Firme din Sectorul 2
București
Sectorul 2 are 46.400 de firme active, dintre care 20.774 au depus bilanț pentru 2020 — 18,7% din firmele județului București. Densitatea e de 159,1 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 126,6 mld RON, e 22,5% din cea a județului; firma medie facturează cu 9,5% peste media județului. Față de 2019, cifra de afaceri a crescut cu 6,1%.
Cele mai multe firme sunt în activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 5,2%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 3,6%) și lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100, 3,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| OANA & GOGHI COMPANY SRL SRL | 14815128 | 4772 | 551.642 (2025) |
| RCR EDITORIAL SRL SRL | 21649532 | 5811 | 551.619 (2025) |
| CRAMELE CHIȘINĂU S.R.L. SRL | 50106920 | 4634 | 551.293 (2025) |
| AMS CARDIO S.R.L. SRL | 45976310 | 8621 | 551.205 (2025) |
| REAL MODIFAR SRL SRL | 18483536 | 4941 | 551.166 (2025) |
| ADDICTIVE DESIGN S.R.L. SRL | 39201638 | 4791 | 551.055 (2025) |
| DAV DINAMIC CONSTRUCT S.R.L. SRL | 47629881 | 4120 | 550.850 (2025) |
| ABOLD FINANCE SRL SRL | 12415869 | 6820 | 550.568 (2023) |
| HONGXIN SHOP S.R.L. SRL | 50331612 | 4712 | 550.431 (2025) |
| TEHNIC BAU CONSTRUCTOR SRL SRL | 16803855 | 4399 | 550.404 (2025) |
| SIF SPV TWO S.A. SA | 40094500 | 6820 | 550.325 (2025) |
| EDITURA PUISOR S.R.L. SRL | 45679654 | 5811 | 550.010 (2025) |
| ARTICRIS BUILDING CONTRACTOR S.R.L. SRL | 43959240 | 7112 | 550.000 (2025) |
| ENDO FOCUS S.R.L. SRL | 42263690 | 8623 | 549.920 (2025) |
| SMILE AND MORE SRL SRL | 35909616 | 8623 | 549.846 (2025) |
| ARHITEX CONSULTING SRL SRL | 17237045 | 7111 | 549.638 (2025) |
| COFFEEVORE 26 SRL SRL | 37173841 | 5630 | 549.574 (2025) |
| JIMAN BIROU DE ARHITECTURA SRL SRL | 16660518 | 7111 | 549.380 (2025) |
| PROFICHEM SRL SRL | 17215543 | 4612 | 549.297 (2025) |
| EXENNE INNOVATION S.R.L. SRL | 52116599 | 7210 | 549.200 (2025) |
| OVAL BUSINESS SOLUTIONS SRL SRL | 34219014 | 6209 | 549.133 (2025) |
| DELUXE GASOLINE SRL SRL | 31273477 | 4730 | 549.050 (2023) |
| GRYPHON DEVELOPMENT SRL SRL | 24599099 | 7022 | 549.039 (2025) |
| POPKEK DEKOR S.R.L. SRL | 43568420 | 4711 | 548.461 (2025) |
| NEW STEFANY GOLD S.R.L. SRL | 51263427 | 2553 | 548.243 (2025) |
| GLAM STYLE SALON SRL SRL | 30016718 | 9621 | 548.231 (2025) |
| INOVO PROJECT MANAGEMENT S.R.L. SRL | 45488115 | 7112 | 548.153 (2025) |
| ENERGEIA CAPITAL S.A. SA | 46407151 | 6630 | 548.106 (2025) |
| PANIPAT IMPEX GOLD SRL SRL | 31664653 | 4724 | 547.943 (2025) |
| BURGER EXPERTS S.R.L. SRL | 48287582 | 5611 | 547.755 (2025) |
| NEURAL LOOP S.R.L. SRL | 51010041 | 6201 | 547.639 (2025) |
| REDA FIRE CONSULTING S.R.L. SRL | 42623942 | 7112 | 547.383 (2025) |
| PAMA CONSCOM SRL SRL | 10464687 | 4683 | 547.295 (2025) |
| F.S.A. CONSULTING & ENGINEERING S.R.L. SRL | 44587293 | 6311 | 547.173 (2025) |
| FRULALA INTERNATIONAL SRL SRL | 31040102 | 4712 | 546.934 (2025) |
| YUYU SHOP ONLINE S.R.L. SRL | 43006600 | 4791 | 546.905 (2025) |
| ANTARIA 2001 SRL SRL | 14200840 | 4650 | 546.817 (2025) |
| MOSS SERVICES SOLUTIONS SRL SRL | 33367888 | 6220 | 546.804 (2025) |
| SWEET STUDIO SRL SRL | 36691543 | 3100 | 546.710 (2025) |
| BADELAK S.R.L. SRL | 43781584 | 7022 | 545.622 (2025) |
| ENEVO POWER S.R.L. SRL | 50724590 | 3514 | 545.517 (2025) |
| DENTAL SORINA SRL SRL | 38235896 | 8623 | 545.445 (2025) |
| NORES COMEXPORT SRL SRL | 21761063 | 4641 | 545.325 (2025) |
| CABANAS BISTRO 19 S.R.L. SRL | 42195188 | 5611 | 544.628 (2022) |
| MAGNET PRODIMPEX SRL SRL | 42561 | 5829 | 544.457 (2025) |
| METAWEALTH SPV 1 S.R.L. SRL | 46899801 | 6210 | 544.375 (2025) |
| PIZZERIA GLUTEN FREE S.R.L. SRL | 50908690 | 5611 | 544.370 (2025) |
| IKIGAI KIDS CONCEPT S.R.L. SRL | 46553157 | 8891 | 543.995 (2025) |
| 2NCOMM DESIGN SRL SRL | 13503217 | 7112 | 543.840 (2025) |
| CYBERSEC INTELLIGENCE S.R.L. SRL | 40579735 | 6220 | 543.734 (2025) |