Firme din Sectorul 2
București
Sectorul 2 are 46.390 de firme active, dintre care 17.248 au depus bilanț pentru 2018 — 18,7% din firmele județului București. Densitatea e de 159,1 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 97,9 mld RON, e 22,3% din cea a județului; firma medie facturează cu 8,1% peste media județului. Față de 2017, cifra de afaceri a crescut cu 3,7%.
Cele mai multe firme sunt în activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 5,2%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 3,6%) și lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100, 3,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| EVELYN PROD-COM SRL SRL | 9848307 | 4755 | 220.001 (2025) |
| Clinica Stomatologica EURODENT SRL SRL | 16637612 | 8623 | 220.000 (2025) |
| INSTUDY SRL SRL | 34612926 | 7490 | 220.000 (2018) |
| BIOSMART S.R.L. SRL | 52165400 | 8559 | 220.000 (2025) |
| BLISS BEAUTY SALON S.R.L. SRL | 44142830 | 9621 | 219.988 (2025) |
| PERFORMANCE & RELIABILITY S.R.L. SRL | 47484284 | 8299 | 219.979 (2023) |
| CYBERTEK SYSTEMS SRL SRL | 14458327 | 6310 | 219.965 (2025) |
| DRĂGAN MOTORS S.R.L. SRL | 43682190 | 7120 | 219.944 (2025) |
| FIXYOURBODY FD S.R.L. SRL | 42117953 | 9313 | 219.932 (2025) |
| EMY MARKO FASHION S.R.L. SRL | 45861990 | 4642 | 219.855 (2025) |
| HYPNOTIC EVENTS SRL SRL | 36044636 | 7830 | 219.845 (2017) |
| ATELIER TAB S.R.L. SRL | 41520825 | 9020 | 219.838 (2025) |
| FEAST HOME FOOD DELIVERY S.R.L. SRL | 49639229 | 5320 | 219.812 (2025) |
| NOVA VLAHORIA SRL SRL | 32270908 | 4941 | 219.754 (2025) |
| DOCTOR SCUTARIU ONCOHELP S.R.L. SRL | 49809285 | 8622 | 219.723 (2025) |
| ACE BRIDGE S.R.L. SRL | 46330783 | 7020 | 219.653 (2025) |
| URBAN NEST SRL SRL | 37672132 | 5520 | 219.633 (2025) |
| ZUPPY KINDERGARTEN S.R.L. SRL | 41521642 | 8510 | 219.633 (2025) |
| GASTROHEP - OPROIU SRL SRL | 15411217 | 7020 | 219.614 (2020) |
| INSTAL MASTER BERT S.R.L. SRL | 40977447 | 4712 | 219.600 (2025) |
| DCA CAR TRADING S.R.L. SRL | 49424653 | 4619 | 219.580 (2025) |
| THE ADCHEMISTS SRL SRL | 21607090 | 7311 | 219.578 (2021) |
| ADELE MODA S.R.L. SRL | 46443979 | 4642 | 219.570 (2025) |
| ELITE BUSINESS PROFESIONAL SRL SRL | 30988910 | 7911 | 219.557 (2025) |
| DUALUMA MADU TRANSPORT GRUP S.R.L. SRL | 43934165 | 5320 | 219.538 (2025) |
| BNA GENERAL ACTIVITIES SRL SRL | 33358090 | 7312 | 219.527 (2025) |
| VALUL MOV S.R.L. SRL | 41692197 | 9003 | 219.472 (2025) |
| MTM LINEA SRL SRL | 35524032 | 4100 | 219.460 (2025) |
| GRIG & GRIG TRANS SRL SRL | 14235520 | 7120 | 219.460 (2025) |
| WISEMIND S.R.L. SRL | 49738745 | 6210 | 219.412 (2025) |
| LIGHTHOUSE LEARNING S.R.L. SRL | 48157400 | 8552 | 219.395 (2025) |
| ROCKIN MUFFIN PRODUCTIONS S.R.L. SRL | 49753516 | 5911 | 219.355 (2025) |
| TEHCAD IMOB S.R.L. SRL | 50658178 | 7112 | 219.335 (2025) |
| CONCEPT MODA KING S.R.L. SRL | 42117899 | 4771 | 219.322 (2025) |
| LIVRAM DULCE CONCEPT S.R.L. SRL | 40746825 | 6210 | 219.188 (2025) |
| RO EST-VEST INVEST S.R.L. SRL | 49969065 | 6831 | 219.139 (2025) |
| ACCOUNTING MASTER LEADER S.R.L. SRL | 40571820 | 6920 | 219.099 (2025) |
| POLITEHNIC A.N.D. PREST-IMPEX SRL SRL | 9478123 | 8569 | 219.048 (2025) |
| FRIZERIE COAFURA ZAMFIR SRL SRL | 36373 | 9621 | 219.010 (2025) |
| HAPPY ACCOUNTING S.R.L. SRL | 44337823 | 6920 | 218.951 (2025) |
| QUICK TECH LOGIC S.R.L. SRL | 49447169 | 9510 | 218.934 (2025) |
| PRACTICDENT SRL SRL | 18061868 | 8623 | 218.925 (2025) |
| HONG JIA YUAN COM SRL SRL | 33296442 | 4642 | 218.916 (2025) |
| POLIDOR COM SRL SRL | 17900325 | 7500 | 218.781 (2025) |
| AXISMUNDI CONSULTING SRL SRL | 36828846 | 6210 | 218.753 (2023) |
| BEST FARMA DISTRIBUTION SRL SRL | 22036900 | 4617 | 218.508 (2025) |
| GANICO CONSTRUCT SRL SRL | 37256424 | 4120 | 218.500 (2025) |
| PARSON CENTER S.R.L. SRL | 43315061 | 9512 | 218.491 (2025) |
| TRIAST EXPERT S.R.L. SRL | 41898767 | 6920 | 218.470 (2025) |
| CODE CREATORS S.R.L. SRL | 52317584 | 5829 | 218.388 (2025) |