Firme din Sectorul 2
București
Sectorul 2 are 46.385 de firme active, dintre care 19.216 au depus bilanț pentru 2019 — 18,7% din firmele județului București. Densitatea e de 159,1 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 119,4 mld RON, e 21,1% din cea a județului; firma medie facturează în linie cu media județului. Față de 2018, cifra de afaceri a crescut cu 21,9%.
Cele mai multe firme sunt în activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 5,2%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 3,6%) și lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100, 3,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| LEGALIZE IT LOGISTICS S.R.L. SRL | 36183740 | 4711 | 140.722 (2023) |
| PETRANA HUB PARC S.R.L. SRL | 50106009 | 7020 | 140.666 (2025) |
| A&I LANDSCAPING S.R.L. SRL | 50474582 | 8130 | 140.624 (2025) |
| NAIRO TRANSCOMERT EXPORT SRL SRL | 3711911 | 1814 | 140.609 (2025) |
| TEHNOTEL SERV SRL SRL | 8007969 | 6110 | 140.608 (2025) |
| AP DIGITAL VENTURES S.R.L. SRL | 50075778 | 7311 | 140.569 (2025) |
| PARAGRAPH AGENCY S.R.L. SRL | 42866453 | 7410 | 140.560 (2025) |
| DAR DESIGN CASE S.R.L. SRL | 47435311 | 7022 | 140.557 (2024) |
| CONSULTA 99 SRL SRL | 12064172 | 7022 | 140.538 (2025) |
| 308WIN S.R.L. SRL | 41511649 | 5911 | 140.460 (2025) |
| ZZF AUTO SRL SRL | 33696473 | 4672 | 140.436 (2025) |
| SERVO NETAV S.R.L. SRL | 44313336 | 6202 | 140.400 (2025) |
| ICETREND CONSULT S.R.L. SRL | 44757533 | 7022 | 140.366 (2025) |
| KRYSS PERSONNEL CONSULTING S.R.L. SRL | 45446934 | 7022 | 140.340 (2025) |
| I.M.M. SECURITY SRL SRL | 13561196 | 8001 | 140.264 (2025) |
| SIMION & COMP SERVICONS SRL SRL | 8474530 | 6820 | 140.254 (2025) |
| PRO ALEX CONSTRUCT SRL SRL | 18176892 | 4120 | 140.253 (2025) |
| ACTIVE AVA RENT S.R.L. SRL | 46849331 | 4933 | 140.230 (2025) |
| I.H.B.MAXIM MARKET S.R.L. SRL | 45304077 | 4751 | 140.140 (2025) |
| SMURMUR DESIGN & MORE S.R.L. SRL | 42155655 | 7410 | 140.085 (2025) |
| TOCAD CONSULTING SRL SRL | 37557869 | 7112 | 140.074 (2025) |
| COVEST MOSILOR SRL SRL | 32973053 | 6820 | 140.067 (2025) |
| STOLO DRIVING S.R.L. SRL | 41498426 | 4933 | 140.062 (2025) |
| RMI INTERNATIONAL S.R.L. SRL | 49014815 | 4712 | 140.061 (2025) |
| YONNICOS DINAMIC S.R.L. SRL | 40460210 | 4933 | 140.060 (2025) |
| RAISA CAR BUSINESS S.R.L. SRL | 44627568 | 9531 | 140.032 (2025) |
| MALIK FASHION S.R.L. SRL | 38004522 | 9621 | 140.023 (2025) |
| TECH HERBA EXPERT S.R.L. SRL | 51021539 | 8130 | 140.000 (2025) |
| NO EXTRAS S.R.L. SRL | 48546326 | 9013 | 140.000 (2025) |
| IMOBYSYSTEM UNION SRL SRL | 26630344 | 6831 | 139.969 (2025) |
| LUKA AUTOHAUS S.R.L. SRL | 41969108 | 4520 | 139.967 (2025) |
| TICANI SERV SRL SRL | 15064789 | 4719 | 139.965 (2018) |
| BUCHAREST BOOK KIDS S.R.L. SRL | 45739152 | 8560 | 139.939 (2025) |
| GEO-MED IANCULUI SRL SRL | 38341005 | 8621 | 139.904 (2025) |
| GEOTOPOGPS SRL SRL | 35660883 | 7112 | 139.888 (2025) |
| NEW WAY LIFE S.R.L. SRL | 35901230 | 8622 | 139.856 (2016) |
| MUNTENIA GRUP SRL SRL | 4771385 | 6831 | 139.856 (2025) |
| SL SMART CONCEPT S.R.L. SRL | 51722473 | 4791 | 139.847 (2025) |
| BLACK HOKE SRL SRL | 35612649 | 4520 | 139.842 (2025) |
| ROKA BARBEQUE S.R.L. SRL | 41267278 | 5610 | 139.835 (2025) |
| OCEAN 2000 SRL SRL | 13506191 | 4100 | 139.812 (2025) |
| OLTEANU ION SNAK-BAR SRL SRL | 22319 | 4711 | 139.794 (2025) |
| SIMPLE PROJECT LOGISTIC S.R.L. SRL | 43097056 | 7022 | 139.790 (2022) |
| ARTALIGN S.R.L. SRL | 51158162 | 8623 | 139.783 (2025) |
| ALEXIA LINE EXPRESS SRL SRL | 25111462 | 4711 | 139.753 (2020) |
| HIDRO METHOD S.R.L. SRL | 46094526 | 7311 | 139.736 (2025) |
| SMARTERA INVEST S.R.L. SRL | 40637810 | 7112 | 139.694 (2025) |
| GRAND PROPERTIES S.R.L. SRL | 44360087 | 6820 | 139.626 (2025) |
| DAVSY BY MIKO BEAUTY S.R.L. SRL | 43957258 | 9621 | 139.603 (2024) |
| ATELIER ROST S.R.L. SRL | 39299723 | 7111 | 139.597 (2025) |