Firme din Sectorul 2
București
Sectorul 2 are 46.385 de firme active, dintre care 30.408 au depus bilanț pentru 2024 — 18,7% din firmele județului București. Densitatea e de 159,1 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 213,6 mld RON, e 21,9% din cea a județului; firma medie facturează cu 7,8% peste media județului. Față de 2023, cifra de afaceri a crescut cu 4,5%.
Cele mai multe firme sunt în activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 5,2%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 3,6%) și lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100, 3,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| ISSIA DENT SRL SRL | 37758285 | 8623 | 30.084 (2024) |
| TIMARH ARHITECT SRL SRL | 25552 | 7111 | 30.082 (2025) |
| MIR INTERTEAM CONSULTING SRL SRL | 31646959 | 7911 | 30.059 (2025) |
| SUNSETCAR SRL SRL | 35200818 | 4933 | 30.059 (2025) |
| UBERFLEET PARTNER S.R.L. SRL | 41595224 | 4939 | 30.042 (2025) |
| TMC SYSTECH SRL SRL | 37623334 | 6110 | 30.023 (2025) |
| CRISTIAN SOLUTION INVEST SRL SRL | 30884219 | 8559 | 30.000 (2025) |
| DECOR FLOOR SERVICII SRL SRL | 34368083 | 6820 | 30.000 (2025) |
| HC METRICS S.R.L. SRL | 52851859 | 7111 | 30.000 (2025) |
| IGL PROIECTARE INSTALATII S.R.L. SRL | 40900257 | 7112 | 30.000 (2024) |
| CARSIUM E-SERV SRL SRL | 19597423 | 6201 | 30.000 (2025) |
| FAIRY TALES ENTERPRISE S.R.L. SRL | 51945807 | 7330 | 30.000 (2025) |
| RAIO TEAM SRL SRL | 30786628 | 7022 | 30.000 (2022) |
| BLONDTOURAGE S.R.L. SRL | 46078598 | 9602 | 30.000 (2023) |
| GLOBAL FINANCE SOLUTIONS SRL SRL | 32750051 | 6920 | 30.000 (2025) |
| RATINEX SA SA | 381215 | 8121 | 30.000 (2025) |
| MADDOX LAND OF BEAUTY S.R.L. SRL | 42897352 | 4941 | 30.000 (2024) |
| STATORNIC BRAND S.R.L. SRL | 47425938 | 6831 | 30.000 (2025) |
| NYK ELECTRIC SYSTEMS SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ SRL | 52825086 | 4321 | 30.000 (2025) |
| ALFA VET SRL SRL | 12925051 | 7500 | 29.992 (2025) |
| ÎMPREUNĂ LA POVEȘTI S.R.L. SRL | 52023848 | 4761 | 29.977 (2025) |
| REALMENTE ADMIN S.R.L. SRL | 43814932 | 6832 | 29.959 (2025) |
| ATELIERUL DE BRODAT SRL SRL | 36081464 | 1399 | 29.951 (2025) |
| BASARABIA BC S.R.L. SRL | 49306984 | 6820 | 29.942 (2025) |
| SET-O TECH S.R.L. SRL | 43474806 | 6220 | 29.935 (2024) |
| INSYNC AGENCY S.R.L. SRL | 46858704 | 7311 | 29.930 (2024) |
| LOGIMAX S.R.L. SRL | 52291417 | 4933 | 29.903 (2025) |
| ADEN STUDIO PROJECT S.R.L. SRL | 44599590 | 7111 | 29.881 (2024) |
| OMEGA WEB SERVICES S.R.L. SRL | 43022320 | 4742 | 29.869 (2024) |
| TELSIGN CONSULT SRL SRL | 24599102 | 7020 | 29.864 (2025) |
| CLAU'S BAND EVENTS S.R.L. SRL | 44693553 | 9001 | 29.860 (2023) |
| DOUBLE SIGMA S.R.L. SRL | 46554896 | 6421 | 29.859 (2025) |
| CRISSIMO SRL SRL | 6366680 | 7022 | 29.858 (2025) |
| GRAFFITI RED SRL SRL | 31631800 | 7311 | 29.857 (2025) |
| ASTRA ROGER EXPORT S.R.L. SRL | 22540540 | 2223 | 29.850 (2025) |
| TIMELESSKIN S.R.L. SRL | 50389258 | 9621 | 29.850 (2025) |
| PLUS MEDIA CENTER S.R.L. SRL | 49639334 | 9329 | 29.834 (2025) |
| NC PREMIUM ACCOUNTING S.R.L. SRL | 43864450 | 6920 | 29.800 (2025) |
| UNICBGA S.R.L. SRL | 48901258 | 4100 | 29.793 (2025) |
| VALAHIA HOMES CONSULTING SRL SRL | 16039759 | 6810 | 29.763 (2025) |
| SB SAFETY S.R.L. SRL | 51821612 | 7499 | 29.758 (2025) |
| IUNO EVENTS AGENCY S.R.L. SRL | 20568219 | 8230 | 29.750 (2025) |
| LAMODALAV S.R.L. SRL | 44429188 | 4791 | 29.742 (2024) |
| M G COMIMPEX 94 SRL SRL | 5364819 | 4789 | 29.740 (2024) |
| INCITY SMART CONSTRUCT S.R.L. SRL | 44530211 | 4120 | 29.726 (2025) |
| GIL COM PROD SRL SRL | 7728312 | 7020 | 29.700 (2025) |
| NVN TAXI TOTAL S.R.L. SRL | 42411370 | 4933 | 29.696 (2025) |
| CEREBRAL LUCA SRL SRL | 24133098 | 4772 | 29.655 (2025) |
| FLORANS BFL S.R.L. SRL | 52612940 | 4933 | 29.625 (2025) |
| FORTE MUSIC COMPANY SRL SRL | 17429547 | 4933 | 29.624 (2025) |