Firme din Sectorul 2
București
Sectorul 2 are 46.390 de firme active, dintre care 30.411 au depus bilanț pentru 2024 — 18,7% din firmele județului București. Densitatea e de 159,1 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 213,6 mld RON, e 21,9% din cea a județului; firma medie facturează cu 7,8% peste media județului. Față de 2023, cifra de afaceri a crescut cu 4,5%.
Cele mai multe firme sunt în activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 5,2%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 3,6%) și lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100, 3,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| DIAMANT COMPANY SRL SRL | 29708 | 4120 | 210.443 (2024) |
| PHOENIX EXPERT IMOB S.R.L. SRL | 52188889 | 6831 | 210.401 (2025) |
| MAIA GREEN SRL SRL | 28555320 | 7311 | 210.380 (2025) |
| JULIE MAYAYA S.R.L. SRL | 45470509 | 9001 | 210.376 (2025) |
| KLM ARREDA S.R.L. SRL | 48369569 | 7413 | 210.372 (2025) |
| SAVION CONSULTING SRL SRL | 33140396 | 7022 | 210.371 (2025) |
| TUDOR TYRES 2012 SRL SRL | 30599050 | 7022 | 210.364 (2025) |
| O & J EXPERT ADVICE SRL SRL | 35798542 | 6920 | 210.320 (2025) |
| CLOSANI CONSULTING SRL SRL | 35295150 | 7311 | 210.313 (2025) |
| GLOBAL REAL ESTATE S.R.L. SRL | 51422158 | 6831 | 210.245 (2025) |
| CAR IMOB COP S.R.L. SRL | 41332082 | 6831 | 210.206 (2025) |
| AMICII COPIILOR S.R.L. SRL | 44878721 | 8559 | 210.191 (2025) |
| UP2U PROFY STYLE SRL SRL | 33665230 | 9621 | 210.190 (2025) |
| SHIFT-ISTAL ATLAS S.R.L. SRL | 47068568 | 4322 | 210.178 (2025) |
| QUANTISOMA NEXUS S.R.L. SRL | 44328043 | 8559 | 210.136 (2025) |
| DM SEMAD S.R.L. SRL | 38658721 | 4619 | 210.129 (2025) |
| SUPER HR SRL SRL | 29861378 | 7810 | 210.125 (2025) |
| MITVAS PRODCOM SRL SRL | 5364843 | 1520 | 210.081 (2025) |
| MRA FACILITY GRUP S.R.L. SRL | 50692277 | 4321 | 210.081 (2025) |
| NORTH POINT CONSULTING SRL SRL | 28975137 | 7020 | 210.000 (2025) |
| NEEDHINT SRL SRL | 32245130 | 7311 | 210.000 (2017) |
| SMART STRATEGY & MANAGEMENT S.R.L. SRL | 18214619 | 7020 | 210.000 (2025) |
| REDROUNDROBOT S.R.L. SRL | 40945100 | 7311 | 209.975 (2025) |
| SDM MARKET S.R.L. SRL | 51719583 | 4711 | 209.928 (2025) |
| AKIRA YOSHI S.R.L. SRL | 42593493 | 4771 | 209.911 (2025) |
| TROUBLESHOOTER SERV SRL SRL | 15413501 | 5911 | 209.894 (2025) |
| PK SUNSET S.A. SA | 46169327 | 7020 | 209.883 (2025) |
| GOOD2BE S.R.L. SRL | 52987622 | 4618 | 209.802 (2025) |
| MARBAC IT S.R.L. SRL | 51951825 | 6220 | 209.767 (2025) |
| ZET CREATIVE MEDIA S.R.L. SRL | 41552266 | 6391 | 209.766 (2025) |
| BUCURESTI TALENT TRAINING S.R.L. SRL | 42654612 | 8552 | 209.760 (2025) |
| VND MANAGEMENT SERVICES SRL SRL | 30141117 | 6831 | 209.747 (2025) |
| PURPLE HORSE SRL SRL | 35070432 | 7311 | 209.745 (2022) |
| AYREYE OPTIC S.R.L. SRL | 47065090 | 4778 | 209.706 (2025) |
| CONDOMINIUM CLEAR S.R.L. SRL | 41823675 | 6832 | 209.700 (2025) |
| NADAR SERVICES S.R.L. SRL | 31121215 | 5920 | 209.639 (2025) |
| METEOROLOGIEI RESIDENCE SRL SRL | 37823049 | 4100 | 209.625 (2025) |
| JOY & GRIT S.R.L. SRL | 41516514 | 7020 | 209.580 (2025) |
| DMS SOFTCON S.R.L. SRL | 49889900 | 6210 | 209.576 (2025) |
| AVANTI DUNIC DESIGN SRL SRL | 9190626 | 7311 | 209.565 (2025) |
| MORPH ARCHITECTURE S.R.L. SRL | 42984190 | 7111 | 209.533 (2025) |
| LNS ADVISORY SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ SRL | 46545464 | 7311 | 209.529 (2025) |
| EURO MONY INVEST SRL SRL | 22052264 | 6399 | 209.500 (2025) |
| CELL SMART INSTAL S.R.L. SRL | 44046816 | 4322 | 209.431 (2025) |
| HUMAN RESOURCES REAL PROFESIONAL SRL SRL | 26381278 | 7820 | 209.428 (2025) |
| CLINIPLUS S.R.L. SRL | 51559032 | 8621 | 209.413 (2025) |
| MEDIA MARK EVENT SRL SRL | 28345611 | 7311 | 209.355 (2025) |
| ARC BUSINESS & ANALYSIS SERVICES IT S.R.L. SRL | 46280529 | 6202 | 209.320 (2025) |
| FISIS ACCOUNTING S.R.L. SRL | 47654958 | 6920 | 209.250 (2025) |
| CONT EXPERT SOCIETY SMART S.R.L. SRL | 47420817 | 6920 | 209.244 (2025) |