Firme din Sectorul 2
București
Sectorul 2 are 46.385 de firme active, dintre care 25.208 au depus bilanț pentru 2022 — 18,7% din firmele județului București. Densitatea e de 159,1 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 183,2 mld RON, e 19,9% din cea a județului; firma medie facturează în linie cu media județului. Față de 2021, cifra de afaceri a crescut cu 23,9%.
Cele mai multe firme sunt în activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 5,2%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 3,6%) și lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100, 3,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| MKSOFT MANAGER S.R.L. SRL | 28020377 | 6201 | 33.118 (2025) |
| MANGO DESIGN STUDIO S.R.L. SRL | 46367758 | 7111 | 33.113 (2025) |
| GROW ONLINE AGENCY S.R.L. SRL | 47073572 | 7311 | 33.100 (2025) |
| R TAG S.R.L. SRL | 51741688 | 6820 | 33.044 (2025) |
| THANH PHAT IMPEX SRL SRL | 35290462 | 4642 | 33.032 (2025) |
| Z.T.O. CONSULTING SRL SRL | 15104018 | 4791 | 33.030 (2021) |
| SMART CONNECT SERVICES S.R.L. SRL | 39090220 | 7311 | 33.004 (2025) |
| AESTHETICS AMCDENTAL S.R.L. SRL | 39257019 | 8623 | 33.001 (2022) |
| PROGRES ENGINEERING SRL SRL | 22800586 | 7112 | 33.000 (2023) |
| LIZZY EXPRESS S.R.L. SRL | 39918501 | 7820 | 33.000 (2025) |
| DR. ENCIU M & M DSI S.R.L. SRL | 45134690 | 8622 | 32.993 (2025) |
| COLEN PLUS SRL SRL | 15207749 | 7020 | 32.988 (2019) |
| ALFA MI 35 PHOTO S.R.L. SRL | 40979430 | 7420 | 32.985 (2025) |
| ACTION MEDIA PRODUCTION SRL SRL | 33825799 | 4100 | 32.982 (2025) |
| LEA STORE S.R.L. SRL | 52103661 | 4771 | 32.963 (2025) |
| CREATIVE COMPATIBLE SOLUTIONS S.R.L. SRL | 47218983 | 9012 | 32.936 (2025) |
| THE JEWERLY PLACE S.R.L. SRL | 44319460 | 3213 | 32.919 (2025) |
| MATMIR UTIL S.R.L. SRL | 39265119 | 4712 | 32.918 (2025) |
| AIS TECH VISION S.R.L. SRL | 50964851 | 6201 | 32.910 (2025) |
| REPER PENTRU MANAGEMENT PRIN VALORI SRL SRL | 37590024 | 7020 | 32.889 (2025) |
| TOP ORDIN SRL SRL | 33865734 | 4932 | 32.871 (2025) |
| SPIRIT COMMUNICATIONS S.R.L. SRL | 31438052 | 4619 | 32.862 (2025) |
| KAYA BONEF S.R.L. SRL | 48908647 | 9602 | 32.861 (2025) |
| ROMANIA PITOREASCA S.R.L. SRL | 3542278 | 5813 | 32.852 (2025) |
| MAR STATE SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ SRL | 50887988 | 4791 | 32.840 (2024) |
| KEYWORLD DIGITAL S.R.L. SRL | 52456060 | 6210 | 32.832 (2025) |
| BEVINCO SERVICES SRL SRL | 37758420 | 7020 | 32.802 (2023) |
| MI&AS S.R.L. SRL | 51737059 | 9621 | 32.774 (2025) |
| ARTIZAN GRUP SRL SRL | 17017619 | 4690 | 32.765 (2025) |
| GALERIA DADA SRL SRL | 38641673 | 4778 | 32.747 (2025) |
| OPEN ACADEMY FOR SMART JOBS SRL SRL | 35706557 | 8559 | 32.738 (2022) |
| BEST CLIMA SOLUTION S.R.L. SRL | 52107957 | 4322 | 32.730 (2025) |
| SHINY STAR BUSINESS SRL SRL | 27757363 | 4642 | 32.688 (2017) |
| ORGANIC STUDIO S.R.L. SRL | 52096548 | 7311 | 32.654 (2025) |
| ESTETIC DUO DENTAL SRL SRL | 13798797 | 8623 | 32.650 (2025) |
| DEPOZITUL DE REZERVOARE SH S.R.L. SRL | 52890530 | 4690 | 32.650 (2025) |
| THE SPORTS REHAB CLINIC S.R.L. SRL | 45488107 | 8690 | 32.630 (2025) |
| OLIVE EVENTS S.R.L. SRL | 52436178 | 3299 | 32.628 (2025) |
| RS-GT PERFORMANCE S.R.L. SRL | 51416334 | 9531 | 32.620 (2025) |
| KOPA DISTRIBUTION SRL SRL | 34781844 | 4645 | 32.615 (2024) |
| MEGA PIXEL STUDIO S.R.L. SRL | 42424249 | 7420 | 32.557 (2025) |
| RUBINIAFLOR CONSULT S.R.L. SRL | 38559957 | 8210 | 32.530 (2025) |
| BC YEANLANCE HOLDING S.R.L. SRL | 52894353 | 4100 | 32.524 (2025) |
| CRIMOB BUSINESS SRL SRL | 37367260 | 6820 | 32.519 (2025) |
| SNIPER MEDIA SRL SRL | 18549100 | 7022 | 32.518 (2023) |
| LM CONTENT PRODUCTION S.R.L. SRL | 39366318 | 5911 | 32.501 (2023) |
| ADDA EXPERT SOLUTIONS SRL SRL | 28893410 | 6920 | 32.500 (2025) |
| CREATRIX COM SRL SRL | 16757953 | 7112 | 32.500 (2022) |
| WANAX CONSULTING S.R.L. SRL | 51799124 | 6920 | 32.500 (2025) |
| AQUA HEALING S.R.L. SRL | 41725316 | 8699 | 32.450 (2025) |