Firme din Sectorul 2
București
Sectorul 2 are 46.390 de firme active, dintre care 27.785 au depus bilanț pentru 2023 — 18,7% din firmele județului București. Densitatea e de 159,1 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 204,5 mld RON, e 21,9% din cea a județului; firma medie facturează cu 7,8% peste media județului. Față de 2022, cifra de afaceri a crescut cu 11,7%.
Cele mai multe firme sunt în activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 5,2%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 3,6%) și lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100, 3,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| PARA MEDICAL OFFICE SRL SRL | 15222536 | 4646 | 357.446 (2025) |
| ASIDO SRL SRL | 2841760 | 6622 | 357.417 (2025) |
| CSTAN WEBISIGN SERVICES S.R.L. SRL | 46917622 | 6201 | 357.400 (2025) |
| BRUNO'S TEHNICAL SOLUTIONS SRL SRL | 35304843 | 7120 | 357.358 (2025) |
| HIK ROMANIA S.R.L. SRL | 45832129 | 8009 | 357.350 (2025) |
| SKAND ECO EXPERT S.R.L. SRL | 39589255 | 4719 | 357.320 (2025) |
| DENIS AUTO SPORT S.R.L. SRL | 47526053 | 8553 | 357.230 (2025) |
| BOGDANIA 2.0 S.R.L. SRL | 51118133 | 5611 | 357.197 (2025) |
| GLOBAL CATALYTIC S.R.L. SRL | 45622747 | 7020 | 357.164 (2025) |
| PLASTCOM SRL SRL | 3020282 | 2222 | 357.061 (2025) |
| AMEF NICSERV S.R.L. SRL | 40901520 | 9510 | 356.959 (2025) |
| NOIMA S.R.L. SRL | 50090280 | 7311 | 356.881 (2025) |
| ELEVATED IT SOLUTIONS S.R.L. SRL | 49416782 | 6220 | 356.824 (2025) |
| BREGENT COM-PROD SRL SRL | 5358647 | 4332 | 356.813 (2025) |
| DURAMARI VAS CONSTRUCT S.R.L. SRL | 40732455 | 4100 | 356.810 (2025) |
| OIKO DESIGN S.R.L. SRL | 40510912 | 7111 | 356.802 (2025) |
| CITY IMOB NEWHOME S.R.L. SRL | 48630752 | 6831 | 356.746 (2025) |
| CEZAR ACCOUNTING & TAX SRL SRL | 408973 | 6920 | 356.646 (2025) |
| MOBEXPORT CONSULT SRL SRL | 31416186 | 4615 | 356.612 (2025) |
| JMIND DEV SRL SRL | 38031683 | 6201 | 356.563 (2024) |
| CASA JULIETA S.R.L. SRL | 43303148 | 6810 | 356.550 (2025) |
| NOVODESA S.R.L. SRL | 46952859 | 4712 | 356.542 (2025) |
| CHR ONE INVEST SRL SRL | 38273130 | 6812 | 356.525 (2025) |
| CALLA IMPEX COMERT SRL SRL | 19666 | 8129 | 356.515 (2025) |
| VAMSTAR MARKET SRL SRL | 34378419 | 1039 | 356.500 (2024) |
| PRESTIGE SOLUTIONS S.R.L. SRL | 46676524 | 7911 | 356.466 (2025) |
| NEW CONCEPT ASIG S.R.L. SRL | 48377634 | 6622 | 356.443 (2025) |
| R.G.R. BUSINESS GROUP SRL SRL | 17167470 | 4619 | 356.351 (2025) |
| B.I.A. - CONSULTANCY & DEVELOPMENT AGENCY S.R.L. SRL | 48545550 | 6210 | 356.337 (2025) |
| OUTIS SOFTWARE S.R.L. SRL | 47148284 | 6210 | 356.166 (2025) |
| JEDU GREAT S.R.L. SRL | 52760556 | 4649 | 356.158 (2025) |
| ROSSADA INNOVATIVE SOLUTIONS SRL SRL | 23439910 | 7020 | 356.147 (2025) |
| AVANGARDENERS AMENAJĂRI S.R.L. SRL | 43410918 | 8130 | 356.107 (2025) |
| ASCON IMOB-RENT S.R.L. SRL | 41910267 | 4120 | 356.034 (2025) |
| COM ADYCO 65 SRL SRL | 9578548 | 4639 | 356.000 (2025) |
| CITY CAMP TRAINING SRL SRL | 32275280 | 8559 | 355.845 (2025) |
| LSVART S.R.L. SRL | 48200623 | 9622 | 355.756 (2025) |
| IDEAL COFFE' VISION S.R.L. SRL | 36833460 | 4711 | 355.668 (2025) |
| RIDEA S.R.L. SRL | 48616545 | 4939 | 355.655 (2025) |
| PADRE TOPO CONSTRUCT S.R.L. SRL | 49213460 | 7112 | 355.640 (2025) |
| EFFICIENT ENERGY AUDIT S.R.L. SRL | 17200054 | 7112 | 355.640 (2025) |
| SISTERS & CO. IMPORT-EXPORT S.R.L. SRL | 47632461 | 4642 | 355.624 (2025) |
| ESTETIC VIBE S.R.L. SRL | 50121939 | 6811 | 355.594 (2025) |
| PROD - PAN SERVCOM '94 SRL SRL | 6890145 | 9531 | 355.581 (2025) |
| JOURNEY TO SUCCESS S.R.L. SRL | 39184553 | 8559 | 355.474 (2025) |
| KEYSPIRE S.R.L. SRL | 51195918 | 6832 | 355.462 (2025) |
| STEFAL HAN IMPEX SRL SRL | 11729820 | 4647 | 355.426 (2025) |
| A-MORPH STUDIO S.R.L. SRL | 49840426 | 7111 | 355.400 (2025) |
| IMACONS MANAGEMENT & MEDIA SRL SRL | 29914847 | 7311 | 355.383 (2025) |
| VIVA EXCHANGE S.R.L. SRL | 40746051 | 6612 | 355.359 (2025) |