Firme din Sectorul 2
București
Sectorul 2 are 46.390 de firme active, dintre care 22.787 au depus bilanț pentru 2021 — 18,7% din firmele județului București. Densitatea e de 159,1 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 147,8 mld RON, e 21,4% din cea a județului; firma medie facturează în linie cu media județului. Față de 2020, cifra de afaceri a crescut cu 16,7%.
Cele mai multe firme sunt în activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 5,2%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 3,6%) și lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100, 3,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| CARA NEW BUSINESS S.R.L. SRL | 43344920 | 9604 | 480 (2024) |
| TEHNOVAP SRL SRL | 17154179 | 4669 | 469 (2023) |
| VISUM CAMERA S.R.L. SRL | 37962004 | 7420 | 462 (2021) |
| COOL WAVE DISTRIBUTION S.R.L. SRL | 42807775 | 4690 | 461 (2023) |
| TOADER STORE S.R.L. SRL | 51614790 | 4712 | 460 (2025) |
| ANTIC HARMONIE S.R.L. SRL | 41327710 | 4776 | 452 (2025) |
| TRIFAN CLINIC SRL SRL | 16271642 | 8622 | 451 (2025) |
| BUSINESS ACCOUNTING SOLUTIONS IAG SRL SRL | 26558141 | 7022 | 450 (2021) |
| LASERBLISSBYMELISSA S.R.L. SRL | 51059649 | 9623 | 450 (2025) |
| COSYMED S.R.L. SRL | 34880406 | 9604 | 450 (2021) |
| RAW DA' BUN S.R.L. SRL | 46907394 | 1071 | 449 (2025) |
| KROM AG S.R.L. SRL | 52142547 | 4712 | 449 (2025) |
| PREMIUM BEAUTY SRL SRL | 37654497 | 9623 | 447 (2025) |
| RADAR DRIVE SRL SRL | 36073542 | 4939 | 446 (2019) |
| MARCWARE SIMS CO SRL SRL | 25456534 | 9511 | 444 (2017) |
| LEEA HUB SOLUTIONS SRL SRL | 38420419 | 5819 | 440 (2023) |
| PBA COSMOS S.R.L. SRL | 49239931 | 7020 | 436 (2024) |
| GAMA INDUSTRIE INVEST SRL SRL | 25720163 | 4100 | 433 (2023) |
| AI PLUS TRAINING S.R.L. SRL | 33129045 | 6202 | 425 (2021) |
| EV-MOTO S.R.L. SRL | 49454670 | 4783 | 420 (2025) |
| SERNEX TRANS SRL SRL | 16271685 | 4941 | 420 (2024) |
| ETF GLOBAL PETROLEUM S.R.L. SRL | 47531548 | 4690 | 420 (2023) |
| IBI AUTO ACTION S.R.L. SRL | 42839840 | 4933 | 420 (2024) |
| ATLAS TECHNICAL TRADING IMPEX COMPANY SRL SRL | 6599783 | 4649 | 420 (2025) |
| NICAD RIAN CONSTRUCTII SRL SRL | 38674956 | 4100 | 420 (2025) |
| LIVRAISON4ALL S.R.L. SRL | 52372350 | 5320 | 413 (2025) |
| BMR TRUCKS S.R.L. SRL | 37991328 | 4782 | 413 (2025) |
| ZINO IMOB 2007 SRL SRL | 22368241 | 7020 | 413 (2025) |
| AGA DELIVERY DD S.R.L. SRL | 52717840 | 5320 | 413 (2025) |
| SANODENT SRL SRL | 24107 | 8623 | 411 (2025) |
| SWENOR SRL SRL | 37986933 | 4933 | 410 (2025) |
| BORTEK CONSTRUCTION AND ENGINEERING S.R.L. SRL | 49323942 | 4222 | 409 (2025) |
| SPILCARS S.R.L. SRL | 39812259 | 4939 | 400 (2021) |
| NUTRISHEN SOLUTIONS S.R.L. SRL | 43334411 | 7020 | 400 (2023) |
| SPREITZER CONSTRUCT SRL SRL | 24171636 | 4334 | 400 (2025) |
| PROCAD ENGINEERING SRL SRL | 22061211 | 7112 | 400 (2023) |
| KVN STAR S.R.L. SRL | 51541922 | 5612 | 400 (2025) |
| ATAMOA CONSTRUCT S.R.L. SRL | 44051405 | 4322 | 400 (2023) |
| B&C PASION S.R.L. SRL | 45567162 | 4791 | 400 (2022) |
| MY FANCY CLOSET S.R.L. SRL | 40817390 | 4791 | 386 (2025) |
| AMV REAL ESTATE INVEST S.R.L. SRL | 48617010 | 6820 | 382 (2025) |
| MANAGEMENT DEVELOPMENT SYSTEMS SRL SRL | 18208790 | 7112 | 382 (2025) |
| DEMETRA INVEST SRL SRL | 18035877 | 6810 | 378 (2017) |
| AVALLEY LIGHTS S.R.L. SRL | 45115949 | 4690 | 378 (2025) |
| ROSEMARY PROJECT S.R.L. SRL | 38643585 | 7112 | 368 (2024) |
| CINESERV SRL SRL | 16188939 | 7020 | 356 (2019) |
| A.S. EXPERT BEAUTY ROOM S.R.L. SRL | 43917261 | 4755 | 351 (2024) |
| STUDIOUL DE TEATRU SI FILM B22 S.R.L. SRL | 43040424 | 9020 | 351 (2023) |
| ECHIPAMENT SI ACCESORII TP SRL SRL | 24385052 | 4771 | 350 (2025) |
| CUSCIAC MED SRL SRL | 37245387 | 8622 | 350 (2025) |