Firme din Sectorul 2
București
Sectorul 2 are 46.385 de firme active, dintre care 25.208 au depus bilanț pentru 2022 — 18,7% din firmele județului București. Densitatea e de 159,1 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 183,2 mld RON, e 19,9% din cea a județului; firma medie facturează în linie cu media județului. Față de 2021, cifra de afaceri a crescut cu 23,9%.
Cele mai multe firme sunt în activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 5,2%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 3,6%) și lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100, 3,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| OANAADMINIMOB SRL SRL | 36771103 | 6832 | 102.820 (2025) |
| EMILIANO PROD IMPEX SRL SRL | 38153222 | 8230 | 102.801 (2025) |
| POSH AGENCY S.R.L. SRL | 50156686 | 7311 | 102.780 (2025) |
| EXPERIENCE ASIG SRL SRL | 24884818 | 6629 | 102.718 (2025) |
| MON PETIT JO S.R.L. SRL | 52684041 | 4771 | 102.718 (2025) |
| MIRO EXPERT SERVICES S.R.L. SRL | 42538952 | 6920 | 102.700 (2025) |
| FOLKUSOR SRL SRL | 31390680 | 7330 | 102.699 (2025) |
| BOXZILLA S.R.L. SRL | 51558347 | 4791 | 102.690 (2025) |
| EMANOIL EVOLUTION BUSINESS S.R.L. SRL | 43705650 | 6831 | 102.689 (2025) |
| MARIUSCLEAN SRL SRL | 37126521 | 8123 | 102.670 (2025) |
| TRENDING CONTENT S.R.L. SRL | 45081994 | 7311 | 102.635 (2025) |
| IDEAL TERMOPAN GROUP S.R.L. SRL | 44327137 | 4332 | 102.622 (2025) |
| SMA MEDCONSULT SRL SRL | 35787810 | 8622 | 102.556 (2025) |
| CRISANDRI TRADING S.R.L. SRL | 39819567 | 4740 | 102.513 (2024) |
| BRAVE DESIGN S.R.L. SRL | 42430941 | 7412 | 102.511 (2025) |
| PELTECO IMPORT EXPORT SRL SRL | 9140 | 7022 | 102.466 (2025) |
| ALEBEE S.R.L. SRL | 48911090 | 6312 | 102.461 (2024) |
| RED-OS TECHNOLOGIES S.R.L. SRL | 42615400 | 4711 | 102.450 (2025) |
| ACTIV CAR SOLUTIONS S.R.L. SRL | 40645804 | 7711 | 102.432 (2025) |
| DACART SMART SRL SRL | 37131790 | 4791 | 102.380 (2025) |
| ORTOHAIDER S.R.L. SRL | 46591460 | 8623 | 102.356 (2025) |
| VERBUM ASSIST S.R.L. SRL | 43397622 | 7430 | 102.344 (2025) |
| DENTAL LAB R&C SRL SRL | 37965973 | 3250 | 102.335 (2025) |
| GINA DODONETE AGENT DE ASIGURARE SRL SRL | 35388593 | 6622 | 102.319 (2025) |
| SHOP LARISA AMC S.R.L. SRL | 52436704 | 4775 | 102.300 (2025) |
| MWD LIKE SRL SRL | 30583577 | 7911 | 102.286 (2025) |
| DIMIANIS GOLD SRL SRL | 37319182 | 4789 | 102.285 (2023) |
| EVA FOREVER SRL SRL | 19181170 | 4712 | 102.280 (2025) |
| LUMIA CONSULT S.R.L. SRL | 49898495 | 6391 | 102.265 (2025) |
| OVI & YANIS SERVICE SRL SRL | 28654749 | 4322 | 102.197 (2025) |
| SOLSTISS MARIAGE SRL SRL | 37508394 | 9529 | 102.167 (2025) |
| AWA AUTOHAUS S.R.L. SRL | 49417532 | 7711 | 102.149 (2025) |
| ALTFEL AUTO SRL SRL | 33732240 | 4791 | 102.143 (2024) |
| 910NETWORKS S.R.L. SRL | 50603962 | 6201 | 102.122 (2025) |
| DRIMOB CONSULTING S.R.L. SRL | 39534977 | 8559 | 102.100 (2025) |
| NG CONTAFIN CONSULT SRL SRL | 15178236 | 6920 | 102.046 (2025) |
| NIROS CONSULT SRL SRL | 14931084 | 6202 | 102.024 (2025) |
| VILING S.R.L. SRL | 51880945 | 7112 | 102.000 (2025) |
| BUSINESS NETWORK COMMUNICATION SRL SRL | 24973133 | 8211 | 102.000 (2025) |
| MANIFEST VIBES S.R.L. SRL | 51794640 | 5611 | 101.997 (2025) |
| CARDIO ANANDA S.R.L. SRL | 48650571 | 8622 | 101.995 (2025) |
| BESTIDEASDESIGN S.R.L. SRL | 43203904 | 5911 | 101.981 (2025) |
| GIUSEPPE TOP DRIVER S.R.L. SRL | 49384427 | 4933 | 101.976 (2025) |
| MIRAL PRODUCTION INVEST SRL SRL | 28056842 | 4711 | 101.957 (2020) |
| FINANCIAL INDEPENDENCE S.R.L. SRL | 38947479 | 6622 | 101.943 (2025) |
| ORIGAMI STUDIO ART S.R.L. SRL | 38915507 | 7111 | 101.919 (2025) |
| ATLASYS S.R.L. SRL | 52262489 | 6210 | 101.894 (2025) |
| SIMPLU START CONSULTING S.R.L. SRL | 47080006 | 7020 | 101.877 (2025) |
| GROMACHT SERVICE SRL SRL | 29065032 | 4791 | 101.839 (2024) |
| SGC TEAM LOGISTIC S.R.L. SRL | 39319847 | 4941 | 101.830 (2025) |