Firme din Sectorul 2
București
Sectorul 2 are 46.385 de firme active, dintre care 19.216 au depus bilanț pentru 2019 — 18,7% din firmele județului București. Densitatea e de 159,1 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 119,4 mld RON, e 21,1% din cea a județului; firma medie facturează în linie cu media județului. Față de 2018, cifra de afaceri a crescut cu 21,9%.
Cele mai multe firme sunt în activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 5,2%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 3,6%) și lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100, 3,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| CAGLAR PROD IMPORT-EXPORT S.R.L. SRL | 49341566 | 4661 | 46.196 (2025) |
| HOA BINH COMERT SRL SRL | 36666485 | 4642 | 46.189 (2023) |
| CRE TIGER COM SRL SRL | 16084563 | 4799 | 46.153 (2025) |
| RESTAURANT BUCEGI SRL SRL | 20903 | 5610 | 46.148 (2025) |
| SDI MEDICAL HOME S.R.L. SRL | 44820177 | 8694 | 46.144 (2025) |
| TOP ELITE S.R.L. SRL | 41497234 | 8551 | 46.117 (2024) |
| FIRST CLASS RENTALS S.R.L. SRL | 52379510 | 6820 | 46.079 (2025) |
| TEMPO TOP SOLUTION SRL SRL | 5228744 | 6920 | 46.055 (2024) |
| VANITAS COSMETICS S.R.L. SRL | 45454821 | 9622 | 46.015 (2025) |
| FENG SHUI DIVINE CENTER SRL SRL | 33560128 | 8559 | 46.011 (2025) |
| ANIDA BEAUTY STUDIO S.R.L. SRL | 51386934 | 9621 | 46.005 (2025) |
| EQUILIBRIUM MEDIA & SPORTS S.R.L. SRL | 38620760 | 7311 | 46.000 (2025) |
| TÂRGU FRUMOS RETAIL PARK S.R.L. SRL | 49578644 | 6812 | 46.000 (2025) |
| MUST MEDIA CREATIVE HUB S.R.L. SRL | 50448389 | 7330 | 46.000 (2025) |
| KARI THERAPY SRL SRL | 32642041 | 8551 | 46.000 (2025) |
| STRATEGIS GLOBAL INNOVATION S.R.L. SRL | 40636385 | 7020 | 46.000 (2025) |
| ROYAL CASTLE TEAM S.R.L. SRL | 41825765 | 6831 | 45.970 (2025) |
| ACTS PROGRAMS SRL SRL | 10750433 | 6210 | 45.969 (2025) |
| VALMAN TRANS S.R.L. SRL | 48841792 | 4939 | 45.961 (2025) |
| GLOBAL ACCOUNT SOLUTIONS S.R.L. SRL | 51889154 | 7020 | 45.943 (2025) |
| TOP QUALITY SERVICES SRL SRL | 16903030 | 7499 | 45.930 (2025) |
| NEFROLINE MED SRL SRL | 28233022 | 8622 | 45.918 (2025) |
| TUCSA SOFTWARE SRL SRL | 27633314 | 6201 | 45.911 (2024) |
| PSYTECH S.R.L. SRL | 52388518 | 4791 | 45.889 (2025) |
| TINAPACK CO. SRL SRL | 7318100 | 7020 | 45.885 (2025) |
| MAIK INSTAL S.R.L. SRL | 49401889 | 4322 | 45.873 (2025) |
| GOTOSHOPSTORE S.R.L. SRL | 49093746 | 6832 | 45.842 (2025) |
| ERIMAR NEW AGENCY S.R.L. SRL | 46632692 | 6831 | 45.831 (2025) |
| FOOTPOOL SRL SRL | 35451348 | 7020 | 45.823 (2025) |
| MOBILITY CONCEPT CAR S.R.L. SRL | 50008132 | 7320 | 45.814 (2025) |
| DANUBE DELTA DISCOVERY SRL SRL | 35473842 | 5510 | 45.800 (2025) |
| BAB EVALUARI SI CONSULTANTA IMOBILIARA S.R.L. SRL | 42479937 | 6831 | 45.781 (2025) |
| 4ENGI S.R.L. SRL | 52928715 | 7112 | 45.776 (2025) |
| CRISVAL INTERTRADE 2000 SRL SRL | 8661121 | 6832 | 45.714 (2025) |
| SMART EUROCONTAB SRL SRL | 35545086 | 6920 | 45.700 (2023) |
| VREDIT LABS S.R.L. SRL | 50008205 | 5911 | 45.700 (2024) |
| CASA DE COMENZI COOP DISTRIBUTIE S.R.L. SRL | 33375511 | 4722 | 45.699 (2025) |
| LENA CONSULTANCY S.R.L. SRL | 48700122 | 7020 | 45.672 (2025) |
| ABUSH RESORT S.R.L. SRL | 48319625 | 4771 | 45.658 (2025) |
| EDUARD & NICOLAS BUSINESS S.R.L. SRL | 43455146 | 4939 | 45.640 (2025) |
| TOTAL ADECVAT CONSTRUCT S.R.L. SRL | 39147091 | 4120 | 45.615 (2025) |
| ROXILMED SERV SRL SRL | 18130640 | 8622 | 45.610 (2025) |
| PEST CONTROL DDD S.R.L. SRL | 41608847 | 8123 | 45.600 (2024) |
| AUTO COMPLEX SRL SRL | 12383074 | 7499 | 45.600 (2025) |
| EDEC PERFECT SRL SRL | 16461280 | 3250 | 45.597 (2025) |
| DULCE FIN S.R.L. SRL | 49799602 | 4724 | 45.536 (2025) |
| MIG DRIVE TAXI S.R.L. SRL | 39858345 | 4932 | 45.527 (2025) |
| SISTERS AFFAIR SRL SRL | 27701532 | 5813 | 45.525 (2025) |
| AESTHETICA RADIAS S.R.L. SRL | 36567147 | 9622 | 45.505 (2025) |
| ACTINO GLOBAL SRL SRL | 31850664 | 7022 | 45.500 (2025) |