS SRL SRL | 35501667 | 5610 | 383.355 (2025) |
| SWEET BULLYVET SRL SRL | 26287069 | 7500 | 383.317 (2025) |
| TU COMANZI PUNCT RO SRL SRL | 31238623 | 4791 | 383.314 (2025) |
| OMNIA CONSULTING CONTABILITATE SRL SRL | 17306340 | 6920 | 383.286 (2025) |
| MARBIT LOGICON FOCUS S.R.L. SRL | 45818167 | 6201 | 383.237 (2025) |
| CATHIAS EDELINE COMPANY SRL SRL | 33675659 | 1512 | 383.130 (2021) |
| KIRA TEAM SERVICES S.R.L. SRL | 42350117 | 6310 | 383.074 (2025) |
| TOTAL REISEN & JAGD SRL SRL | 15143670 | 7912 | 383.032 (2025) |
| ANDYDO COSMETICS S.R.L. SRL | 44304460 | 4712 | 383.005 (2025) |
| ROGVAIV GRUP SRL SRL | 16084202 | 7112 | 383.002 (2025) |
| FURNICA DERATIZARE 3D S.R.L. SRL | 43588312 | 8129 | 382.980 (2025) |
| VIAPROG S.R.L. SRL | 43038890 | 6201 | 382.943 (2025) |
| VICRIS BUILDING SRL SRL | 38070194 | 4211 | 382.933 (2025) |
| TARGET MANAGEMENT SRL SRL | 18315664 | 7020 | 382.901 (2025) |
| MERCURY ATC COMPANY SRL SRL | 34620449 | 6820 | 382.862 (2025) |
| ADEPATIS SRL SRL | 31697634 | 1071 | 382.856 (2025) |
| GTA OFFICE CONTAB S.R.L. SRL | 48986130 | 8210 | 382.850 (2025) |
| MBA JUNIOR SRL SRL | 37753393 | 8559 | 382.790 (2025) |
| AQUA SEWER SERVICES SRL SRL | 35174590 | 3700 | 382.714 (2025) |
| REFERENCE CREATIVES S.R.L. SRL | 51083256 | 6310 | 382.653 (2025) |
| CHEF-SHOP S.R.L. SRL | 45689364 | 4771 | 382.639 (2025) |
| TOP WHEELS CLUB SRL SRL | 35846496 | 4782 | 382.550 (2025) |
| TOP DEALER BLACK S.R.L. SRL | 42068680 | 4669 | 382.440 (2025) |