Firme din Sectorul 2
București
Sectorul 2 are 46.390 de firme active, dintre care 20.770 au depus bilanț pentru 2020 — 18,7% din firmele județului București. Densitatea e de 159,1 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 126,6 mld RON, e 22,5% din cea a județului; firma medie facturează cu 9,5% peste media județului. Față de 2019, cifra de afaceri a crescut cu 6,1%.
Cele mai multe firme sunt în activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 5,2%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 3,6%) și lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100, 3,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| CRISCONT EXPERT SOLUTIONS SRL SRL | 35166813 | 6920 | 307.045 (2025) |
| HAFNER UA. DISTRIBUTION S.R.L. SRL | 44435473 | 4690 | 307.006 (2025) |
| MAIUZZU CARGO PAPER S.R.L. SRL | 42041677 | 1722 | 306.977 (2025) |
| DYNAMIC APE S.R.L. SRL | 15089759 | 7022 | 306.913 (2025) |
| ASPER ED SRL SRL | 38109545 | 8559 | 306.892 (2025) |
| DICEMBRE BUILDING S.R.L. SRL | 45046741 | 4100 | 306.881 (2025) |
| A.ING. FINANCE CONSULTING SRL SRL | 29473597 | 6920 | 306.877 (2025) |
| EVOLUTION EDU S.R.L. SRL | 41772407 | 8510 | 306.874 (2025) |
| ELLAS TRADING PROF SRL SRL | 23393448 | 4520 | 306.812 (2025) |
| GIULIA GLOBAL OFFICE S.R.L. SRL | 41844619 | 4615 | 306.810 (2025) |
| DAC VISION STRATEGY S.R.L. SRL | 46720123 | 7311 | 306.723 (2025) |
| PRO LIFE SERV SRL SRL | 14832609 | 8622 | 306.708 (2025) |
| HEDONIC EVENTS S.R.L. SRL | 30912327 | 7311 | 306.665 (2025) |
| BUYERS HC S.R.L. SRL | 45250457 | 4771 | 306.550 (2025) |
| GOTHIC STYLE S.R.L. SRL | 47966690 | 4791 | 306.550 (2025) |
| IT HOSTING SERVICES SRL SRL | 16792446 | 6220 | 306.523 (2025) |
| BERAT FASHION S.R.L. SRL | 45339326 | 4642 | 306.514 (2025) |
| COXSWAIN S.R.L. SRL | 51383300 | 6210 | 306.463 (2025) |
| COFFEECE S.R.L. SRL | 50915867 | 5630 | 306.462 (2025) |
| GOT PRIVILEGE S.R.L. SRL | 43196963 | 9602 | 306.432 (2025) |
| STEPO IMPORT EXPORT SRL SRL | 30095 | 6820 | 306.388 (2025) |
| CONCEPT SERVICES INTEGRATED S.R.L. SRL | 45825083 | 5210 | 306.357 (2025) |
| DAC TRAVEL & LOGISTICS S.R.L. SRL | 48854806 | 4933 | 306.347 (2025) |
| BLUE THERM INSTALL S.R.L. SRL | 46543404 | 4322 | 306.266 (2025) |
| D&D DISTRICT CAFE SRL SRL | 32715704 | 5630 | 306.265 (2024) |
| ANALITIC SERVICES S.R.L. SRL | 41600738 | 7499 | 306.188 (2025) |
| MAT STARVET S.R.L. SRL | 48833730 | 7500 | 306.100 (2025) |
| CANIN SERV SRL SRL | 8371497 | 8623 | 305.920 (2025) |
| ENIS COM 2002 SRL SRL | 14971887 | 4642 | 305.919 (2025) |
| CLUB SOTRON SRL SRL | 22348007 | 8559 | 305.918 (2025) |
| KX HOLDING GROUP S.R.L. SRL | 47046144 | 6421 | 305.840 (2025) |
| MINJUAN IMPEX SRL SRL | 33938127 | 4642 | 305.795 (2025) |
| COMPOLI SRL SRL | 10419210 | 4672 | 305.731 (2025) |
| 4 PROOF FILM SRL SRL | 21356133 | 5911 | 305.657 (2025) |
| MAGKREATIV ADVERTISING S.R.L. SRL | 46649872 | 7311 | 305.644 (2025) |
| CNC EVOLUTION BIZ S.R.L. SRL | 49161530 | 6391 | 305.624 (2025) |
| ANISOARA & CHIRITA SERV COM SRL SRL | 5282964 | 1424 | 305.607 (2025) |
| RONY EVOLUTION S.R.L. SRL | 35330532 | 4941 | 305.593 (2018) |
| Z-TEAM S.R.L. SRL | 47465576 | 9003 | 305.587 (2025) |
| FLORIN & DRAGOS PRES S.R.L. SRL | 45200491 | 4941 | 305.567 (2025) |
| ANATOLIAN BUILDING S.R.L. SRL | 49568691 | 2599 | 305.556 (2025) |
| TURISM ACCESIBIL PENTRU TOTI SRL SRL | 33806460 | 7912 | 305.528 (2025) |
| CONTESSE SALON PROFESIONAL SRL SRL | 33651501 | 9621 | 305.521 (2025) |
| AESTHETIC DENTAL OFFICE SRL SRL | 33999108 | 8623 | 305.446 (2021) |
| MCOBALA SOFTWARE SERVICES S.R.L. SRL | 46211090 | 6201 | 305.409 (2025) |
| NOVO GROUP S.R.L. SRL | 51853452 | 6831 | 305.375 (2025) |
| CLINICA ANGHEL CATALINA S.R.L. SRL | 45873226 | 8622 | 305.366 (2025) |
| CTA TOP CREW S.R.L. SRL | 45229161 | 4100 | 305.361 (2025) |
| EUROCRIS DARE CONSULTING S.R.L. SRL | 40716280 | 6831 | 305.354 (2025) |
| LA CHERHANA SRL SRL | 21980381 | 4632 | 305.328 (2025) |