Firme din Sectorul 2
București
Sectorul 2 are 46.390 de firme active, dintre care 27.785 au depus bilanț pentru 2023 — 18,7% din firmele județului București. Densitatea e de 159,1 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 204,5 mld RON, e 21,9% din cea a județului; firma medie facturează cu 7,8% peste media județului. Față de 2022, cifra de afaceri a crescut cu 11,7%.
Cele mai multe firme sunt în activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 5,2%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 3,6%) și lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100, 3,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| WATER EASY RELEASE SRL SRL | 37597162 | 3700 | 355.323 (2025) |
| CARAMARI COMEXIM SRL SRL | 3752903 | 4743 | 355.312 (2025) |
| EXCLUSIVE TRAVEL EXPERTS S.R.L. SRL | 43670225 | 7912 | 355.232 (2025) |
| EXPERT COMPANY OIL SRL SRL | 29875870 | 7490 | 355.185 (2025) |
| BFISCALCONT S.R.L. SRL | 48907374 | 6920 | 354.999 (2025) |
| TECHZILLA S.R.L. SRL | 42525545 | 6201 | 354.945 (2025) |
| TOP VISION DESIGN SRL SRL | 36332167 | 7111 | 354.925 (2025) |
| TEHNOCONCEPT EXPERT SRL SRL | 6433712 | 7112 | 354.906 (2025) |
| HOBYROM SRL SRL | 5349894 | 4711 | 354.834 (2025) |
| CLEVER WAY TRAINING SRL SRL | 27624308 | 8559 | 354.832 (2025) |
| ESC SPORT & SPA S.R.L. SRL | 38812641 | 9329 | 354.797 (2025) |
| G.E. ENGLISH CENTRE GRUP SRL SRL | 15484499 | 6820 | 354.794 (2025) |
| EDY'S FIREWORKS BUCUREȘTI S.R.L. SRL | 48326010 | 4778 | 354.777 (2024) |
| QUANTA TELECOMMUNICATIONS S.R.L. SRL | 46210868 | 6190 | 354.758 (2025) |
| TAALAY S.R.L. SRL | 49261092 | 6820 | 354.715 (2025) |
| TURBO TECH SRL SRL | 17412278 | 7219 | 354.691 (2025) |
| TECH-IT-UP S.R.L. SRL | 33087055 | 6210 | 354.677 (2025) |
| PROD M.V.B. DIANA SRL SRL | 7114 | 2599 | 354.599 (2025) |
| BRASOVEANU DANIEL FLORIAN - CHIRURGIE GENERALA S.R.L. SRL | 40817144 | 8622 | 354.571 (2025) |
| INOVADENTAL CLINIC S.R.L. SRL | 35285059 | 8623 | 354.430 (2025) |
| AIDADEX SOLUTIONS S.R.L. SRL | 51223716 | 7020 | 354.414 (2025) |
| ANALOG PRODUCTION S.R.L. SRL | 50890983 | 8230 | 354.379 (2025) |
| LEON CONSULTING S.R.L. SRL | 38779642 | 8299 | 354.350 (2025) |
| LUMEA LUI CIUBY S.R.L. SRL | 48415665 | 9699 | 354.326 (2025) |
| APRO MIXT COMERT S.R.L. SRL | 45503223 | 4711 | 354.311 (2025) |
| DARUL SOARELUI S.R.L. SRL | 37963018 | 4639 | 354.232 (2025) |
| PROFADEPIAN S.R.L. SRL | 46865868 | 8552 | 354.200 (2025) |
| NOAH YONAH S.R.L. SRL | 44694060 | 6810 | 354.187 (2025) |
| F.M. TRANSACTIV SRL SRL | 18536274 | 4941 | 354.075 (2025) |
| LARDENT SMILE SRL SRL | 36788547 | 8623 | 354.040 (2025) |
| CLEAN PACKAGING S.R.L. SRL | 46665037 | 1721 | 354.025 (2025) |
| CAD TEHNOLOGIE SRL SRL | 15286890 | 4771 | 353.984 (2017) |
| PRO CONSULTANCY SERVICES SRL SRL | 18332894 | 7020 | 353.884 (2025) |
| ELITE ENDODONTICS S.R.L. SRL | 47886362 | 8623 | 353.880 (2025) |
| BLACK ZONURE S.R.L. SRL | 39880520 | 4719 | 353.832 (2025) |
| DUAL CARE SOLUTIONS S.R.L. SRL | 51453081 | 8559 | 353.817 (2025) |
| GEAR LOGIC S.R.L. SRL | 49720276 | 6210 | 353.812 (2025) |
| ADINA EVENTS S.R.L. SRL | 41567496 | 9329 | 353.760 (2025) |
| TEHNIC GAZ INSTAL SRL SRL | 33896684 | 4324 | 353.711 (2025) |
| OFERTE LA TOATE S.R.L. SRL | 52597956 | 4712 | 353.679 (2025) |
| KANBAN MEDIA S.R.L. SRL | 42921345 | 7311 | 353.672 (2025) |
| ROMANTIC HOME SRL SRL | 38254928 | 4791 | 353.575 (2022) |
| CRISTA SOFTWARE S.R.L. SRL | 49284770 | 6201 | 353.544 (2025) |
| ATTITUDE PR SRL SRL | 37044464 | 7330 | 353.504 (2025) |
| RUXBIOMED CLINIC S.R.L. SRL | 38356553 | 8622 | 353.457 (2025) |
| SPREAD ADVERTISING SRL SRL | 18319771 | 6210 | 353.399 (2025) |
| GUERILLA FILM S.R.L. SRL | 8474387 | 5911 | 353.398 (2025) |
| DOCHIAN & PARTNERS S.R.L. SRL | 43018214 | 6920 | 353.388 (2025) |
| EVCONT PARTNERS S.R.L. SRL | 50721585 | 6920 | 353.377 (2025) |
| PLOT GREEN PLAN S.R.L. SRL | 46086779 | 1812 | 353.305 (2025) |