Firme din Sectorul 2
București
Sectorul 2 are 46.390 de firme active, dintre care 30.411 au depus bilanț pentru 2024 — 18,7% din firmele județului București. Densitatea e de 159,1 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 213,6 mld RON, e 21,9% din cea a județului; firma medie facturează cu 7,8% peste media județului. Față de 2023, cifra de afaceri a crescut cu 4,5%.
Cele mai multe firme sunt în activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 5,2%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 3,6%) și lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100, 3,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| MADEMOISELLE ATELIER FASHION S.R.L. SRL | 46446789 | 4791 | 298.253 (2024) |
| UPRIGHT GROWTH S.R.L. SRL | 42333035 | 6310 | 298.200 (2025) |
| E SOUND S.R.L. SRL | 48004996 | 8230 | 298.194 (2025) |
| BUCHAREST INVESTMENT PARTNERS S.R.L. SRL | 48528508 | 7022 | 298.191 (2025) |
| OPTIMA KAPITAL CONSULTING S.R.L. SRL | 41700001 | 6310 | 298.181 (2025) |
| DR. SIMIONOV MEDICAL SOLUTIONS S.R.L. SRL | 45124750 | 8610 | 298.165 (2025) |
| CRYS MELL TRADE SRL SRL | 26091398 | 9621 | 298.155 (2025) |
| STKM EXPERT SRL SRL | 17559326 | 7112 | 298.100 (2025) |
| DIAZIN CAPITAL S.R.L. SRL | 44768281 | 4791 | 298.095 (2023) |
| SD Art. Interior SRL SRL | 16787075 | 7414 | 298.090 (2025) |
| STRATIX CAPITAL S.R.L. SRL | 48606614 | 4791 | 298.084 (2023) |
| HTD ONLINEMEDIA S.R.L. SRL | 43016744 | 4776 | 298.080 (2025) |
| PLAY & GROW TRAINING S.R.L. SRL | 45688571 | 8559 | 298.059 (2025) |
| BINARY ANTIKYTHERA S.R.L. SRL | 48927606 | 6201 | 298.057 (2025) |
| LULASKY S.R.L. SRL | 39991502 | 8121 | 298.045 (2021) |
| S&I DYNAMICS S.R.L. SRL | 53135912 | 8210 | 298.000 (2025) |
| SERGIU SÎRBU CONCEPT S.R.L. SRL | 47893777 | 9621 | 297.953 (2025) |
| FULLCONTACT SRL SRL | 16193544 | 6831 | 297.938 (2025) |
| CONT EXPERT SOCIETY SRL SRL | 16621012 | 6920 | 297.901 (2025) |
| KEY MEDIA SRL SRL | 16387311 | 6311 | 297.881 (2025) |
| TINY COMET S.R.L. SRL | 43267622 | 6201 | 297.868 (2022) |
| ARTEMISTAX S.R.L. SRL | 39715531 | 6920 | 297.858 (2025) |
| QUANTUS CORE BUSINESS S.R.L. SRL | 48345705 | 7020 | 297.835 (2025) |
| ARCA NEXT INVEST S.R.L. SRL | 44987214 | 7111 | 297.807 (2022) |
| MAGNUM GROUP OVS S.R.L. SRL | 44811616 | 9623 | 297.760 (2022) |
| RING AFACERI S.A. SA | 14898999 | 6820 | 297.755 (2025) |
| CRISTY SOLID CONSTRUCT S.R.L. SRL | 47689620 | 4120 | 297.737 (2024) |
| DENIS ENIS COM SRL SRL | 35646706 | 4642 | 297.727 (2025) |
| WISEMAN COMSERV SRL SRL | 37072880 | 4791 | 297.722 (2020) |
| CMA DESIGN S.R.L. SRL | 51276680 | 7311 | 297.715 (2025) |
| ADMIN CLEANING ELA S.R.L. SRL | 42030910 | 8121 | 297.700 (2025) |
| ARCA PRO INVEST S.R.L. SRL | 44698844 | 7111 | 297.692 (2022) |
| DELTAPHONE SRL SRL | 17154098 | 4321 | 297.680 (2025) |
| INFOTECH ENGINEERING SRL SRL | 13313875 | 7112 | 297.600 (2025) |
| ROMADMIN EASY SOLUTIONS S.R.L. SRL | 46105862 | 6832 | 297.590 (2025) |
| THE NET CONECTION SOLUTION S.R.L. SRL | 37985598 | 7330 | 297.563 (2025) |
| EVA UNIRII BLUE S.R.L. SRL | 47241340 | 9604 | 297.507 (2025) |
| ROBO INVENT S.R.L. SRL | 34841725 | 7740 | 297.499 (2024) |
| RUSTIC DYNAMIC IMAGE S.R.L. SRL | 42036930 | 6220 | 297.444 (2025) |
| ONEMSP S.R.L. SRL | 50776637 | 4120 | 297.438 (2025) |
| CAN INSTAL S.R.L. SRL | 48952839 | 7112 | 297.430 (2025) |
| HIDRODEX DESIGN SRL SRL | 35798470 | 7112 | 297.416 (2025) |
| ART ARCHITECTURE & DESIGN SRL SRL | 16207208 | 7111 | 297.404 (2025) |
| COS MARKET IMPACT S.R.L. SRL | 49986139 | 7311 | 297.383 (2025) |
| FRESCOPAINT S.R.L. SRL | 48212415 | 9003 | 297.356 (2025) |
| AREAL INVEST SRL SRL | 35422725 | 6820 | 297.349 (2025) |
| SUN FRESH FRUITS S.R.L. SRL | 50386960 | 4631 | 297.316 (2025) |
| ZION UROSURGERY HOUSE S.R.L. SRL | 46252022 | 8622 | 297.290 (2025) |
| FAMB CONTAB S.R.L. SRL | 38620557 | 6920 | 297.280 (2025) |
| AXA E-ONLINE S.R.L. SRL | 50676433 | 8210 | 297.265 (2025) |