Firme din Sectorul 2
București
Sectorul 2 are 46.390 de firme active, dintre care 22.787 au depus bilanț pentru 2021 — 18,7% din firmele județului București. Densitatea e de 159,1 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 147,8 mld RON, e 21,4% din cea a județului; firma medie facturează în linie cu media județului. Față de 2020, cifra de afaceri a crescut cu 16,7%.
Cele mai multe firme sunt în activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 5,2%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 3,6%) și lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100, 3,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| ANDRA SOM IMPEX SRL SRL | 8815310 | 4683 | 311.511 (2025) |
| DEXTER VET S.R.L. SRL | 48922269 | 7500 | 311.500 (2025) |
| ECHIPA SMART LEARNING S.R.L. SRL | 42874987 | 8559 | 311.477 (2025) |
| SIMION FAMILY FLORARIE S.R.L. SRL | 44229511 | 4776 | 311.360 (2025) |
| VITAMINGO HOUSE S.R.L. SRL | 49795724 | 8622 | 311.351 (2025) |
| ANTHONY ASSISTANCE S.R.L. SRL | 49937136 | 9630 | 311.333 (2025) |
| I.D.A. - INTERSECTION DESZIGN & ARHITECTURA SRL SRL | 14779106 | 7111 | 311.271 (2025) |
| ADAM M JAFFAL SWIM S.R.L. SRL | 44936504 | 9313 | 311.235 (2025) |
| HEADLINE PARTNERS S.R.L. SRL | 43739300 | 7330 | 311.165 (2025) |
| CVARTAL PREST SRL SRL | 24241758 | 6832 | 311.135 (2025) |
| PROXIMA CENTAURI R&D S.R.L. SRL | 40841878 | 7219 | 311.129 (2025) |
| STOMA DENTAR SRL SRL | 2377415 | 8623 | 311.119 (2025) |
| CAERUS ADVISING S.R.L. SRL | 19250539 | 4638 | 311.094 (2025) |
| UBUNTU GARDEN S.R.L. SRL | 43590398 | 5630 | 311.031 (2025) |
| RAMAL TRADUCERI SRL SRL | 27697113 | 7430 | 310.990 (2025) |
| SERV CONSULT GRUP SRL SRL | 16585955 | 6920 | 310.921 (2025) |
| VART ALB SRL SRL | 35070360 | 4755 | 310.913 (2025) |
| MCG ACTIV MED SRL SRL | 35464119 | 8622 | 310.908 (2025) |
| RALLURE BY RALUCA DUMITRU S.R.L. SRL | 41738987 | 4791 | 310.888 (2025) |
| GLOBAL UNICORN SEARCH S.R.L. SRL | 47146984 | 8299 | 310.887 (2025) |
| TSN ADMIN S.R.L. SRL | 44372162 | 6832 | 310.818 (2025) |
| REFUGIU BRAND SRL SRL | 24541488 | 5610 | 310.785 (2025) |
| TOTAL CURAT S.R.L. SRL | 3206723 | 8121 | 310.766 (2025) |
| EVITA EURO-TRADING SRL SRL | 9533872 | 4711 | 310.598 (2025) |
| BLUE GSM WEB S.R.L. SRL | 51206596 | 9510 | 310.504 (2025) |
| EDIFIL COFFEE S.R.L. SRL | 49273631 | 5630 | 310.467 (2024) |
| TOPO ZENIT MDG SRL SRL | 37134834 | 7112 | 310.450 (2025) |
| ANDANTE EVENTS S.R.L. SRL | 42131443 | 9020 | 310.441 (2025) |
| KPI DATA DRIVEN SRL SRL | 38376933 | 7311 | 310.370 (2025) |
| SERCO ADVISORY S.R.L. SRL | 51584672 | 6920 | 310.370 (2025) |
| DDD TIBOL PROFESIONAL S.R.L. SRL | 41393730 | 8123 | 310.343 (2025) |
| ESEN CAPITAL INVEST S.R.L. SRL | 44872400 | 6421 | 310.299 (2025) |
| BEAUTY ORGANIC S.R.L. SRL | 50443551 | 9621 | 310.209 (2025) |
| HEYSQUAD TECHDESIGN S.R.L. SRL | 46210540 | 6202 | 310.177 (2023) |
| GAZELLE CARS SERVICES S.R.L. SRL | 42014753 | 4933 | 310.133 (2025) |
| BOLO INTERMED SRL SRL | 32031480 | 3811 | 310.096 (2025) |
| FOUNDATION COFFEE S.R.L. SRL | 50100227 | 4724 | 310.021 (2025) |
| IDEOGRAF SRL SRL | 37986550 | 8559 | 310.003 (2025) |
| ALGESIM CONT EXPERT S.R.L. SRL | 47033390 | 6920 | 310.000 (2025) |
| CARLA CONSULTING SRL SRL | 16912240 | 7020 | 309.972 (2025) |
| MEDIA CREW S.R.L. SRL | 52498928 | 7311 | 309.959 (2025) |
| OCHANISSI DIGITAL SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ SRL | 50574042 | 6210 | 309.946 (2025) |
| VEGAS CLEANING S.R.L. SRL | 50183915 | 8122 | 309.932 (2025) |
| ACCENT COSMETICS S.R.L. SRL | 45158133 | 4712 | 309.875 (2025) |
| LUFTTEC SRL SRL | 36074912 | 7120 | 309.870 (2025) |
| IATOM TRADUCERI SRL SRL | 26047481 | 7430 | 309.848 (2025) |
| QR WINGS BRAND S.R.L. SRL | 50088905 | 4645 | 309.826 (2025) |
| SEPTEMBER CONSTRUCT SRL SRL | 38219181 | 4120 | 309.753 (2025) |
| CATALYST4INNOVATION S.R.L. SRL | 45316080 | 6202 | 309.715 (2025) |
| IT BIZ CONSULTANTS SRL SRL | 19048328 | 6220 | 309.331 (2025) |