Firme din Sectorul 2
București
Sectorul 2 are 46.385 de firme active, dintre care 17.248 au depus bilanț pentru 2018 — 18,7% din firmele județului București. Densitatea e de 159,1 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 97,9 mld RON, e 22,3% din cea a județului; firma medie facturează cu 8,1% peste media județului. Față de 2017, cifra de afaceri a crescut cu 3,7%.
Cele mai multe firme sunt în activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 5,2%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 3,6%) și lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100, 3,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| OLYPAN INVESTMENT AND TRADING SRL SRL | 17775672 | 6820 | 75.025 (2025) |
| OLLA FLORAL ART SRL SRL | 31206400 | 4791 | 75.023 (2025) |
| ALWAYS TEST YOUR CODE S.R.L. SRL | 44882595 | 6201 | 75.009 (2025) |
| HATTI CONSTRUCT S.R.L. SRL | 48798919 | 4120 | 75.000 (2025) |
| INTELLIZ S.R.L. SRL | 48231727 | 6311 | 75.000 (2025) |
| PINTILIE PROPERTIES TOAMNEI S.R.L. SRL | 42783579 | 6812 | 75.000 (2025) |
| ALEMAR DENT S.R.L. SRL | 52050915 | 7020 | 74.989 (2025) |
| BIG EYES STUDIO S.R.L. SRL | 41758690 | 7410 | 74.973 (2025) |
| IOTA PRODUCTIONS S.R.L. SRL | 50574182 | 7490 | 74.972 (2025) |
| LORY & ALIN SOLUTION S.R.L. SRL | 41544964 | 4789 | 74.968 (2025) |
| LA TAVI AUTO S.R.L. SRL | 42246940 | 4520 | 74.856 (2024) |
| MONET IMPEX SRL SRL | 2839670 | 4322 | 74.833 (2025) |
| AMIRAMA CONSULTING SRL SRL | 29857903 | 7111 | 74.804 (2025) |
| HAI'G CONINSTAL SRL SRL | 14188290 | 4321 | 74.800 (2025) |
| MODO COGITANDI S.R.L. SRL | 39017954 | 8699 | 74.800 (2025) |
| TIME2PARTY ENTERTAINMENT S.R.L. SRL | 40474771 | 4791 | 74.774 (2025) |
| MCGC PRIME DESIGN S.R.L. SRL | 53124077 | 7112 | 74.765 (2025) |
| MCGC APEX S.R.L. SRL | 53127790 | 7112 | 74.765 (2025) |
| F.S. INGENIOUS PLUMBING S.R.L. SRL | 53123985 | 7112 | 74.765 (2025) |
| MCS FIRE SAFETY S.R.L. SRL | 53127642 | 7112 | 74.765 (2025) |
| VPCG DESIGN S.R.L. SRL | 53135874 | 7112 | 74.765 (2025) |
| MCGC AIRSAFE ENGINEERING S.R.L. SRL | 53123756 | 7112 | 74.765 (2025) |
| RESIN & FDM PRINT S.R.L. SRL | 41829813 | 7410 | 74.700 (2025) |
| G.Z. MED CENTER S.R.L. SRL | 48162856 | 8622 | 74.657 (2025) |
| STUDIO-4 - IMPEX SRL SRL | 5573599 | 7112 | 74.645 (2024) |
| DAVID PETROVICH PRODUCTION SRL SRL | 24670105 | 5920 | 74.643 (2025) |
| CLOUD 34 CONSULTING S.R.L. SRL | 48900074 | 7020 | 74.639 (2025) |
| BEBE COOL S.R.L. SRL | 40290213 | 1421 | 74.629 (2025) |
| RE CENTRO STUDIO S.R.L. SRL | 40127497 | 6832 | 74.610 (2025) |
| THE MARKETING HOUSE SRL SRL | 33756532 | 7311 | 74.608 (2025) |
| ATELIERELE BASIL S.R.L. SRL | 38494505 | 8552 | 74.598 (2025) |
| LUNA PROFESSIONAL SMILE S.R.L. SRL | 44698879 | 8623 | 74.568 (2025) |
| CONDOR LIFE SRL SRL | 33910940 | 4646 | 74.550 (2025) |
| BE BETTER CONSULTING S.R.L. SRL | 39966193 | 7499 | 74.522 (2025) |
| DENTANIA S.R.L. SRL | 51865821 | 8623 | 74.514 (2025) |
| MICII CAMPIONI KINETO S.R.L. SRL | 51076240 | 9623 | 74.500 (2025) |
| FREYA FREYR CONSULT S.R.L. SRL | 51748163 | 8559 | 74.500 (2025) |
| SEQUOIA CONSULT SRL SRL | 17063259 | 6209 | 74.500 (2025) |
| MGMT ARCHITECTS S.R.L. SRL | 51222923 | 7020 | 74.500 (2025) |
| SERICOL INKS SRL SRL | 37300147 | 4690 | 74.437 (2025) |
| BAI GE S.R.L. SRL | 52096637 | 4672 | 74.421 (2025) |
| MULLALALA 888 CREATIONS S.R.L. SRL | 50469527 | 5911 | 74.404 (2025) |
| PTC CLEAN DRIVE S.R.L. SRL | 51125637 | 8123 | 74.395 (2025) |
| QUALITY ENVIRONMENT SRL SRL | 22318871 | 8299 | 74.391 (2025) |
| STKCOREESTATE S.R.L. SRL | 51084871 | 6831 | 74.375 (2025) |
| ARTDENTAL NEW CLINIC SRL SRL | 35629985 | 8623 | 74.369 (2025) |
| THAIS INVESTIŢII SRL SRL | 25776636 | 8551 | 74.322 (2025) |
| MANABU NET SRL SRL | 38364777 | 7430 | 74.292 (2025) |
| SWIMMING ACADEMY FOR CHAMPIONS S.R.L. SRL | 46410173 | 8551 | 74.215 (2025) |
| VELVITO AUTO SRL SRL | 34823974 | 4781 | 74.210 (2023) |