Firme din Sectorul 2
București
Sectorul 2 are 46.390 de firme active, dintre care 22.787 au depus bilanț pentru 2021 — 18,7% din firmele județului București. Densitatea e de 159,1 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 147,8 mld RON, e 21,4% din cea a județului; firma medie facturează în linie cu media județului. Față de 2020, cifra de afaceri a crescut cu 16,7%.
Cele mai multe firme sunt în activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 5,2%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 3,6%) și lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100, 3,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| PAPERLINE IMPEX S.R.L. SRL | 41584586 | 4712 | 273.216 (2025) |
| AUTENTIC N.Y. STYLE S.R.L. SRL | 45175479 | 9602 | 273.195 (2025) |
| P. M. COM. SRL SRL | 5325399 | 4644 | 273.130 (2025) |
| LION PATH SOLUTIONS S.R.L. SRL | 47225018 | 7020 | 273.117 (2025) |
| BuyOnNet Group SRL SRL | 16383786 | 8559 | 273.102 (2025) |
| AMAZE AGENCY S.R.L. SRL | 35181570 | 7311 | 273.097 (2025) |
| ANDRICOS PLAST S.R.L. SRL | 43802954 | 2222 | 273.064 (2025) |
| CULINARY BITECRAFT S.R.L. SRL | 49261017 | 5621 | 273.017 (2025) |
| GHR IMOBILIAR AGENCY S.R.L. SRL | 44897073 | 5630 | 273.010 (2025) |
| FUSTIBIS S.R.L. SRL | 44107522 | 4778 | 272.987 (2025) |
| NVFPHOTOS FORYOU SRL SRL | 37938480 | 6619 | 272.979 (2025) |
| GOLDEN TICKET S.R.L. SRL | 51526981 | 5911 | 272.976 (2025) |
| MVPDENTAL SRL SRL | 35612320 | 8623 | 272.925 (2025) |
| BALANCED BODY SRL SRL | 29028476 | 9313 | 272.894 (2025) |
| SECAS S.R.L. SRL | 34223651 | 7020 | 272.809 (2025) |
| VAMEA AGRO S.R.L. SRL | 41258679 | 7499 | 272.802 (2025) |
| MOHA SERVICE SRL SRL | 38004506 | 4712 | 272.752 (2025) |
| COGITOSYS SRL SRL | 20589360 | 7311 | 272.731 (2025) |
| ALBINUTA KIDS SRL SRL | 35630408 | 1421 | 272.721 (2025) |
| ELINFO TRAINING SRL SRL | 28563985 | 8559 | 272.643 (2025) |
| HLA & G IMPEX SRL SRL | 35473630 | 4642 | 272.576 (2025) |
| ANDCORECORDS S.R.L. SRL | 46702429 | 9001 | 272.507 (2025) |
| M & A ISSIMA CONSTRUCT SRL SRL | 25648670 | 4100 | 272.450 (2025) |
| RECRUTARE PERSONAL S.R.L. SRL | 39852687 | 7810 | 272.350 (2025) |
| MM TRANSLATIONS S.R.L. SRL | 47363398 | 7430 | 272.340 (2025) |
| REVINOV BUSINESS SOLUTIONS S.R.L. SRL | 41607388 | 6832 | 272.322 (2025) |
| MAJOR SERVICES INTEGRATED S.R.L. SRL | 47325793 | 7711 | 272.296 (2025) |
| BOOKS AND TRAININGS S.R.L. SRL | 48486194 | 8559 | 272.257 (2025) |
| GLOBAL DATA INSTALL SRL SRL | 22145347 | 6120 | 272.242 (2025) |
| IDEALLAB S.R.L. SRL | 47966593 | 5630 | 272.215 (2025) |
| PETROTERM CS INVEST SRL SRL | 17867415 | 5611 | 272.189 (2025) |
| SKOO ENGINEERING & TRADING S.R.L. SRL | 42343896 | 6391 | 272.174 (2025) |
| C&P OTTO ENTERPRISES S.R.L. SRL | 51656663 | 7020 | 272.098 (2025) |
| MUNTEANU ACCOUNTING & TAX SRL SRL | 34845336 | 6920 | 272.086 (2025) |
| MARGIM GROUP SRL SRL | 18134528 | 8299 | 272.062 (2025) |
| ZECA MEDICO S.R.L. SRL | 47449740 | 9621 | 272.053 (2025) |
| RC PHOTO SRL SRL | 14864384 | 6820 | 272.031 (2025) |
| AVRORASTAR DENT S.R.L. SRL | 45647792 | 8623 | 271.994 (2025) |
| BSV CLEARANCE EXPERT S.R.L. SRL | 43880839 | 5226 | 271.973 (2025) |
| IN THE DESIGN CONSULTING S.R.L. SRL | 47752719 | 7022 | 271.967 (2025) |
| Noua Consulting SRL SRL | 15825987 | 7020 | 271.957 (2025) |
| ETI GLOBAL VISION S.R.L. SRL | 51433718 | 5911 | 271.944 (2025) |
| LONDON STYLE SRL SRL | 19125781 | 9020 | 271.907 (2025) |
| NICO & GABRI NEW SRL SRL | 23302172 | 4712 | 271.880 (2025) |
| BORED DEVELOPER S.R.L. SRL | 43508178 | 6210 | 271.818 (2025) |
| ARS RATIO SRL SRL | 28613544 | 6832 | 271.791 (2025) |
| GEOKIT GREEN SOLUTIONS S.R.L. SRL | 35246149 | 7311 | 271.769 (2025) |
| EMMA COMEX SRL SRL | 3018630 | 4775 | 271.761 (2025) |
| ALI FAST BUILDING S.R.L. SRL | 48823583 | 4100 | 271.591 (2025) |
| DECUM SRL SRL | 4824218 | 5510 | 271.586 (2025) |