Firme din Sectorul 2
București
Sectorul 2 are 46.385 de firme active, dintre care 27.783 au depus bilanț pentru 2023 — 18,7% din firmele județului București. Densitatea e de 159,1 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 204,5 mld RON, e 21,9% din cea a județului; firma medie facturează cu 7,8% peste media județului. Față de 2022, cifra de afaceri a crescut cu 11,7%.
Cele mai multe firme sunt în activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 5,2%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 3,6%) și lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100, 3,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| TECH EXPERT AGENCY S.R.L. SRL | 42079957 | 7311 | 11.098 (2025) |
| TULIP REAL ESTATE ROMANIA S.R.L. SRL | 22601010 | 6812 | 11.074 (2025) |
| COMINTEX TOP SOFT SRL SRL | 1105641 | 6202 | 11.063 (2025) |
| ANANDA CREATIVE S.R.L. SRL | 50448362 | 6810 | 11.059 (2025) |
| MI SMART DEALS S.R.L. SRL | 50523669 | 4775 | 11.058 (2025) |
| SKINFINITY AESTHETICS S.R.L. SRL | 51912583 | 8699 | 11.050 (2025) |
| DETAILS DOMAIN S.R.L. SRL | 41623812 | 8230 | 11.044 (2025) |
| MIRIUSVIS DESIGN S.R.L. SRL | 39335800 | 7413 | 11.036 (2025) |
| YELLOW VICTORIA S.R.L. SRL | 39149440 | 8559 | 11.028 (2025) |
| RAMSE CONSTRUCT S.R.L. SRL | 43364285 | 4120 | 11.000 (2021) |
| DASME TEAM S.R.L. SRL | 41730002 | 4100 | 11.000 (2025) |
| DR. URCAN CHIRURGIE PLASTICA S.R.L. SRL | 44633250 | 8622 | 11.000 (2025) |
| OFF-USUAL S.R.L. SRL | 34815726 | 7311 | 11.000 (2025) |
| RM PRODUCTION & CONSULTING SRL SRL | 14718141 | 6020 | 11.000 (2025) |
| M&M CIVIL CONSTRUCT SRL SRL | 34999130 | 4334 | 11.000 (2023) |
| PIELO-STAR IMPEX SRL SRL | 13642452 | 4611 | 11.000 (2025) |
| ARNHITECTURA S.R.L. SRL | 34652980 | 7111 | 11.000 (2025) |
| TARRA CREATIVE SRL SRL | 30776853 | 7020 | 11.000 (2025) |
| CITYGO ASIGURARI AGENT DE ASIGURARE SRL SRL | 35008791 | 6622 | 10.998 (2025) |
| CYGNUS PHARMA S.R.L. SRL | 37829343 | 4646 | 10.993 (2024) |
| ARIANA INVEST GRUP SRL SRL | 16634527 | 6831 | 10.974 (2025) |
| WIDE VISION CONSULTING S.R.L. SRL | 47201108 | 7810 | 10.965 (2024) |
| CAE SMALL AND CHIC S.R.L. SRL | 50883943 | 9602 | 10.935 (2024) |
| MTT SUNTEM NEFUMATORI S.R.L. SRL | 48251244 | 8559 | 10.905 (2025) |
| LEXANDRA SERVICES S.R.L. SRL | 50908274 | 8694 | 10.905 (2025) |
| MMADE ARCHITECTURE AND DESIGN S.R.L. SRL | 47706739 | 7111 | 10.900 (2025) |
| ELTAMIN CONCEPT S.R.L. SRL | 46098048 | 4776 | 10.900 (2024) |
| PETIT GLOW360 S.R.L. SRL | 48623356 | 7420 | 10.900 (2025) |
| AZ RESPECT S.R.L. SRL | 43902805 | 9313 | 10.890 (2025) |
| CREATOR IO S.R.L. SRL | 50259355 | 8559 | 10.877 (2025) |
| BMV SMART SERV S.R.L. SRL | 52741350 | 6832 | 10.874 (2025) |
| ANYA MAKEUP SHADES SRL SRL | 38148170 | 6820 | 10.845 (2025) |
| GETTO DACII SERVICES SRL SRL | 22423362 | 6832 | 10.835 (2025) |
| CATTANY WPS S.R.L. SRL | 40218013 | 4729 | 10.834 (2022) |
| LUC CLIMA INSTAL S.R.L. SRL | 51872225 | 4322 | 10.810 (2025) |
| CARTA TERRA S.R.L. SRL | 48429270 | 7112 | 10.800 (2025) |
| PATRICK GABRIEL EXPERT FRUCT S.R.L. SRL | 49836654 | 4933 | 10.799 (2025) |
| DARONEX S.R.L. SRL | 34225601 | 4791 | 10.795 (2025) |
| GESIF SPORT SRL SRL | 29278278 | 4642 | 10.795 (2025) |
| POD-INVENT SRL SRL | 5476847 | 8110 | 10.790 (2025) |
| PEGASYS S.R.L. SRL | 52335726 | 6210 | 10.768 (2025) |
| GOE STYLE S.R.L. SRL | 50205380 | 9602 | 10.760 (2025) |
| WYL 89 SIDE S.R.L. SRL | 50508693 | 5520 | 10.756 (2025) |
| TEG ESPORTS S.R.L. SRL | 41666406 | 6399 | 10.730 (2021) |
| MOMENTO STORIES S.R.L. SRL | 51695956 | 8230 | 10.728 (2025) |
| LOGO TIPOPREST SRL SRL | 15637657 | 1813 | 10.725 (2018) |
| NALLA CAKES 1 S.R.L. SRL | 43627829 | 4724 | 10.715 (2021) |
| ORTOPEDICA-SISTEM SRL SRL | 19074793 | 8559 | 10.709 (2025) |
| KAIZEN EVO S.R.L. SRL | 37764287 | 6201 | 10.703 (2025) |
| TEMA RESURSE UMANE S.R.L. SRL | 45899021 | 7820 | 10.700 (2025) |