Firme din Sectorul 2
București
Sectorul 2 are 46.385 de firme active, dintre care 30.408 au depus bilanț pentru 2024 — 18,7% din firmele județului București. Densitatea e de 159,1 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 213,6 mld RON, e 21,9% din cea a județului; firma medie facturează cu 7,8% peste media județului. Față de 2023, cifra de afaceri a crescut cu 4,5%.
Cele mai multe firme sunt în activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 5,2%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 3,6%) și lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100, 3,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| BRONZE & BEAUTY S.R.L. SRL | 52120557 | 9622 | 31.135 (2025) |
| SEBASTIAN PROIECT 2000 SRL SRL | 7226936 | 7112 | 31.122 (2023) |
| WE RISE BY LIFTING OTHERS S.R.L. SRL | 45839143 | 6201 | 31.117 (2025) |
| NATFIL RENTAL S.R.L. SRL | 41647749 | 5520 | 31.117 (2025) |
| LV NEXT ENERGY S.R.L. SRL | 9113836 | 7020 | 31.110 (2024) |
| SKILL IN ACTION S.R.L. SRL | 52469523 | 8559 | 31.100 (2025) |
| OPNON SRL SRL | 38224064 | 6201 | 31.098 (2022) |
| MDV AUDIO STUDIO SRL SRL | 15134965 | 5912 | 31.087 (2025) |
| HIDRO KINETO SWIM S.R.L. SRL | 41567534 | 8690 | 31.081 (2025) |
| KATLYN COSMETICS SRL SRL | 28454953 | 8690 | 31.047 (2025) |
| MAGNEROM PRIME S.R.L. SRL | 40460172 | 7020 | 31.040 (2025) |
| ZDZ TOTAL SOLUTION S.R.L. SRL | 5258974 | 7022 | 31.039 (2025) |
| TECHLINE PROJECT DESIGN S.R.L. SRL | 42210130 | 4683 | 31.039 (2025) |
| NAJVA KALIS SRL SRL | 38278447 | 4932 | 31.031 (2025) |
| ROOL IMPEX TRADE SRL SRL | 5117690 | 4322 | 31.009 (2025) |
| TC JOYERIA S.R.L. SRL | 43162596 | 4779 | 31.008 (2024) |
| INNA ACCOUNTING SOLUTIONS S.R.L. SRL | 52703259 | 6920 | 31.007 (2025) |
| TAMTAM STUDIO S.R.L. SRL | 39997467 | 7410 | 31.000 (2025) |
| ŢARA MEA DE SUFLET S.R.L. SRL | 46227720 | 4791 | 30.981 (2025) |
| EXACT CONSEIL S.R.L. SRL | 42855802 | 7820 | 30.977 (2025) |
| SELECT COMMUNICATIONS SRL SRL | 3213151 | 7311 | 30.944 (2024) |
| SARTA COMPANY S.R.L. SRL | 42609190 | 7020 | 30.937 (2025) |
| UBERMENSCH SRL SRL | 29326286 | 7311 | 30.934 (2023) |
| L&A SISTERS DESIGN SRL SRL | 34881894 | 1421 | 30.922 (2025) |
| MARKHAM TEC S.R.L. SRL | 43144077 | 6210 | 30.919 (2025) |
| ADMINORIA S.R.L. SRL | 48136539 | 6832 | 30.905 (2025) |
| ALIA STUDIO ART SRL SRL | 36782102 | 9621 | 30.878 (2025) |
| FIG UNIKIDS S.R.L. SRL | 38882531 | 7414 | 30.850 (2025) |
| SOSO DRIVE GRUP S.R.L. SRL | 48850081 | 8553 | 30.830 (2025) |
| VANTECH TRADING SRL SRL | 5949058 | 4741 | 30.819 (2025) |
| NEXT YOUR HOUSE SRL SRL | 29966676 | 6831 | 30.810 (2025) |
| ILDE CONTEXPERT SRL SRL | 38113040 | 6920 | 30.800 (2025) |
| SUN WAVE ENTERTAINMENT S.R.L. SRL | 38780116 | 8230 | 30.797 (2025) |
| STAND-UP DESIGN S.R.L. SRL | 47531017 | 9001 | 30.788 (2025) |
| FITNESS 4 DANY AND YOU S.R.L. SRL | 49854669 | 9313 | 30.781 (2024) |
| EDITURA NESTOR SRL SRL | 19145118 | 5811 | 30.767 (2025) |
| PREMIUM AUTOMARKET SRL SRL | 33920243 | 4782 | 30.746 (2025) |
| CYBEREXDESIGN S.R.L. SRL | 45335960 | 7410 | 30.700 (2025) |
| MOROŞANU EDITORIAL S.R.L. SRL | 45797447 | 7430 | 30.682 (2022) |
| CONFIN HUMAN RESOURCES SRL SRL | 22130621 | 7020 | 30.674 (2025) |
| NISTO 2000 SRL SRL | 10750344 | 4711 | 30.630 (2025) |
| MILONA FASHION S.R.L. SRL | 35304134 | 1413 | 30.627 (2025) |
| TIME INSIGHT S.R.L. SRL | 36711799 | 8299 | 30.627 (2025) |
| CAROL STUDIO S.R.L. SRL | 45236134 | 9602 | 30.614 (2025) |
| ENDERIUM STUDIO SRL SRL | 18317266 | 6210 | 30.610 (2025) |
| LSA PREST CONCEPT S.R.L. SRL | 48004678 | 4673 | 30.598 (2025) |
| ALFA L.C. COM SRL SRL | 10492962 | 4711 | 30.590 (2025) |
| GANESH FALCON EXPLOSIVES S.R.L. SRL | 45876109 | 4690 | 30.578 (2025) |
| TEO BIKES S.R.L. SRL | 49929630 | 4764 | 30.576 (2025) |
| DETAIL SHOES SRL SRL | 33317022 | 4642 | 30.564 (2025) |