Firme din Sectorul 2
București
Sectorul 2 are 46.385 de firme active, dintre care 27.783 au depus bilanț pentru 2023 — 18,7% din firmele județului București. Densitatea e de 159,1 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 204,5 mld RON, e 21,9% din cea a județului; firma medie facturează cu 7,8% peste media județului. Față de 2022, cifra de afaceri a crescut cu 11,7%.
Cele mai multe firme sunt în activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 5,2%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 3,6%) și lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100, 3,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| SKIPPER IMPEX SRL SRL | 413589 | 1812 | 131.317 (2025) |
| SILVA CONSULTING SRL SRL | 14815110 | 7020 | 131.263 (2025) |
| SPIRITUAL ART PRODUCTION S.R.L. SRL | 36508477 | 5911 | 131.175 (2024) |
| AILEMASEALS S.R.L. SRL | 40432911 | 6831 | 131.166 (2025) |
| SMART PROTECT CONSULTING SRL SRL | 29817445 | 7499 | 131.130 (2025) |
| HUNG THINH COMERT S.R.L. SRL | 45809347 | 4642 | 131.075 (2025) |
| MARCELLI SERVICES TRANSPORT SRL SRL | 24792650 | 3811 | 131.064 (2025) |
| YEVHEN SOLUTIONS S.R.L. SRL | 51443320 | 6210 | 131.057 (2025) |
| REAL FIT SRL SRL | 34104405 | 9313 | 131.047 (2025) |
| OUTDOOR MEDIA WORKS ADVERTISING SRL SRL | 27657917 | 7311 | 131.040 (2025) |
| SHAMBROS BARBER S.R.L. SRL | 41884958 | 9621 | 131.038 (2025) |
| ROOSTER UNIC S.R.L. SRL | 44218040 | 5630 | 130.973 (2025) |
| SIMDAN CONSULT SRL SRL | 15127593 | 8299 | 130.910 (2025) |
| NINJA DELIVERY S.R.L. SRL | 42602478 | 4638 | 130.900 (2025) |
| CARDIO MV S.R.L. SRL | 49666673 | 8622 | 130.817 (2025) |
| EURO ZONE PARTS S.R.L. SRL | 49499133 | 4672 | 130.810 (2025) |
| CARS BUCHAREST 2020 S.R.L. SRL | 42789695 | 4939 | 130.792 (2024) |
| EUROSMART SYSTEMS SRL SRL | 17096361 | 8299 | 130.791 (2025) |
| CONTA SIM SOLUŢII S.R.L. SRL | 36933876 | 8210 | 130.685 (2025) |
| LOB MED PROJECTS S.R.L. SRL | 43317550 | 7020 | 130.654 (2025) |
| AMBI STAR S.R.L. SRL | 48066441 | 4642 | 130.602 (2024) |
| CORMAD BEAUTY S.R.L. SRL | 50914713 | 4712 | 130.591 (2025) |
| KIZOMBA PARTNERS S.R.L. SRL | 42790207 | 8552 | 130.588 (2025) |
| EMPOWERED MINDS S.R.L. SRL | 50231710 | 8622 | 130.562 (2025) |
| DECEBAL INVEST S.R.L. SRL | 40227089 | 6811 | 130.555 (2025) |
| FURNI SYSTEMS S.R.L. SRL | 43599958 | 4791 | 130.528 (2025) |
| AMA BOUTIQUE S.R.L. SRL | 38995816 | 4791 | 130.484 (2025) |
| EMAN COM '93 SRL SRL | 4733659 | 1413 | 130.448 (2024) |
| VISENS IMPORT-EXPORT SRL SRL | 30710 | 4711 | 130.407 (2025) |
| FX TRUCAJE SRL SRL | 24562669 | 5911 | 130.397 (2025) |
| EXPERTDERM RP S.R.L. SRL | 43806263 | 8622 | 130.351 (2025) |
| INSULA COPILĂRIEI SRL SRL | 37623377 | 8559 | 130.322 (2025) |
| HONGPHAT 999 S.R.L. SRL | 48235621 | 4642 | 130.271 (2025) |
| BEYTO DANISMANLIK GROUP S.R.L. SRL | 25710348 | 7430 | 130.232 (2018) |
| B&B CONCEPT EMARKET S.R.L. SRL | 46394086 | 4791 | 130.221 (2025) |
| PICINA INVEST SRL SRL | 19419116 | 5520 | 130.199 (2025) |
| ENERGY COMPETITION GROUP S.R.L. SRL | 51118494 | 3512 | 130.141 (2025) |
| 367 PARTY S.R.L. SRL | 50702800 | 9001 | 130.135 (2025) |
| GRAFIKNET ADVERTISING S.R.L. SRL | 35382582 | 7412 | 130.081 (2025) |
| RITAL COMERŢ S.R.L. SRL | 49255759 | 4639 | 130.066 (2025) |
| UPSCALE PRO STUDIOS S.R.L. SRL | 42642995 | 7021 | 130.057 (2024) |
| RARES PROJECT S.R.L. SRL | 41608219 | 4711 | 130.053 (2025) |
| ACTIVA CASH SYSTEM SRL SRL | 25367143 | 4778 | 130.051 (2025) |
| AUTO TRUCK EXPRES SRL SRL | 33175742 | 4941 | 130.000 (2025) |
| SMOBEB SHOP S.R.L. SRL | 47918529 | 4791 | 129.980 (2025) |
| CRAFTWAY S.R.L. SRL | 49485545 | 7311 | 129.913 (2025) |
| MRT CAPITAL UMAN S.R.L. SRL | 15411276 | 8559 | 129.753 (2025) |
| EONFLUX S.R.L. SRL | 51319439 | 7311 | 129.741 (2025) |
| DENTA CUM LAUDE S.R.L. SRL | 50934494 | 8623 | 129.739 (2025) |
| CARDINALIS S.R.L. SRL | 47506846 | 6220 | 129.700 (2025) |