Firme din Sectorul 2
București
Sectorul 2 are 46.385 de firme active, dintre care 30.408 au depus bilanț pentru 2024 — 18,7% din firmele județului București. Densitatea e de 159,1 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 213,6 mld RON, e 21,9% din cea a județului; firma medie facturează cu 7,8% peste media județului. Față de 2023, cifra de afaceri a crescut cu 4,5%.
Cele mai multe firme sunt în activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 5,2%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 3,6%) și lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100, 3,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| JAQLEINE FOOD MARKET S.R.L. SRL | 46751405 | 4711 | 70.085 (2025) |
| NATURAL SMILE DENT S.R.L. SRL | 48873298 | 8623 | 70.078 (2025) |
| NINVAL CONTEXPERT SRL SRL | 34892109 | 8559 | 70.050 (2025) |
| LARIVE Financial Advisers SRL SRL | 14364141 | 7020 | 70.037 (2021) |
| BRO&LASH STUDIO BY NADEJDA S.R.L. SRL | 48600727 | 9602 | 70.035 (2025) |
| ENJOY BSM CONSULTING S.R.L. SRL | 42009129 | 6210 | 70.027 (2025) |
| ANAILINK KINETO S.R.L. SRL | 47813409 | 8690 | 70.024 (2025) |
| PRO CREDIT FINANCE S.R.L. SRL | 48288588 | 6619 | 70.013 (2025) |
| WOW MOM SRL SRL | 25902254 | 4791 | 70.008 (2025) |
| VIOGREG SRL SRL | 11488137 | 6820 | 70.007 (2025) |
| GIANI TRANSCOM SRL SRL | 22133059 | 4941 | 70.000 (2022) |
| SUD-SUDVRWE SRL SRL | 34677429 | 4669 | 70.000 (2025) |
| START VOICE OVER S.R.L. SRL | 46083454 | 5920 | 69.945 (2025) |
| MIDLLE EAST INTERCONECTION IMPEX SRL SRL | 6364868 | 4532 | 69.914 (2020) |
| CENTRUL DE COMPETENTA IN ELECTROSTATICA SI ELECTROTEHNOLOGII SRL SRL | 13918907 | 7210 | 69.893 (2022) |
| MASTER MEDICALPROD SRL SRL | 25041944 | 1812 | 69.887 (2025) |
| KLADOR CONSTRUCT S.R.L. SRL | 45647784 | 4332 | 69.871 (2025) |
| SMART DATA PROTECTION & CONSULTING S.R.L. SRL | 39492928 | 7022 | 69.860 (2025) |
| PROSPERITAS SERVICES S.R.L. SRL | 47259541 | 4619 | 69.855 (2023) |
| FOCUS IMAGE SRL SRL | 17232730 | 7021 | 69.830 (2025) |
| DIMENSIO S.R.L. SRL | 50946928 | 7111 | 69.820 (2025) |
| BRITANICA LEARNING S.R.L. SRL | 46650281 | 8552 | 69.750 (2025) |
| AMA IDEAS MARKET SRL SRL | 28271034 | 8230 | 69.737 (2025) |
| DEG PERFECT TRANSLATIONS SRL SRL | 37473822 | 7430 | 69.717 (2025) |
| CAPITAL INVEST PROPERTIES S.R.L. SRL | 42478990 | 4642 | 69.716 (2024) |
| GIA'S BAKINGS S.R.L. SRL | 51119740 | 1071 | 69.691 (2025) |
| PSY ARCHITECT S.R.L. SRL | 38633042 | 8559 | 69.665 (2025) |
| HASHTAG RODICA S.R.L. SRL | 42397853 | 5630 | 69.631 (2024) |
| DORISER IMPEX SRL SRL | 17843963 | 4933 | 69.619 (2025) |
| MEDSEATRANS S.R.L. SRL | 38132130 | 4939 | 69.607 (2020) |
| TUBE AUTO S.R.L. SRL | 44710999 | 4791 | 69.604 (2023) |
| PROHR INSIGHTS S.R.L. SRL | 49669165 | 7020 | 69.598 (2025) |
| ART DECO BOUTIQUE SRL SRL | 36137441 | 4789 | 69.596 (2025) |
| MANINI COMPREST SRL SRL | 31457 | 4782 | 69.564 (2025) |
| STARTEX TRADING SRL SRL | 31206141 | 4642 | 69.564 (2025) |
| S.G.S. TAXE SI EXPERTIZE SRL SRL | 23451140 | 7020 | 69.524 (2025) |
| EUROCONT PLUS SRL SRL | 7583165 | 6920 | 69.472 (2025) |
| ETIPACK SYSTEM S.R.L. SRL | 43561163 | 2041 | 69.429 (2025) |
| CBA EVALCONSULTING SRL SRL | 23545040 | 7020 | 69.410 (2025) |
| ECLECTIC SHOW S.R.L. SRL | 46332288 | 9039 | 69.408 (2025) |
| NASIFIN SERVICE SRL SRL | 34688622 | 9510 | 69.392 (2025) |
| FINOPSCONS S.R.L. SRL | 52676472 | 7020 | 69.293 (2025) |
| CHAMPIONS ATHLETICS S.R.L. SRL | 40458989 | 9313 | 69.276 (2025) |
| ARTLINE SRL SRL | 6422152 | 7111 | 69.254 (2025) |
| OLD TEAM DISTRIBUTION CENTRU SRL SRL | 34855216 | 5210 | 69.254 (2022) |
| CREATIVE HUB DEVELOPMENT S.R.L. SRL | 45650593 | 8552 | 69.200 (2025) |
| GENERAL FINANCE INVESTMENT SRL SRL | 23453361 | 7022 | 69.200 (2025) |
| CHIC DENT SRL SRL | 24972839 | 8623 | 69.195 (2025) |
| ITACA IMPEX SRL SRL | 3378737 | 6820 | 69.167 (2024) |
| ALICE COSMETICS SALON S.R.L. SRL | 40085286 | 9602 | 69.148 (2025) |