Firme din Sectorul 2
București
Sectorul 2 are 46.400 de firme active, dintre care 19.219 au depus bilanț pentru 2019 — 18,7% din firmele județului București. Densitatea e de 159,1 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 119,4 mld RON, e 21,1% din cea a județului; firma medie facturează în linie cu media județului. Față de 2018, cifra de afaceri a crescut cu 21,9%.
Cele mai multe firme sunt în activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 5,2%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 3,6%) și lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100, 3,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| E.C. GASTRO CONSULT SRL SRL | 35378662 | 8622 | 844.806 (2025) |
| LLOYDS TRAINING CO S.R.L. SRL | 31404971 | 8559 | 844.579 (2025) |
| METEX BIG S.A. SA | 200718 | 6820 | 844.198 (2025) |
| WEIBO IMPEX SRL SRL | 26092687 | 4642 | 844.105 (2025) |
| MY BLESSING ASIATIC S.R.L. SRL | 44308682 | 1085 | 844.006 (2025) |
| FULL OUT MEDIA S.R.L. SRL | 38597942 | 7311 | 843.777 (2025) |
| STEELART SRL SRL | 16128040 | 2512 | 843.539 (2024) |
| DIACRIS INTERNATIONAL SERVICE SRL SRL | 9494064 | 7430 | 843.368 (2025) |
| ZERO SRL SRL | 12603072 | 7111 | 842.696 (2025) |
| TPM CONSTRUCTII SI DEZVOLTARE S.R.L. SRL | 48999327 | 4110 | 842.616 (2025) |
| R C C ENDODONTICS SRL SRL | 35255546 | 8559 | 842.531 (2025) |
| MOORE STEPHENS KSC ADVISORY SRL SRL | 31703744 | 6920 | 842.352 (2025) |
| NEL-MAR MARKET S.R.L. SRL | 41993157 | 4727 | 842.317 (2025) |
| CRAI DREAMS S.R.L. SRL | 42062270 | 6831 | 841.972 (2025) |
| HIGHQUALITYSHOES S.R.L. SRL | 39163046 | 4791 | 841.651 (2025) |
| DENTAL IMPLANT INTERNATIONAL S.R.L. SRL | 39225351 | 4774 | 841.588 (2025) |
| NONNA MIA RISTORANTE S.R.L. SRL | 41202694 | 5610 | 841.562 (2025) |
| ARHIVDEPO INTERNATIONAL SRL SRL | 33286333 | 9112 | 841.499 (2025) |
| SAIR SOLUTIONS S.R.L. SRL | 41093201 | 7022 | 841.004 (2025) |
| PLATFORMA CULTURALĂ PE BUNE S.R.L. SRL | 48653608 | 9020 | 840.685 (2025) |
| CARION SRL SRL | 14821677 | 4619 | 840.518 (2025) |
| UCR NEXT GEN SRL SRL | 33920375 | 3320 | 840.451 (2025) |
| DAGECOM TRAVEL SERVICES SRL SRL | 8733929 | 7912 | 840.283 (2025) |
| CAPA INTERIM SERVICES S.R.L. SRL | 44376890 | 7820 | 840.035 (2025) |
| YOANNIS TRANS SRL SRL | 15534295 | 4639 | 839.688 (2025) |
| Z CĂTĂLIN MEDIA SERVICES S.R.L. SRL | 44520951 | 5911 | 839.630 (2025) |
| TRUSECURE S.R.L. SRL | 50991058 | 6210 | 839.588 (2025) |
| ACCES UTIL CONSTRUCT S.R.L. SRL | 41185186 | 4664 | 839.372 (2025) |
| BIAS SOLID GROUP SRL SRL | 33085216 | 4649 | 839.258 (2025) |
| PERA PRIME SRL SRL | 37204867 | 4110 | 839.175 (2025) |
| SWEET DAMAGE S.R.L. SRL | 39715949 | 9013 | 839.143 (2025) |
| SMAV GROUP S.R.L. SRL | 36193107 | 7020 | 839.000 (2025) |
| UNIVERSUM BIROTICA SRL SRL | 13660360 | 4650 | 838.879 (2025) |
| FLO AUTO PARTS & MORE S.R.L. SRL | 46574907 | 4791 | 838.871 (2025) |
| PARKER RUSSELL ACCOUNTING S.R.L. SRL | 26857615 | 6920 | 838.543 (2025) |
| INGENOSS S.R.L. SRL | 49959916 | 7112 | 838.437 (2025) |
| CONTESSMOON MEDICAL S.R.L. SRL | 51519410 | 8621 | 838.425 (2025) |
| CREATELIER S.R.L. SRL | 32160751 | 7414 | 838.255 (2025) |
| MOBIL COM 95 SRL SRL | 3938494 | 4531 | 838.069 (2025) |
| VIG 2000 SRL SRL | 12864027 | 4711 | 837.914 (2024) |
| ERA NOUA TRADE SRL SRL | 22576285 | 4619 | 837.480 (2025) |
| PROSPEED NET SRL SRL | 17786469 | 2620 | 837.314 (2025) |
| APPLE TREE EDU SRL SRL | 34015901 | 8559 | 837.043 (2025) |
| AHMMAD & C COM SRL SRL | 9874470 | 4649 | 836.789 (2025) |
| CONSORTECH S.R.L. SRL | 48770306 | 6210 | 836.287 (2025) |
| CARDINAL MS SRL SRL | 17146990 | 8559 | 836.180 (2025) |
| GRIG PROIECT CONSTRUCT SRL SRL | 22163670 | 7111 | 835.995 (2025) |
| RAZVAN CONSTRUCT PLUS S.R.L. SRL | 51558460 | 4100 | 835.735 (2025) |
| MINDCARE SERVICII MEDICALE S.R.L. SRL | 38469617 | 8622 | 835.680 (2025) |
| BARBAROSSA DESIGN SRL SRL | 36543458 | 9313 | 835.644 (2025) |