Firme din Sectorul 2
București
Sectorul 2 are 46.385 de firme active, dintre care 17.248 au depus bilanț pentru 2018 — 18,7% din firmele județului București. Densitatea e de 159,1 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 97,9 mld RON, e 22,3% din cea a județului; firma medie facturează cu 8,1% peste media județului. Față de 2017, cifra de afaceri a crescut cu 3,7%.
Cele mai multe firme sunt în activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 5,2%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 3,6%) și lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100, 3,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| GSC PREST SERV S.R.L. SRL | 51429822 | 4321 | 80.437 (2025) |
| PROMO INTELLIGENCE SOLUTION SRL SRL | 29425190 | 6310 | 80.436 (2025) |
| ECOFIN PRO S.R.L. SRL | 51951922 | 7020 | 80.426 (2025) |
| 3D BIZ SKILLS S.R.L. SRL | 42440066 | 7112 | 80.420 (2025) |
| LA ARMEANU CAFENEA & IMPORT EXPORT SRL SRL | 3007 | 9531 | 80.385 (2025) |
| BIROU DE CONTABILITATE ADAM MARIA SRL SRL | 28366525 | 6920 | 80.375 (2025) |
| VLADHOMETHERAPY S.R.L. SRL | 46275271 | 9313 | 80.310 (2025) |
| BUILDING CREED INVESTMENT SRL SRL | 37273905 | 4120 | 80.300 (2018) |
| AVANTI ASO GRUP S.R.L. SRL | 43417177 | 6310 | 80.219 (2025) |
| G.S. METALIC RACK SRL SRL | 11201476 | 4615 | 80.216 (2025) |
| ABC RATHSON PVT S.R.L. SRL | 51415495 | 7820 | 80.179 (2025) |
| EDDEX TRAVEL S.R.L. SRL | 42271935 | 7912 | 80.170 (2025) |
| BILT MEDIA PRODUCTIONS SRL SRL | 20124968 | 5911 | 80.128 (2025) |
| ADZ GLOBAL TEAM SRL SRL | 38229738 | 7430 | 80.127 (2025) |
| GEOSTAR MCS SRL SRL | 23764643 | 7112 | 80.120 (2025) |
| VERKI RAKONTO S.R.L. SRL | 41514068 | 7311 | 80.095 (2025) |
| LOIAL PROSERVIMPEX SRL SRL | 2999078 | 6110 | 80.073 (2025) |
| EXPERT SMART SOLUTIONS S.R.L. SRL | 52256495 | 7499 | 80.071 (2025) |
| TRANSLATION AGENCY SRL SRL | 31128221 | 7430 | 80.039 (2025) |
| RL TRADERS LIMITED S.R.L. SRL | 46196100 | 4791 | 80.037 (2024) |
| UNIQUE STYLE FIRST TIME SRL SRL | 35374296 | 4642 | 80.017 (2025) |
| TOP MOVERS SRL SRL | 15565704 | 5210 | 80.016 (2025) |
| GRAVITAS PRO S.R.L. SRL | 41857872 | 7022 | 80.000 (2025) |
| SINCOM SRL SRL | 324945 | 4322 | 79.959 (2025) |
| STORSALE MARKET S.R.L. SRL | 45198162 | 4791 | 79.944 (2025) |
| CONTENT TAILORS S.R.L. SRL | 48764983 | 7311 | 79.938 (2025) |
| CENTRUL PENTRU RESURSE MEDIA SRL SRL | 31173036 | 5911 | 79.920 (2025) |
| ENDODENT CONCEPT AB S.R.L. SRL | 39344760 | 8623 | 79.904 (2025) |
| INNOVADERM S.R.L. SRL | 51257611 | 9622 | 79.890 (2025) |
| STUMP ENGINEERING S.R.L. SRL | 48899972 | 7112 | 79.869 (2025) |
| CLS TECH S.R.L. SRL | 48658842 | 6312 | 79.857 (2025) |
| MY CAR IMPORT S.R.L. SRL | 49005299 | 8220 | 79.832 (2024) |
| A & V GRAPH SRL SRL | 6547709 | 6209 | 79.820 (2025) |
| FABRICA DE HÂRTII S.R.L. SRL | 42226187 | 8299 | 79.786 (2025) |
| CRISS ANA AVANTAJ SRL SRL | 20533989 | 6832 | 79.773 (2025) |
| ARHITECTURE DESIGN & DONE SRL SRL | 30718313 | 7112 | 79.758 (2025) |
| HIDROEDIL SRL SRL | 14071885 | 7112 | 79.738 (2025) |
| ROCREATE S.R.L. SRL | 50302951 | 7311 | 79.724 (2025) |
| PARTY EVENTS CONCEPT S.R.L. SRL | 49076532 | 9002 | 79.670 (2025) |
| AMETIST TAXI SRL SRL | 33569283 | 4933 | 79.652 (2025) |
| EXPERT PUBLIC ADVISER SRL SRL | 30245533 | 7022 | 79.645 (2025) |
| MOONRAY S.R.L. SRL | 43180746 | 4642 | 79.638 (2025) |
| KADI PRO TECHNIK SSM S.R.L. SRL | 41717810 | 7499 | 79.635 (2025) |
| BC BUILD FOR FUTURE S.R.L. SRL | 52494012 | 7112 | 79.620 (2025) |
| ESPRIT TRANS S.R.L. SRL | 49231300 | 4933 | 79.609 (2025) |
| RARIS HOME S.R.L. SRL | 45201900 | 4791 | 79.606 (2025) |
| FARGOB PACKING SRL SRL | 35111095 | 1721 | 79.580 (2025) |
| ANDESSA SRL SRL | 24022669 | 6831 | 79.561 (2025) |
| CYG MAGPREST S.R.L. SRL | 43163605 | 8129 | 79.525 (2025) |
| HAPPY ENTERTAINMENT S.R.L. SRL | 39504925 | 9039 | 79.521 (2025) |