Firme din Sectorul 2
București
Sectorul 2 are 46.390 de firme active, dintre care 20.770 au depus bilanț pentru 2020 — 18,7% din firmele județului București. Densitatea e de 159,1 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 126,6 mld RON, e 22,5% din cea a județului; firma medie facturează cu 9,5% peste media județului. Față de 2019, cifra de afaceri a crescut cu 6,1%.
Cele mai multe firme sunt în activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 5,2%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 3,6%) și lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100, 3,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| TOGA FILMS S.R.L. SRL | 43812630 | 5912 | 223.305 (2025) |
| JAD'D COMPRESERV SRL SRL | 9905 | 6820 | 223.295 (2025) |
| TOPCADEX SRL SRL | 22149 | 7112 | 223.258 (2024) |
| CORDIAL IMOBILIARE SRL SRL | 14213939 | 6831 | 223.130 (2025) |
| EUROTEHNIC EFECT SRL SRL | 24965440 | 7120 | 223.119 (2025) |
| DAVID ZOOVET SRL SRL | 23408476 | 7500 | 223.114 (2025) |
| INNA PRINT & MORE SRL SRL | 31534874 | 1812 | 223.026 (2025) |
| PRIMETIME SRL SRL | 24557352 | 7311 | 222.979 (2025) |
| B&G ONLINE CONCEPT SRL SRL | 32198993 | 6310 | 222.950 (2025) |
| MAX HOLIDAYS HUB SRL SRL | 27402700 | 7912 | 222.945 (2025) |
| AFBA ARCHITECTS SRL SRL | 35328508 | 7111 | 222.945 (2025) |
| BAOFENG INTERNATIONAL TRADING SRL SRL | 12490259 | 4642 | 222.944 (2025) |
| TWIST MEDIA CAST S.R.L. SRL | 45075810 | 5630 | 222.901 (2025) |
| INOVA CREATIVE TRANSLATIONS SRL SRL | 27246423 | 7430 | 222.789 (2025) |
| EMIRO ENTERPRISE SRL SRL | 30838166 | 6820 | 222.732 (2025) |
| VMF GYM S.R.L. SRL | 43512926 | 9313 | 222.652 (2025) |
| GENIUS EVO CONCEPT SRL SRL | 28013930 | 4690 | 222.606 (2025) |
| PERFECT TUTORS SRL SRL | 25503660 | 8552 | 222.573 (2025) |
| BOGANT FINANCE S.R.L. SRL | 51276249 | 6920 | 222.550 (2025) |
| RISK ASSESSMENT S.R.L. SRL | 41209307 | 7499 | 222.500 (2025) |
| SOLID PATH SRL SRL | 36751017 | 6812 | 222.496 (2025) |
| VERBUM CARO S.R.L. SRL | 49407601 | 8569 | 222.441 (2025) |
| DINAMIC CROMATOCHIM SRL SRL | 8423499 | 4752 | 222.379 (2025) |
| LANDSCAPERS UNITY S.R.L. SRL | 46070160 | 7111 | 222.379 (2025) |
| MĂTĂSARI HOLDING S.A. SA | 3682077 | 6820 | 222.359 (2025) |
| RNEWS SOCIAL MEDIA S.R.L. SRL | 51048887 | 7311 | 222.332 (2025) |
| O'LA LA EVENTIQUE SRL SRL | 21224299 | 9329 | 222.320 (2025) |
| TABI PARTS SALES S.R.L. SRL | 44622765 | 4791 | 222.318 (2025) |
| CENTRUL MEDICAL DR. ANCA MORARU S.R.L. SRL | 32827180 | 8622 | 222.314 (2020) |
| ALPEN PRODUCTION SRL SRL | 13139117 | 5911 | 222.305 (2025) |
| ACTIV MODERN ECO S.R.L. SRL | 50263771 | 7021 | 222.300 (2025) |
| GEORGE-DANIEL NEAGU MEDITAŢII S.R.L. SRL | 48548289 | 8559 | 222.286 (2025) |
| SYNC WITH COSTA S.R.L. SRL | 38863068 | 6831 | 222.259 (2025) |
| MISIUNE POSIBILĂ S.R.L. SRL | 50929137 | 8559 | 222.252 (2025) |
| TRACT - AUTO - CLEAN SRL SRL | 38186637 | 9531 | 222.187 (2025) |
| ROCKET SUPERBE SRL SRL | 31646851 | 5912 | 222.043 (2025) |
| BD ENERGY SOLUTIONS SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ SRL | 51482290 | 7311 | 222.000 (2025) |
| ROLLING TEAM S.R.L. SRL | 51387387 | 6619 | 221.986 (2025) |
| MARCHEZE DANUBIU SRL SRL | 37176007 | 4649 | 221.940 (2025) |
| SUD CAPITAL REAL ESTATE S.R.L. SRL | 41393462 | 6831 | 221.866 (2025) |
| MERAKI TRAVEL S.R.L. SRL | 45611888 | 7912 | 221.850 (2025) |
| CODI DICO GROUP SRL SRL | 29371058 | 4671 | 221.848 (2025) |
| NEXUSTEK S.R.L. SRL | 52231083 | 4650 | 221.734 (2025) |
| ALL FOR CARS S.R.L. SRL | 49532795 | 9531 | 221.725 (2025) |
| SAM DEVELOPMENT ALPHA S.R.L. SRL | 49653126 | 6812 | 221.694 (2025) |
| INTERADA SERVICE PATRU SRL SRL | 17514529 | 8299 | 221.688 (2025) |
| THE BIG PIXEL AGENCY S.R.L. SRL | 48852929 | 7311 | 221.663 (2025) |
| VOLOCOPTER SPEED ENERGY S.R.L. SRL | 18445370 | 4939 | 221.602 (2025) |
| RA FACILITY & CONSTRUCTION SRL SRL | 24231053 | 4120 | 221.571 (2025) |
| ADY SIMPEX STYLE SRL SRL | 32920830 | 9621 | 221.528 (2022) |