Firme din Sectorul 2
București
Sectorul 2 are 46.385 de firme active, dintre care 25.208 au depus bilanț pentru 2022 — 18,7% din firmele județului București. Densitatea e de 159,1 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 183,2 mld RON, e 19,9% din cea a județului; firma medie facturează în linie cu media județului. Față de 2021, cifra de afaceri a crescut cu 23,9%.
Cele mai multe firme sunt în activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 5,2%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 3,6%) și lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100, 3,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| SELLEBRITY AGENCY S.R.L. SRL | 51534488 | 7020 | 97.635 (2025) |
| VIP RETAILER S.R.L. SRL | 42695230 | 4712 | 97.526 (2025) |
| TEHNIC INSTAL PRO DESIGN SRL SRL | 23907069 | 7112 | 97.525 (2025) |
| READCON ADMIN S.R.L. SRL | 45150407 | 6832 | 97.517 (2025) |
| CIOLACU BUILDING S.R.L. SRL | 50551340 | 4100 | 97.500 (2025) |
| AMA TOTAL MARKET SRL SRL | 29404198 | 4711 | 97.442 (2025) |
| SUNTIME PURPLE S.R.L. SRL | 44772401 | 4776 | 97.436 (2025) |
| VON FLEUR S.R.L. SRL | 43670268 | 7311 | 97.427 (2025) |
| AD BUILD SOLUTIONS SRL SRL | 37979995 | 3100 | 97.425 (2025) |
| TECHQUEST HOLDING S.R.L. SRL | 43974879 | 6420 | 97.419 (2025) |
| CURATALED S.R.L. SRL | 52185637 | 9610 | 97.402 (2025) |
| ADMIN COND IASCHIU S.R.L. SRL | 51172426 | 6832 | 97.400 (2025) |
| M & G BUNATATI DE ODINIOARA SRL SRL | 38137693 | 4711 | 97.393 (2025) |
| NICO & CO DRIVERS S.R.L. SRL | 52907844 | 4933 | 97.374 (2025) |
| BUNNY HONEY CLUB S.R.L. SRL | 50100324 | 7311 | 97.365 (2025) |
| COFFEE SHOP SPOT S.R.L. SRL | 49605200 | 5611 | 97.360 (2025) |
| BRÎNZEA, FLUTURE ŞI ASOCIAŢII SRL SRL | 35171038 | 6201 | 97.303 (2025) |
| GREEN MOUNTAIN DESIGN S.R.L. SRL | 50099122 | 6810 | 97.300 (2025) |
| DULCEBUN S.R.L. SRL | 49929605 | 4781 | 97.279 (2025) |
| CHRONOS ENERGY SOLUTION SRL SRL | 30875580 | 3512 | 97.253 (2025) |
| PRIOR HOLISTIC HEALTH S.R.L. SRL | 49355251 | 8569 | 97.245 (2025) |
| PMM FINEX MANAGEMENT SRL SRL | 16531840 | 6311 | 97.234 (2025) |
| UNICORN CREATIV S.R.L. SRL | 41011139 | 7311 | 97.213 (2025) |
| FEA - STUBNER SRL SRL | 5392770 | 6920 | 97.200 (2025) |
| AATC MARKETING SUPORT SRL SRL | 32024628 | 7020 | 97.200 (2025) |
| CABINET MOUSA S.R.L. SRL | 51447713 | 8622 | 97.194 (2025) |
| REVERSS MUSIC S.R.L. SRL | 53095869 | 5920 | 97.175 (2025) |
| TOPO EARTH SURVEY S.R.L. SRL | 39557016 | 7112 | 97.165 (2025) |
| APRIL REAL ESTATE SRL SRL | 37011246 | 6831 | 97.111 (2025) |
| AMORETTI S.R.L. SRL | 3151962 | 4641 | 97.030 (2025) |
| MARKETING NINJAS SRL SRL | 35982714 | 7311 | 97.000 (2025) |
| BRAVO PRO BREAZA S.R.L. SRL | 48750570 | 5520 | 97.000 (2025) |
| GCM DENTAL GROUP S.R.L. SRL | 43971732 | 8623 | 96.966 (2025) |
| FIP SPINA S.R.L. SRL | 46309293 | 8210 | 96.955 (2025) |
| IDEOTEC S.R.L. SRL | 41427492 | 6201 | 96.953 (2025) |
| ACME IT SOLUTIONS SRL SRL | 35151910 | 6210 | 96.931 (2025) |
| AAI RENDING S.R.L. SRL | 39126170 | 6220 | 96.890 (2021) |
| ACD MEDIA S.R.L. SRL | 51568502 | 5912 | 96.874 (2025) |
| WE ARE GOLAN S.R.L. SRL | 42795794 | 9621 | 96.870 (2025) |
| DILU DILA EVENTS S.R.L. SRL | 48529023 | 9329 | 96.850 (2025) |
| UFENG INTERNATIONAL SRL SRL | 13056780 | 4642 | 96.795 (2017) |
| AUGUSTUS CONSULTING S.R.L. SRL | 48463115 | 7022 | 96.776 (2025) |
| ARTSTRIKE MANAGEMENT S.R.L. SRL | 47224977 | 7311 | 96.769 (2025) |
| B&B URBAN SCOOT S.R.L. SRL | 51362048 | 7739 | 96.760 (2025) |
| SAFADI COM IMPEX SRL SRL | 2773720 | 4642 | 96.738 (2025) |
| SUSTAINABILITY CONSULTING S.R.L. SRL | 44622790 | 7112 | 96.738 (2025) |
| PISCINE SPERANTA S.R.L. SRL | 36117754 | 9623 | 96.726 (2025) |
| ROYAL EYELASH S.R.L. SRL | 48277430 | 4712 | 96.717 (2025) |
| NICANOR SERVCOM SRL SRL | 22304361 | 6920 | 96.700 (2025) |
| MACHINES 250 KLY S.R.L. SRL | 46944899 | 4618 | 96.699 (2025) |