Firme din Sectorul 2
București
Sectorul 2 are 46.390 de firme active, dintre care 22.787 au depus bilanț pentru 2021 — 18,7% din firmele județului București. Densitatea e de 159,1 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 147,8 mld RON, e 21,4% din cea a județului; firma medie facturează în linie cu media județului. Față de 2020, cifra de afaceri a crescut cu 16,7%.
Cele mai multe firme sunt în activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 5,2%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 3,6%) și lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100, 3,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| NO DARĂ FILM S.R.L. SRL | 38673527 | 5911 | 184.263 (2025) |
| AUTO INA SRL SRL | 13940440 | 4532 | 184.252 (2023) |
| B&N DATA SERVICES SRL SRL | 38182813 | 4650 | 184.244 (2025) |
| FAST FLOWERS S.R.L. SRL | 48115358 | 0119 | 184.236 (2025) |
| GREEN COTTAGE S.R.L. SRL | 39636012 | 5520 | 184.209 (2025) |
| ADRIDE MEDIA S.R.L. SRL | 50134351 | 7311 | 184.199 (2025) |
| SEBASTIAN'CHOICE S.R.L. SRL | 51506690 | 8299 | 184.141 (2025) |
| TWICE BUT NICE BY DERYA S.R.L. SRL | 50857189 | 7311 | 184.079 (2025) |
| 2g online SRL SRL | 17007496 | 4712 | 184.020 (2025) |
| TRAFFIC CONSULTANCY S.R.L. SRL | 47950449 | 2599 | 184.000 (2025) |
| AGYPET 95 SERVCOM SRL SRL | 7526054 | 4711 | 183.950 (2025) |
| IRIMAR FAMILY CONSULTING SRL SRL | 31206443 | 7020 | 183.900 (2025) |
| EMATI SERVICE S.R.L. SRL | 43836817 | 9531 | 183.899 (2025) |
| SKYLINE RECRUITMENT S.R.L. SRL | 51897572 | 8559 | 183.867 (2025) |
| SPAMID CRIGAS S.R.L. SRL | 17393990 | 4690 | 183.838 (2025) |
| PSI PROTECT SOLUTIONS S.R.L. SRL | 49127920 | 7499 | 183.814 (2025) |
| DM ACCOUNTING STRATEGY S.R.L. SRL | 51189746 | 6920 | 183.800 (2025) |
| PANAGIOTA SRL SRL | 36331552 | 4776 | 183.769 (2025) |
| HUMAN RESOURCES SUPPLY SRL SRL | 30455802 | 7820 | 183.752 (2025) |
| MIRANDOLINESCU COM S.R.L. SRL | 36188488 | 7311 | 183.738 (2025) |
| UNICORN MODELS SRL SRL | 17846250 | 8559 | 183.700 (2025) |
| VĂMUTĂM.RO S.R.L. SRL | 40691606 | 4942 | 183.658 (2025) |
| ONECREATIVE ARTWORK S.R.L. SRL | 43355040 | 7022 | 183.638 (2025) |
| VERIFYMED S.R.L. SRL | 40718809 | 6209 | 183.625 (2025) |
| IMOBILE SCALIGERA SRL SRL | 20891022 | 4616 | 183.614 (2025) |
| STE-FUNNY 2 AUTO PRO S.R.L. SRL | 47230642 | 8553 | 183.601 (2025) |
| JUT ADVICE S.R.L. SRL | 52155873 | 8299 | 183.599 (2025) |
| KINETO PROACTIV SRL SRL | 35780804 | 8695 | 183.565 (2025) |
| BABY CHIC SHOP SRL SRL | 27516098 | 4642 | 183.549 (2025) |
| G & C IDEAL CONSULTING SRL SRL | 35638843 | 7020 | 183.500 (2025) |
| QIAN XI TRADEIMPEX SRL SRL | 13184681 | 4642 | 183.491 (2025) |
| AZIZ CONNECT S.R.L. SRL | 47425849 | 6920 | 183.491 (2025) |
| BRS AUDIT CONTAB SRL SRL | 28833710 | 7022 | 183.480 (2025) |
| PRIME TRAVEL TRADING SRL SRL | 31232639 | 7912 | 183.442 (2025) |
| INK GRAPHIC S.R.L. SRL | 50997336 | 1812 | 183.442 (2025) |
| ARROW-SHARP CONNECTIONS S.R.L. SRL | 41885031 | 7021 | 183.390 (2025) |
| STL PROGRAMMING SRL SRL | 33463753 | 6210 | 183.388 (2025) |
| BEA BEATRICE TRANS SRL SRL | 35921822 | 5320 | 183.357 (2025) |
| HAO WAN JIA S.R.L. SRL | 39292776 | 4642 | 183.312 (2025) |
| COMPAS INTERNATIONAL SRL SRL | 12933739 | 2512 | 183.246 (2025) |
| SMC ALTERNATIVE BUILDING S.R.L. SRL | 46963491 | 4100 | 183.155 (2025) |
| SUNRISE MARINE CLUB SRL SRL | 35307122 | 5520 | 183.037 (2025) |
| LEARNING BRIDGE S.R.L. SRL | 50815574 | 8559 | 183.034 (2025) |
| LIFESHIFT NUTRITION S.R.L. SRL | 45359480 | 8559 | 183.000 (2024) |
| WIRE ENTERTAINMENT SRL SRL | 30457161 | 5813 | 182.910 (2025) |
| DUO ANA EXPERT CONTA SRL SRL | 35825612 | 6920 | 182.900 (2025) |
| LEXICAL BRITANICA S.R.L. SRL | 48622407 | 8552 | 182.807 (2025) |
| ELESTON IMPEX'95 SRL SRL | 7054989 | 4711 | 182.798 (2025) |
| SMILE BY MAYALIS S.R.L. SRL | 47318230 | 8623 | 182.726 (2025) |
| AGRO GEORGE SRL SRL | 14721112 | 4711 | 182.640 (2025) |