Firme din Sectorul 2
București
Sectorul 2 are 46.385 de firme active, dintre care 19.216 au depus bilanț pentru 2019 — 18,7% din firmele județului București. Densitatea e de 159,1 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 119,4 mld RON, e 21,1% din cea a județului; firma medie facturează în linie cu media județului. Față de 2018, cifra de afaceri a crescut cu 21,9%.
Cele mai multe firme sunt în activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 5,2%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 3,6%) și lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100, 3,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| ENDOMED SRL SRL | 15387887 | 8690 | 65.682 (2025) |
| ARS MOMENTI S.R.L. SRL | 40623091 | 7430 | 65.672 (2025) |
| CAFFEONDECK SRL SRL | 37626233 | 4727 | 65.656 (2025) |
| DMA IMPORT SRL SRL | 35899474 | 5630 | 65.653 (2024) |
| ŞOFER GEO TRANS S.R.L. SRL | 52188951 | 4933 | 65.653 (2025) |
| BUDA BOGDAN PHOTOGRAPHY S.R.L. SRL | 39055222 | 7420 | 65.652 (2025) |
| PIANO STUDIO S.R.L. SRL | 40620710 | 8552 | 65.645 (2025) |
| RDS DINAMIC STUDIO SRL SRL | 16593613 | 7112 | 65.638 (2025) |
| LEROS LIONS ESTATE S.R.L. SRL | 40913974 | 6831 | 65.635 (2025) |
| BEST ONLINE MEDIA SRL SRL | 24169873 | 7330 | 65.615 (2025) |
| TASKO SPORT IMPEX S.R.L. SRL | 46571528 | 4642 | 65.615 (2025) |
| MODINI SPORTSWEAR S.R.L. SRL | 51726955 | 4772 | 65.613 (2025) |
| TSC GRUP SRL SRL | 15078342 | 6820 | 65.542 (2025) |
| I.B.D.C. INVOLVED BUSINESS DESIGN CENTER SRL SRL | 16489680 | 7990 | 65.516 (2025) |
| HEKA RECRUITMENT S.R.L. SRL | 33588587 | 7810 | 65.482 (2024) |
| MISCHA CAPITAL S.R.L. SRL | 41260628 | 3515 | 65.473 (2025) |
| TRANSTEXTILE 2008 GRUP SRL SRL | 24025959 | 4642 | 65.467 (2025) |
| WINPILIMAF CONSULTING S.R.L. SRL | 43382745 | 8299 | 65.467 (2025) |
| TITANIUM AGENT DE ASIGURARE SRL SRL | 35889918 | 6622 | 65.445 (2025) |
| EPE ASSET S.R.L. SRL | 51003176 | 7711 | 65.442 (2025) |
| JORJBUSINESS S.R.L. SRL | 42330535 | 7020 | 65.421 (2025) |
| MINNIE & PANDA EVENTS S.R.L. SRL | 46245262 | 3299 | 65.414 (2025) |
| LRT CONSULTSERV S.R.L. SRL | 43448939 | 7020 | 65.414 (2025) |
| COMERCIAL GRUP M.G. SRL SRL | 7859369 | 4641 | 65.406 (2025) |
| ROA VC INVESTMENTS S.R.L. SRL | 46721528 | 4619 | 65.396 (2025) |
| EXCEL DENTAL CARE SRL SRL | 11009285 | 8623 | 65.385 (2025) |
| MEDIPIST SRL SRL | 33180 | 8622 | 65.377 (2025) |
| IT SCHUTZSTAFFEL S.R.L. SRL | 34941333 | 4321 | 65.357 (2025) |
| FORM.A OFFICE SRL SRL | 31639510 | 7111 | 65.355 (2025) |
| UNNA STUDIO INVESTMENTS S.R.L. SRL | 46203690 | 6039 | 65.348 (2025) |
| TERRY INTERNATIONAL SRL SRL | 10956892 | 4616 | 65.328 (2025) |
| RUTCONS PROJECT SRL SRL | 37097752 | 7112 | 65.322 (2025) |
| MAIO CONCEPT S.R.L. SRL | 43403210 | 7022 | 65.308 (2025) |
| KIDS ARE THE FUTURE S.R.L. SRL | 41952190 | 8552 | 65.301 (2023) |
| INNOLUX S.R.L. SRL | 48658125 | 9329 | 65.300 (2025) |
| SFERA BUSINESS SRL SRL | 21360924 | 6920 | 65.282 (2025) |
| MIDO CONCEPT SERV S.R.L. SRL | 41648620 | 4332 | 65.271 (2025) |
| ATELIER TSAR S.R.L. SRL | 39820472 | 7111 | 65.249 (2025) |
| URBANVIA S.R.L. SRL | 52082631 | 4933 | 65.246 (2025) |
| DENT-ORAL CARE STUDIO MB S.R.L. SRL | 46810340 | 8623 | 65.209 (2025) |
| ANALIZ 2024 S.R.L. SRL | 50641982 | 4772 | 65.202 (2025) |
| IV BRIGHT CONSULTING S.R.L. SRL | 51974616 | 7020 | 65.187 (2025) |
| THE STREET SRL SRL | 33296566 | 7320 | 65.185 (2025) |
| HUMAN JOB S.R.L. SRL | 51052691 | 7820 | 65.180 (2025) |
| CLIMSERV AER CONDITIONAT S.R.L. SRL | 42457874 | 4322 | 65.160 (2025) |
| NIKO-OPTIC SRL SRL | 12905003 | 4774 | 65.143 (2025) |
| PREMIER-PROTECT ASIG-AGENT DE ASIGURARE SRL SRL | 28595294 | 6622 | 65.120 (2025) |
| MIHDOR COM SRL SRL | 9515418 | 4782 | 65.101 (2025) |
| MECHANICAL ELECTRICAL PLUMBING ENGINEERING & CONTRACTING SRL SRL | 24771533 | 4322 | 65.094 (2018) |
| LNI MANAGEMENT A33 SRL SRL | 34918314 | 6832 | 65.074 (2025) |