Firme din Sectorul 2
București
Sectorul 2 are 46.385 de firme active, dintre care 25.208 au depus bilanț pentru 2022 — 18,7% din firmele județului București. Densitatea e de 159,1 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 183,2 mld RON, e 19,9% din cea a județului; firma medie facturează în linie cu media județului. Față de 2021, cifra de afaceri a crescut cu 23,9%.
Cele mai multe firme sunt în activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 5,2%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 3,6%) și lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100, 3,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| GENIAL CLEAN SRL SRL | 24131410 | 8121 | 44.060 (2022) |
| PERLA CRIS SRL SRL | 18842044 | 6820 | 44.013 (2025) |
| ACM BRANDS DISTRIBUTION SRL SRL | 30714656 | 1101 | 44.000 (2025) |
| BUGGY STUDIO S.R.L. SRL | 40841754 | 9609 | 44.000 (2025) |
| CEO IMOB S.R.L. SRL | 49779346 | 6811 | 44.000 (2025) |
| NEO T FACILITY SRL-D SRL | 34538340 | 7112 | 44.000 (2023) |
| INTERDENTAL CLINIC SRL SRL | 35970248 | 8690 | 44.000 (2025) |
| WILLY ART S.R.L. SRL | 50486315 | 9012 | 43.970 (2025) |
| VARGHESIU CONSULT SRL SRL | 15530358 | 7414 | 43.969 (2025) |
| HEUBACH INVEST GMBH & CO KG GROBGMAIN SUCURSALA BUCURESTI N/A | 31598665 | 6820 | 43.965 (2025) |
| LULLI MANAGEMENT SERVICES S.R.L. SRL | 43009097 | 8210 | 43.958 (2025) |
| AIM INNOVATION S.R.L. SRL | 46643012 | 6210 | 43.939 (2025) |
| CM DR. CALUGARU ONDA S.R.L. SRL | 48812584 | 8622 | 43.922 (2025) |
| VELCEA&PARTNERS FONDURI EUROPENE S.R.L. SRL | 50638090 | 7022 | 43.918 (2025) |
| ART BY FOREST S.R.L. SRL | 48791619 | 4791 | 43.901 (2025) |
| HELLO MIND S.R.L. SRL | 50512155 | 6820 | 43.900 (2025) |
| STEELVISION MONTAJ S.R.L. SRL | 52845172 | 2511 | 43.889 (2025) |
| CASA COPIILOR CREATIVI S.R.L. SRL | 39629430 | 8891 | 43.875 (2025) |
| ANAID DESIGN S.R.L. SRL | 46442167 | 4769 | 43.874 (2025) |
| FTRL FASHION DISTRICT S.R.L. SRL | 41910151 | 4791 | 43.851 (2025) |
| DAIANA MED SRL SRL | 18506664 | 8610 | 43.848 (2023) |
| BISTRO LA SPLAI SRL SRL | 30906279 | 5611 | 43.839 (2025) |
| KONA SERVICE TEXTIL SRL SRL | 35032439 | 4941 | 43.827 (2022) |
| I.D HOME DESIGN S.R.L. SRL | 46210566 | 7413 | 43.826 (2025) |
| ACD DOORS MONTAGE S.R.L. SRL | 45483991 | 4332 | 43.810 (2025) |
| MBARTECH S.R.L. SRL | 51648873 | 9622 | 43.740 (2025) |
| SAGEATA INSTAL CONSTRUCT SRL SRL | 8326801 | 4321 | 43.723 (2025) |
| RIVER ROCK S.R.L. SRL | 51080373 | 4321 | 43.713 (2025) |
| HR NAME SOLUTIONS S.R.L. SRL | 50931757 | 7022 | 43.710 (2025) |
| METTO MANAGEMENT CONSULT SRL SRL | 27304311 | 6310 | 43.686 (2025) |
| LUCIA & ANTO ELECTRIC SRL SRL | 33338939 | 4712 | 43.676 (2025) |
| DENIALENA LUX SRL SRL | 30946320 | 4520 | 43.670 (2022) |
| MANCORA OCEAN S.R.L. SRL | 30217959 | 2120 | 43.651 (2025) |
| ARGENOL S.R.L. SRL | 47805899 | 5320 | 43.620 (2025) |
| ANMAKIDO THERAPY S.R.L. SRL | 41765086 | 8690 | 43.620 (2025) |
| IONA FILM S.R.L. SRL | 45813020 | 9003 | 43.618 (2025) |
| REWORK SERVICES S.R.L. SRL | 52225359 | 5320 | 43.618 (2025) |
| GO AB METHOD S.R.L. SRL | 45962617 | 4727 | 43.600 (2025) |
| SUPREME AUTO DETAILING S.R.L. SRL | 41068224 | 4520 | 43.600 (2025) |
| MANAGEMENT ADMINISTRATIE S.R.L. SRL | 49536118 | 6832 | 43.585 (2025) |
| DEDEROM INSTAL S.R.L. SRL | 43678180 | 4322 | 43.556 (2025) |
| UNIC LINE TOUR S.R.L. SRL | 41572387 | 4933 | 43.521 (2025) |
| VISIONIX BUSINESS DEVELOPMENT S.R.L. SRL | 29917134 | 7320 | 43.517 (2025) |
| DENN STORE S.R.L. SRL | 51838584 | 4791 | 43.488 (2025) |
| HALAS PRODUCTION SRL SRL | 36074823 | 7312 | 43.454 (2020) |
| CRINELA '96 PRODCOMPLEX SRL SRL | 8607289 | 8292 | 43.440 (2025) |
| MCM SOFTWARE S.R.L. SRL | 49327340 | 6210 | 43.424 (2025) |
| MINDBRIDGE SOLUTIONS S.R.L. SRL | 51250079 | 8559 | 43.420 (2025) |
| A13 NICHE PERFUMERY S.R.L. SRL | 45666760 | 4791 | 43.407 (2025) |
| COUPE BEAUTY SALON SRL SRL | 35464054 | 9602 | 43.390 (2025) |