Firme din Sectorul 2
București
Sectorul 2 are 46.385 de firme active, dintre care 30.408 au depus bilanț pentru 2024 — 18,7% din firmele județului București. Densitatea e de 159,1 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 213,6 mld RON, e 21,9% din cea a județului; firma medie facturează cu 7,8% peste media județului. Față de 2023, cifra de afaceri a crescut cu 4,5%.
Cele mai multe firme sunt în activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 5,2%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 3,6%) și lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100, 3,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| PEACE DATA S.R.L. SRL | 48377049 | 6210 | 14.972 (2025) |
| NEXA PRO S.R.L. SRL | 49535376 | 4791 | 14.931 (2025) |
| FULL WORK SERVICES S.R.L. SRL | 45291775 | 7810 | 14.930 (2025) |
| CAFE DE CIRQUE SRL SRL | 33001029 | 5610 | 14.929 (2024) |
| GRAND SERVICE GSM S.R.L. SRL | 41550427 | 4740 | 14.925 (2025) |
| FUNTIX S.R.L. SRL | 50541126 | 4791 | 14.910 (2025) |
| BOC ASSET MANAGEMENT ROMANIA S.A. SA | 19031911 | 8291 | 14.904 (2025) |
| PETRA GRUP INTERNATIONAL SRL SRL | 14795870 | 6832 | 14.889 (2023) |
| EUCON BEST SRL SRL | 21623958 | 4763 | 14.874 (2025) |
| PRIME PRODUCERS S.R.L. SRL | 50410279 | 5911 | 14.861 (2024) |
| ATESTA CORSA S.R.L. SRL | 48915822 | 2042 | 14.858 (2025) |
| INVENTICO S.R.L. SRL | 49621809 | 4791 | 14.857 (2025) |
| DIACAR SERV 2002 SRL SRL | 14889257 | 4939 | 14.855 (2025) |
| START DANCING SRL SRL | 16860540 | 9329 | 14.851 (2022) |
| FUTURE ACCOUNTING SRL SRL | 27893225 | 4740 | 14.850 (2025) |
| ESTIZ AND BEYOND S.R.L. SRL | 45767713 | 8552 | 14.847 (2024) |
| EDITURA EMINESCU SRL SRL | 10029446 | 5811 | 14.838 (2022) |
| DEVERRA DISTRIBUTION SRL SRL | 31272374 | 7490 | 14.834 (2025) |
| AGROSORENTO SRL SRL | 30832180 | 4611 | 14.832 (2022) |
| CRISTEA HEMAMED S.R.L. SRL | 49902936 | 8690 | 14.825 (2024) |
| LEONIDAS DREAM S.R.L. SRL | 41202147 | 4791 | 14.815 (2023) |
| TRIOXY SYSTEMS S.R.L. SRL | 34136571 | 2829 | 14.815 (2025) |
| BUZZ365 MEDIA OUTSOURCING SRL SRL | 28070545 | 8211 | 14.811 (2018) |
| BLUE DEVELOPMENT SRL SRL | 18370880 | 6811 | 14.810 (2025) |
| MEGA TOOLS S.R.L. SRL | 51865643 | 4690 | 14.804 (2025) |
| A.C.F. BEST CONSULTING SRL SRL | 22821775 | 6920 | 14.802 (2020) |
| YWL INDUSTRIES S.R.L. SRL | 47139189 | 4100 | 14.800 (2025) |
| ISTALLAZIONI RO SRL SRL | 16121092 | 4322 | 14.786 (2016) |
| DA MARKT S.R.L. SRL | 53160207 | 4712 | 14.776 (2025) |
| EVE AUTO CARS S.R.L. SRL | 42312733 | 7711 | 14.756 (2025) |
| V & V MODERN PLANT SRL SRL | 18516307 | 4622 | 14.748 (2020) |
| DORU DIACONU MUSIC S.R.L. SRL | 46639160 | 9002 | 14.747 (2025) |
| SASSY MOOD S.R.L. SRL | 41069572 | 4791 | 14.723 (2025) |
| RAM SHOP & SERVICE S.R.L. SRL | 22717082 | 7311 | 14.710 (2025) |
| FINANTESCU S.R.L. SRL | 46821047 | 7020 | 14.708 (2023) |
| ADC ÎMPREUNĂ S.R.L. SRL | 50205010 | 4791 | 14.700 (2025) |
| ANA MAREŞ NAILS CONCEPT S.R.L. SRL | 43907535 | 8559 | 14.700 (2025) |
| OLVIDENT SRL SRL | 9941340 | 8623 | 14.700 (2025) |
| TURCUERIS COMPANY S.R.L. SRL | 44689803 | 4941 | 14.700 (2025) |
| ANDY ADINA ACTIV PROD SRL SRL | 37563640 | 4781 | 14.669 (2024) |
| CAVAL PROJECTS S.R.L. SRL | 50448354 | 7111 | 14.659 (2025) |
| BLUE STAR B F COM IMPEX SRL SRL | 8128 | 4711 | 14.652 (2018) |
| FIRST ACTIVITY RU S.R.L. SRL | 16944030 | 7020 | 14.651 (2023) |
| URBAN PIXEL SRL SRL | 37680046 | 7111 | 14.647 (2025) |
| COMFORT EXPERT SRL SRL | 18631292 | 5520 | 14.604 (2024) |
| SDB ADMIN-IMOB S.R.L. SRL | 49393522 | 6832 | 14.600 (2025) |
| ELLE INVEST S.R.L. SRL | 52112341 | 6831 | 14.547 (2025) |
| STAICU CATALINA STUDIO S.R.L. SRL | 50245210 | 9602 | 14.545 (2025) |
| FLEX DESIGN MEDIA S.R.L. SRL | 49710892 | 6210 | 14.520 (2025) |
| CORA INTERTRADING SRL SRL | 3170174 | 1429 | 14.520 (2025) |