Firme din Sectorul 2
București
Sectorul 2 are 46.390 de firme active, dintre care 20.770 au depus bilanț pentru 2020 — 18,7% din firmele județului București. Densitatea e de 159,1 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 126,6 mld RON, e 22,5% din cea a județului; firma medie facturează cu 9,5% peste media județului. Față de 2019, cifra de afaceri a crescut cu 6,1%.
Cele mai multe firme sunt în activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 5,2%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 3,6%) și lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100, 3,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| DATA DIGGERS S.R.L. SRL | 43125130 | 6210 | 455.602 (2025) |
| OPEN POLITICS S.R.L. SRL | 43304500 | 7330 | 455.582 (2025) |
| ARTISAN COOKING CLASSES SRL SRL | 37089563 | 9329 | 455.552 (2025) |
| ZTE LOGISTICS GROUP S.R.L. SRL | 45933905 | 4941 | 455.547 (2025) |
| HUBATA SEALS SRL SRL | 34865473 | 4690 | 455.468 (2025) |
| DIXI TRAVEL SRL SRL | 26553039 | 7912 | 455.444 (2025) |
| HAPPY LILITH VET S.R.L. SRL | 42693743 | 7500 | 455.413 (2025) |
| HUB STAL S.R.L. SRL | 39563824 | 4730 | 455.407 (2025) |
| COM ALFIN - H SRL SRL | 10119689 | 4617 | 455.300 (2025) |
| PUR SPACE PREST SERV ADMIN S.R.L. SRL | 52235034 | 9522 | 455.280 (2025) |
| UMAC UTILAJE MAŞINI ACCESORII ŞI CONSUMABILE SRL SRL | 34160472 | 7112 | 455.204 (2025) |
| PELERIN TECH S.R.L. SRL | 45103391 | 6210 | 455.192 (2025) |
| SANDIA CONSTRUCT S.R.L. SRL | 52096777 | 4100 | 455.184 (2025) |
| ANDAC ITP S.R.L. SRL | 49731208 | 7120 | 455.172 (2025) |
| QUALITYQUEST SYSTEMS S.R.L. SRL | 49185254 | 6210 | 455.158 (2025) |
| FAIRLEASING S.R.L. SRL | 51774839 | 4619 | 455.122 (2025) |
| INDRAZNESTE ZAMBESTE S.R.L. SRL | 47570466 | 8623 | 454.905 (2025) |
| TRANSPORT SAB CONSULT S.R.L. SRL | 41106247 | 8299 | 454.869 (2025) |
| MICRI IMPEX SRL SRL | 34046 | 4751 | 454.828 (2025) |
| BLACK SEA SPECIAL PURPOSE ENTITY SRL SRL | 26515663 | 6811 | 454.698 (2025) |
| VIDA WEB DEVELOPMENT S.R.L. SRL | 47689050 | 6310 | 454.555 (2025) |
| DMF SOFTWARE CONSULTING S.R.L. SRL | 47983110 | 6210 | 454.552 (2025) |
| COMINVEST SRL SRL | 2352534 | 4673 | 454.455 (2025) |
| SRB ROUTE CONSULTING S.R.L. SRL | 50212530 | 4211 | 454.421 (2025) |
| YOMA ENGINEERING S.R.L. SRL | 39459514 | 7112 | 454.397 (2025) |
| NORDWER S.R.L. SRL | 47856043 | 8299 | 454.386 (2025) |
| MPX - SOFT SRL SRL | 33357760 | 6310 | 454.092 (2025) |
| DYNAMICS SOFT SUPPORT SRL SRL | 28907043 | 6210 | 453.854 (2025) |
| STAUB CONSULTING SRL SRL | 12124878 | 6920 | 453.803 (2025) |
| COOLFUL SOFTWARE S.R.L. SRL | 41544328 | 6210 | 453.756 (2025) |
| A F G DESIGN SRL SRL | 2790810 | 6820 | 453.469 (2025) |
| MAVA-IT SRL SRL | 32974393 | 4740 | 453.366 (2025) |
| BUBULINA GOSPODINA SRL SRL | 18937403 | 4778 | 453.352 (2025) |
| INTAAG SOLUTIONS S.R.L. SRL | 45609365 | 6220 | 453.270 (2025) |
| ANDA FILM SRL SRL | 18955418 | 5911 | 453.270 (2025) |
| BLADETECH S.R.L. SRL | 49536223 | 3312 | 453.260 (2025) |
| FULGER ELECTRIC S.R.L. SRL | 49540623 | 4321 | 452.732 (2025) |
| ELITEPARTNER SOLUTIONS S.R.L. SRL | 49024584 | 9524 | 452.595 (2025) |
| AXWARE BUSINESS SOLUTIONS S.R.L. SRL | 45470460 | 6220 | 452.574 (2025) |
| ABSOLUTE JOY SRL SRL | 33851054 | 7722 | 452.348 (2025) |
| TEAM-SPEED-TRANSPORT S.R.L. SRL | 43643557 | 4933 | 452.327 (2025) |
| ONE UP SRL SRL | 22202418 | 7020 | 452.294 (2025) |
| YTN STIL FURNITURE S.R.L. SRL | 49936548 | 3109 | 452.240 (2025) |
| WAPITI INSTAL CONSTRUCT SRL SRL | 34892249 | 4100 | 452.152 (2022) |
| VLR MANAGEMENT & CONSULTING S.R.L. SRL | 44242871 | 8211 | 452.127 (2025) |
| METAL WAVE DESIGN S.R.L. SRL | 52661072 | 2511 | 452.049 (2025) |
| PREMIER VOYAGE CONSULT SRL SRL | 32128904 | 7911 | 451.910 (2025) |
| AESTHETIC SMILE ARTISTRY S.R.L. SRL | 49462860 | 8623 | 451.900 (2025) |
| SAN CONSULTING SRL SRL | 14498070 | 6920 | 451.814 (2025) |
| RAROX CONSULT SRL SRL | 18312404 | 7320 | 451.460 (2025) |