Firme din Sectorul 2
București
Sectorul 2 are 46.385 de firme active, dintre care 27.783 au depus bilanț pentru 2023 — 18,7% din firmele județului București. Densitatea e de 159,1 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 204,5 mld RON, e 21,9% din cea a județului; firma medie facturează cu 7,8% peste media județului. Față de 2022, cifra de afaceri a crescut cu 11,7%.
Cele mai multe firme sunt în activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 5,2%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 3,6%) și lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100, 3,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| VOICULTURAL SRL SRL | 38248233 | 9001 | 67.500 (2022) |
| CUPID CONSULTANCY SRL SRL | 18929575 | 8623 | 67.500 (2025) |
| CAPITAL DEBT SOLUTIONS S.R.L. SRL | 43615085 | 8291 | 67.500 (2024) |
| GEO-STEF SRL SRL | 18311190 | 4711 | 67.500 (2025) |
| DEVELIO INTELLIGENCE S.R.L. SRL | 41981330 | 6202 | 67.452 (2024) |
| AVANTI MEDSKIN S.R.L. SRL | 52835098 | 9622 | 67.450 (2025) |
| ARUX PHARMA SRL SRL | 37672116 | 7320 | 67.444 (2025) |
| AN-SAN A ACTIV COM SRL SRL | 27428026 | 4711 | 67.439 (2025) |
| EMMANUELLE BUSINESS ART S.R.L. SRL | 41171032 | 7020 | 67.430 (2025) |
| DANIQUE BOUTIQUE S.R.L. SRL | 41595283 | 9013 | 67.429 (2025) |
| ECOWASH MOBILE COMPANY SRL SRL | 27441130 | 4520 | 67.405 (2025) |
| MENDY'S S.R.L. SRL | 52415523 | 1071 | 67.368 (2025) |
| LA AMA SI TANTA SPORNIC GRUP S.R.L. SRL | 39600230 | 4711 | 67.317 (2018) |
| ENDOHOPE CENTER S.R.L. SRL | 51583880 | 8622 | 67.279 (2025) |
| TEST AUTO PANTELIMON S.R.L. SRL | 51558266 | 7120 | 67.275 (2025) |
| SAFE SHIELD CONSULTING S.R.L. SRL | 47729899 | 6622 | 67.266 (2025) |
| NEXT GEN DRG S.R.L. SRL | 50931765 | 8559 | 67.264 (2025) |
| NANCY CORPORATION TEAM S.R.L. SRL | 34055230 | 4120 | 67.227 (2024) |
| MEMAAR CAPITAL S.R.L. SRL | 46168208 | 6831 | 67.227 (2024) |
| RIO PROJECT GROUP S.R.L. SRL | 41003420 | 4100 | 67.227 (2025) |
| NANA BUSINESS MARKET SRL SRL | 35766494 | 4711 | 67.211 (2016) |
| CODINGTAILORS S.R.L. SRL | 49984073 | 6210 | 67.201 (2025) |
| CONTSEL CALITE SRL SRL | 14420659 | 6920 | 67.200 (2025) |
| PANGEA GENOMICS S.R.L. SRL | 51052047 | 8697 | 67.158 (2025) |
| TURCOAZ EVI DENT S.R.L. SRL | 38586706 | 3250 | 67.125 (2025) |
| GUTS & HEART S.R.L. SRL | 51250265 | 7311 | 67.101 (2025) |
| CRISTADIAS SRL SRL | 13516632 | 8690 | 67.094 (2025) |
| MEDAL GLASS SISTEM S.R.L. SRL | 44723573 | 4334 | 67.064 (2025) |
| THE OLD SCHOOL REPAIR GARAGE S.R.L. SRL | 46324633 | 9531 | 67.063 (2025) |
| MENTOR CONSULTING AGENT DE ASIGURARE SRL SRL | 27676862 | 6629 | 67.039 (2025) |
| ROLYKIM IMPEX SRL SRL | 35228479 | 4642 | 67.037 (2019) |
| EXPAT CONSULTING SRL SRL | 35764213 | 6831 | 67.024 (2025) |
| AME TEAM FAST S.R.L. SRL | 46676494 | 6831 | 67.018 (2025) |
| GRIP TEAM CONSTRUCT S.R.L. SRL | 38688056 | 4120 | 67.007 (2021) |
| GARTENBERG ADVISORY S.R.L. SRL | 39714358 | 7022 | 66.952 (2025) |
| ARUNA ADMIN S.R.L. SRL | 42916730 | 6832 | 66.950 (2025) |
| CONSEIL ANGEL LEX S.R.L. SRL | 50975800 | 8210 | 66.950 (2025) |
| MI BEBE S.R.L. SRL | 49338528 | 4712 | 66.946 (2025) |
| R.T.R. 2001 SRL SRL | 14085406 | 2790 | 66.921 (2025) |
| ZEED EDUCATION S.R.L. SRL | 51233914 | 8559 | 66.908 (2025) |
| FROZEN FOOD BUSINESS SRL SRL | 33101826 | 4617 | 66.906 (2025) |
| DEFANKO AGENT DE ASIGURARE S.R.L. SRL | 39885137 | 6622 | 66.881 (2025) |
| FUNCTIONAL ENERGY S.R.L. SRL | 40767933 | 9319 | 66.880 (2023) |
| GRAVITY TRADING S.R.L. SRL | 51332101 | 4616 | 66.842 (2025) |
| ALMI DEALER AUTO S.R.L. SRL | 38620476 | 4511 | 66.833 (2025) |
| RETROLOGIC DIGITAL S.R.L. SRL | 50908339 | 6220 | 66.832 (2025) |
| GIL CON CONSTRUCT S.R.L. SRL | 49720985 | 4100 | 66.825 (2025) |
| CALEIDOSCOP COLOURS S.R.L. SRL | 49689731 | 8559 | 66.815 (2025) |
| CAMIR MRS CONSULTING S.R.L. SRL | 50595630 | 7112 | 66.799 (2025) |
| CENTER OF BUSINESS MANAGEMENT S.R.L. SRL | 44250629 | 8240 | 66.776 (2025) |