Firme din Sectorul 2
București
Sectorul 2 are 46.390 de firme active, dintre care 17.248 au depus bilanț pentru 2018 — 18,7% din firmele județului București. Densitatea e de 159,1 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 97,9 mld RON, e 22,3% din cea a județului; firma medie facturează cu 8,1% peste media județului. Față de 2017, cifra de afaceri a crescut cu 3,7%.
Cele mai multe firme sunt în activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 5,2%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 3,6%) și lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100, 3,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| AGROTRANSPORT COLENTINA SA SA | 507 | 6820 | 380.196 (2025) |
| TOPO-SURVEY-SOLUTIONS S.R.L. SRL | 47846562 | 7112 | 380.164 (2025) |
| DKNET TREND CONSULTING S.R.L. SRL | 40621945 | 6210 | 380.133 (2025) |
| CHRISPA MANAGEMENT SRL SRL | 21851301 | 7022 | 380.097 (2025) |
| SORIDI - JEANS IMPORT - EXPORT SRL SRL | 8345439 | 4771 | 380.059 (2025) |
| RENGA'S EVENTS S.R.L. SRL | 48872845 | 9329 | 380.028 (2025) |
| AIM TECH S.R.L. SRL | 45475719 | 7112 | 379.962 (2025) |
| AVOS PHONE S.R.L. SRL | 50982408 | 4742 | 379.858 (2025) |
| IKRAM CLINIQUE S.R.L. SRL | 41415080 | 8622 | 379.841 (2025) |
| PRAVALIA CU UNELTE S.R.L. SRL | 41588588 | 4684 | 379.818 (2025) |
| TIDAL LOCK CONSULTING S.R.L. SRL | 49333075 | 6210 | 379.790 (2025) |
| BURGEON SOFT SRL SRL | 35837145 | 6201 | 379.778 (2025) |
| ITP MUNCII URGENT S.R.L. SRL | 46813060 | 7120 | 379.744 (2025) |
| SAELINVA S.R.L. SRL | 51493507 | 6831 | 379.704 (2025) |
| OUTDOOR LEARNING S.R.L. SRL | 48852783 | 8510 | 379.689 (2025) |
| DEELUC ADVERTISING S.R.L. SRL | 36863487 | 7311 | 379.620 (2025) |
| EVALOR ADVISORS SRL SRL | 35621400 | 6831 | 379.519 (2025) |
| GO STRAIGHT S.R.L. SRL | 24879161 | 4100 | 379.393 (2025) |
| QUERCUS CONSULTING SRL SRL | 16284570 | 6220 | 379.334 (2025) |
| PORCHUB S.R.L. SRL | 45116782 | 4711 | 379.314 (2025) |
| MOTOR SPORT EVENTS SRL SRL | 20684710 | 9319 | 379.304 (2025) |
| NICOMAR HIDROIZOLAŢII SRL SRL | 35630572 | 4399 | 379.280 (2025) |
| LANEXIM 2000 SRL SRL | 8380630 | 4647 | 379.240 (2025) |
| DR. RIZEA RADIOLOGIE S.R.L. SRL | 47667095 | 8622 | 379.239 (2025) |
| TARRA OPTIM IMOB SRL SRL | 31540884 | 6820 | 379.098 (2025) |
| DATA EXPERTCONT S.R.L. SRL | 47101664 | 7020 | 378.990 (2025) |
| BION EXPERT CONSULT SRL SRL | 16089382 | 6920 | 378.945 (2025) |
| INTERESOUND MEDIA S.R.L. SRL | 43108589 | 7311 | 378.902 (2025) |
| HTD PUBLIMEDIA S.R.L. SRL | 39308872 | 4776 | 378.874 (2025) |
| DIAGMA SRL SRL | 13710654 | 7022 | 378.858 (2025) |
| CASA DE PROGRAMARE VULCANICA S.R.L. SRL | 49517469 | 6201 | 378.788 (2025) |
| CINF CARPET HOME S.R.L. SRL | 44882536 | 4712 | 378.781 (2025) |
| ADONIS - 94 IMPEX SRL SRL | 10314 | 8622 | 378.780 (2025) |
| IMPULS ECONOMIC JUST S.R.L. SRL | 46829490 | 8299 | 378.779 (2025) |
| A&A NAIL TRAINING S.R.L. SRL | 41207721 | 8532 | 378.769 (2025) |
| BRAIN ARMADA S.R.L. SRL | 47843434 | 4712 | 378.753 (2025) |
| AB FUNERARY CONSTRUCT S.R.L. SRL | 6904216 | 4399 | 378.750 (2025) |
| D&F SERVCOM SRL SRL | 12693296 | 4619 | 378.705 (2025) |
| AMI REAL ESTATE CONCEPT S.R.L. SRL | 52040016 | 6811 | 378.671 (2025) |
| SECURE LAND S.R.L. SRL | 44887940 | 6391 | 378.626 (2025) |
| WISE EXPERT TEAM SRL SRL | 36393938 | 6920 | 378.530 (2025) |
| BLE SERVICII S.R.L. SRL | 50822237 | 5320 | 378.514 (2025) |
| MICUL OM MARE S.R.L. SRL | 42279262 | 9329 | 378.468 (2025) |
| D.G.A. CONSTRUCT TEAM SRL SRL | 16988206 | 7112 | 378.376 (2025) |
| LNI INVESTMENTS SRL SRL | 33498719 | 6820 | 378.375 (2025) |
| MDT LOUNGE S.R.L. SRL | 48173979 | 5630 | 378.346 (2025) |
| NOLIAD S.R.L. SRL | 50632631 | 6820 | 378.336 (2025) |
| 3AD TENNIS ADVANTAGE S.R.L. SRL | 41345538 | 8551 | 378.329 (2025) |
| TAC & SEE CONCEPT S.R.L. SRL | 43596471 | 9531 | 378.297 (2025) |
| ROMELCO INDUSTRIAL SRL SRL | 14273310 | 4321 | 378.263 (2025) |