Firme din Sectorul 2
București
Sectorul 2 are 46.390 de firme active, dintre care 20.770 au depus bilanț pentru 2020 — 18,7% din firmele județului București. Densitatea e de 159,1 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 126,6 mld RON, e 22,5% din cea a județului; firma medie facturează cu 9,5% peste media județului. Față de 2019, cifra de afaceri a crescut cu 6,1%.
Cele mai multe firme sunt în activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 5,2%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 3,6%) și lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100, 3,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| ELIZA INFINITY S.R.L. SRL | 44950363 | 4771 | 170.175 (2025) |
| ASCEND COMMERCE S.R.L. SRL | 49983850 | 7311 | 170.175 (2025) |
| VESTRWE SRL SRL | 24884630 | 4669 | 170.143 (2021) |
| TAGIRI CONSULTING SRL SRL | 17425995 | 7020 | 170.134 (2025) |
| ETF CONTA SOLUTIONS S.R.L. SRL | 45774737 | 4712 | 170.133 (2025) |
| MEDIAHUB S.R.L. SRL | 52455722 | 7311 | 170.106 (2025) |
| ENJOY BUSINESS SOLUTIONS S.R.L. SRL | 41305606 | 8299 | 170.095 (2025) |
| NEOLEEA S.R.L. SRL | 52796061 | 6210 | 170.034 (2025) |
| ASTRASMILE DENTAL S.R.L. SRL | 45754551 | 8623 | 170.000 (2025) |
| AST EXPLORATION TECHNOLOGIES S.R.L. SRL | 44229198 | 6201 | 170.000 (2025) |
| DELUSIONAL COMFORT S.R.L. SRL | 52186403 | 9524 | 169.993 (2025) |
| NEW AOSTA GARDEN & RESORT SRL SRL | 28146333 | 5510 | 169.948 (2025) |
| ART ATELIERE TEI S.R.L. SRL | 51649348 | 8891 | 169.943 (2025) |
| ALSTEF CAR SRL SRL | 28370062 | 9531 | 169.911 (2025) |
| ACCESORII PVC S.R.L. SRL | 45927725 | 4690 | 169.881 (2025) |
| ALT. CORP. ARCHITECTS S.R.L. SRL | 41359215 | 7111 | 169.852 (2025) |
| FXAUTO S.R.L. SRL | 50884825 | 9531 | 169.846 (2025) |
| ZEN CHAN ULTIMATUM SRL SRL | 23575636 | 4642 | 169.806 (2025) |
| SUCCES SEO S.R.L. SRL | 52037053 | 7311 | 169.780 (2025) |
| AKA EXPERT DESIGN S.R.L. SRL | 50344060 | 4332 | 169.766 (2025) |
| RANKZOID POWERFUL INSIGHT S.R.L. SRL | 43210316 | 5819 | 169.752 (2025) |
| ACCENT HBM STUDIO S.R.L. SRL | 49005272 | 9621 | 169.690 (2025) |
| RIVACARE CONCEPT S.R.L. SRL | 51347498 | 9621 | 169.644 (2025) |
| LMP CITRUS ADVERTISING S.R.L. SRL | 48325856 | 7311 | 169.610 (2025) |
| INTSOL EXPERT SRL SRL | 38334989 | 6220 | 169.610 (2025) |
| D & M AVANTAJ SOFTWARE SRL SRL | 25369330 | 6210 | 169.549 (2025) |
| VIS A VIS NOVA SRL SRL | 38004654 | 5911 | 169.549 (2025) |
| GSMWEB S.R.L. SRL | 51774294 | 9510 | 169.525 (2025) |
| HUMAN INSIDE S.R.L. SRL | 39911740 | 9039 | 169.480 (2025) |
| ECOMAG STORE S.R.L. SRL | 45817587 | 4619 | 169.444 (2025) |
| FORMA FUTURA S.R.L. SRL | 39239764 | 7410 | 169.442 (2025) |
| MAV SPORT ZONE S.R.L. SRL | 41823691 | 9311 | 169.432 (2025) |
| EPIC ADVERTISING SRL SRL | 34098311 | 4619 | 169.366 (2025) |
| INVIVODENT S.R.L. SRL | 47263887 | 8623 | 169.299 (2025) |
| DELIA RISTOVSKI DESIGN SRL SRL | 30749590 | 9003 | 169.245 (2025) |
| DOCTOR DINA S.R.L. SRL | 51259949 | 8622 | 169.215 (2025) |
| DORA IMPEXCOM 93 SRL SRL | 4217763 | 6820 | 169.213 (2025) |
| MAL BREEZE S.R.L. SRL | 51388846 | 4712 | 169.195 (2025) |
| RALNIS INVEST S.R.L. SRL | 42344751 | 6831 | 169.195 (2025) |
| GEBACO SRL SRL | 5330719 | 6820 | 169.186 (2025) |
| METAL CONFECTII INVEST S.R.L. SRL | 45527907 | 2511 | 169.161 (2025) |
| CNC MARK S.R.L. SRL | 47789289 | 7311 | 169.153 (2025) |
| ASTER CLINIC S.R.L. SRL | 46996537 | 8622 | 169.153 (2025) |
| FUNDULEA.ONE.INVESTMENTS SRL SRL | 21878250 | 6810 | 169.149 (2025) |
| ALL TO KNOW CONSULTANTA SI TRAINING SRL SRL | 27037443 | 7020 | 169.129 (2025) |
| PIETRIS MOZAIC S.R.L. SRL | 46487550 | 9130 | 169.013 (2022) |
| TALOCARE PRIME S.R.L. SRL | 51904912 | 3250 | 169.000 (2025) |
| SAMSARA ADVENTURE S.R.L. SRL | 30214022 | 7911 | 169.000 (2025) |
| DIAMOND IMOBINVEST SRL SRL | 36858570 | 6820 | 168.988 (2025) |
| WALTER BAUMAN S.R.L. SRL | 47897515 | 8299 | 168.976 (2024) |