Firme din Sectorul 2
București
Sectorul 2 are 46.390 de firme active, dintre care 20.770 au depus bilanț pentru 2020 — 18,7% din firmele județului București. Densitatea e de 159,1 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 126,6 mld RON, e 22,5% din cea a județului; firma medie facturează cu 9,5% peste media județului. Față de 2019, cifra de afaceri a crescut cu 6,1%.
Cele mai multe firme sunt în activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 5,2%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 3,6%) și lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100, 3,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| SMCCARTRANS SRL SRL | 38687956 | 4941 | 260.996 (2025) |
| ARTESANALCON S.R.L. SRL | 52703461 | 4100 | 260.989 (2025) |
| FIM LINE LKV S.R.L. SRL | 40204573 | 4941 | 260.987 (2025) |
| SKY AIR TRANSPORT S.R.L. SRL | 50040117 | 3316 | 260.979 (2025) |
| ARISEN STUDIO S.R.L. SRL | 42674865 | 9602 | 260.963 (2025) |
| MY RESIDENCE MANAGER S.R.L. SRL | 39625366 | 6832 | 260.895 (2025) |
| EURO LEARNING CENTER SRL SRL | 36477621 | 8552 | 260.825 (2025) |
| SHAPEIT SOLUTIONS S.R.L. SRL | 48593298 | 6202 | 260.771 (2025) |
| INTERADA SERVICE DOI SRL SRL | 16621136 | 8299 | 260.649 (2025) |
| LARIPEDI S.R.L. SRL | 50280292 | 8622 | 260.647 (2025) |
| EDUSMART DEZVOLTARE PERSONALA S.R.L. SRL | 47515577 | 8559 | 260.580 (2025) |
| NOTABIL MEDIA SRL SRL | 18742916 | 7311 | 260.500 (2025) |
| ARTIST ADVENTURES SRL SRL | 38450835 | 6310 | 260.489 (2025) |
| URGENTE-INSTALATII NON STOP S.R.L. SRL | 46438573 | 4322 | 260.480 (2025) |
| STELADAV.CART S.R.L. SRL | 39457939 | 4761 | 260.475 (2025) |
| STURION IMPEX SRL SRL | 3378745 | 6820 | 260.462 (2025) |
| VITALPET S.R.L. SRL | 40018040 | 7500 | 260.428 (2025) |
| COBO STORE S.R.L. SRL | 42847389 | 4711 | 260.417 (2022) |
| EXTREME EVOLUTION SRL SRL | 24269481 | 6210 | 260.400 (2025) |
| JSF CONSULTING SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ SRL | 51118192 | 8299 | 260.387 (2025) |
| BLUE LABEL SERVICE SRL SRL | 3544627 | 6201 | 260.303 (2025) |
| COFFEE & SPICE IDEAS SRL SRL | 33891946 | 7311 | 260.265 (2025) |
| DTA CLAIMS CONSULTING S.R.L. SRL | 39032261 | 6621 | 260.244 (2025) |
| MINT CONDITION DESIGN SRL SRL | 36102389 | 7410 | 260.227 (2025) |
| KOTOB INTERNATIONAL TRADING SRL SRL | 5589390 | 4763 | 260.227 (2025) |
| MARKETICIOUS S.R.L. SRL | 49653029 | 7311 | 260.187 (2025) |
| PSY WELLBEING S.R.L. SRL | 48243128 | 8690 | 260.110 (2025) |
| CLC SELECTRON SERVICE SRL SRL | 32050546 | 3313 | 260.074 (2025) |
| TOTAL SERVICES INTEGRATED S.R.L. SRL | 48568855 | 7711 | 260.065 (2025) |
| ROMAN HOLDING GROUP S.R.L. SRL | 50616822 | 7311 | 260.065 (2025) |
| VOLTION TECH S.R.L. SRL | 51830114 | 6220 | 260.000 (2025) |
| DUSK FILM S.R.L. SRL | 51514081 | 5911 | 259.915 (2025) |
| ECO FUTURE SRL SRL | 28413317 | 4324 | 259.896 (2025) |
| F.C MILLENIUM CONCEPT S.R.L. SRL | 41637109 | 4752 | 259.843 (2025) |
| RAZNAR EVENT S.R.L. SRL | 37228360 | 9020 | 259.815 (2025) |
| BLOCKCHAIN GROWTH SOLUTIONS S.R.L. SRL | 46432635 | 6210 | 259.718 (2022) |
| ANDODAM TRADITIONAL SRL SRL | 27841528 | 9311 | 259.681 (2025) |
| DIMRO SERVICES S.R.L. SRL | 44643938 | 7020 | 259.600 (2024) |
| X45 SOFT S.R.L. SRL | 51528427 | 6210 | 259.600 (2025) |
| MORI DE POFTA S.R.L. SRL | 45736083 | 1071 | 259.581 (2025) |
| SGV ALLSERV S.R.L. SRL | 40036828 | 7430 | 259.573 (2025) |
| NOVATECH CLEAN SRL SRL | 18199152 | 4799 | 259.535 (2025) |
| VISION CRAFT CREATIVE S.R.L. SRL | 51033860 | 7311 | 259.500 (2025) |
| RECLASSIC S.R.L. SRL | 35015594 | 9531 | 259.500 (2025) |
| MP NETRA BUSINESS GROUP SRL SRL | 27911445 | 4636 | 259.456 (2025) |
| MOSTEANU P&K S.R.L. SRL | 45461721 | 4333 | 259.392 (2025) |
| MASS GLORIA SENSE S.R.L. SRL | 46470442 | 4321 | 259.350 (2025) |
| FASTPAY SRL SRL | 27304427 | 7311 | 259.318 (2025) |
| W PROJECT SRL SRL | 32878 | 7111 | 259.304 (2025) |
| RALKONT EXPERT CONSULTING S.R.L. SRL | 45093190 | 6920 | 259.265 (2025) |