Firme din Sectorul 2
București
Sectorul 2 are 46.390 de firme active, dintre care 30.411 au depus bilanț pentru 2024 — 18,7% din firmele județului București. Densitatea e de 159,1 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 213,6 mld RON, e 21,9% din cea a județului; firma medie facturează cu 7,8% peste media județului. Față de 2023, cifra de afaceri a crescut cu 4,5%.
Cele mai multe firme sunt în activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 5,2%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 3,6%) și lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100, 3,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| RELIS PROIECT CONSTRUCT S.R.L. SRL | 41669844 | 4333 | 3.000 (2024) |
| NOVIT MEDICAL DEVICE S.R.L. SRL | 45153799 | 4690 | 3.000 (2025) |
| 2M SYSTEMS INTERNATIONAL SRL SRL | 15455221 | 6220 | 3.000 (2025) |
| S&S PROIECTARE SRL SRL | 15347181 | 7111 | 3.000 (2025) |
| IMAGINE BLUE SKY S.R.L. SRL | 43530620 | 7020 | 3.000 (2025) |
| ANIAGO CONSULT S.R.L. SRL | 49827087 | 6920 | 3.000 (2025) |
| FACEM VALURI S.R.L. SRL | 35545302 | 6310 | 3.000 (2025) |
| A&I LANDSCAPING 2 S.R.L. SRL | 52987878 | 8130 | 3.000 (2025) |
| CLOSIX S.R.L. SRL | 53060984 | 7020 | 3.000 (2025) |
| HORTENSIA TELECOM SRL SRL | 16593575 | 4643 | 3.000 (2024) |
| STUDIO RAKETA SRL SRL | 37250600 | 7111 | 3.000 (2024) |
| ACPRO UNITED S.R.L. SRL | 42965570 | 6310 | 3.000 (2025) |
| TALMACIU DENTAL PRACTICE S.R.L. SRL | 48935307 | 8623 | 3.000 (2025) |
| SUNLIGHT CREATION S.R.L. SRL | 44669350 | 7420 | 3.000 (2025) |
| ART CATBIZ SRL SRL | 37635720 | 9003 | 3.000 (2020) |
| DEXTER CALORINSTAL SRL SRL | 30195893 | 8020 | 3.000 (2024) |
| MONDO NET PROMOTIONS S.R.L. SRL | 42720422 | 7311 | 3.000 (2025) |
| DELFILAND TOP INVEST SRL SRL | 24447244 | 6820 | 3.000 (2024) |
| ACTIVE ADVISORY LOUNGE S.R.L. SRL | 16271480 | 6202 | 3.000 (2025) |
| SMART DIVAD S.R.L. SRL | 48964833 | 5611 | 3.000 (2023) |
| DECO DESIGN INTERIOR SRL SRL | 15547767 | 7410 | 2.993 (2020) |
| STAGEREEL PRODUCTION S.R.L. SRL | 50856817 | 9313 | 2.986 (2025) |
| SCM REAL ESTATE DESIGN S.R.L. SRL | 47887600 | 6811 | 2.986 (2025) |
| BROTHER'S DOJO S.R.L. SRL | 45892767 | 8551 | 2.985 (2025) |
| MODEN 2000 SRL SRL | 6707729 | 1410 | 2.982 (2021) |
| MAUWIS ENERGY SRL SRL | 37945780 | 7112 | 2.970 (2025) |
| SACHKENER S.R.L. SRL | 42363540 | 8230 | 2.970 (2025) |
| MAGNA DESIGN S.R.L. SRL | 39185265 | 4771 | 2.969 (2025) |
| RUMI ACTIV S.R.L. SRL | 52478289 | 4649 | 2.969 (2025) |
| TOP INSTRUCTOR AMI S.R.L. SRL | 38506111 | 8553 | 2.958 (2024) |
| DALLI PRODUCTION ROMANIA SRL SRL | 33691468 | 4618 | 2.951 (2025) |
| CRAIASA CONCEPT S.R.L. SRL | 39922944 | 1413 | 2.950 (2025) |
| DECIS IMPULS CONSULTING SRL SRL | 37660898 | 8559 | 2.950 (2022) |
| DENIS SI BUNICII SRL SRL | 23758684 | 4711 | 2.947 (2020) |
| COMFORT HOME REAL ESTATE BY MIHAELA S.R.L. SRL | 43534380 | 6831 | 2.945 (2025) |
| LOOK BEST AUTO SERVICE S.R.L. SRL | 39721924 | 4520 | 2.941 (2024) |
| IMARVEL INTERNATIONAL S.R.L. SRL | 39941997 | 6202 | 2.934 (2025) |
| LEATHER BODY HARNESS SRL SRL | 36667731 | 1424 | 2.929 (2025) |
| COMASTER CONSTRUCT S.R.L. SRL | 35379307 | 4100 | 2.927 (2025) |
| SYSTEM CREATIVE ENGINEERING SRL SRL | 37141033 | 7410 | 2.925 (2021) |
| WALTER INDUSTRIES SISTEMS SRL SRL | 32797 | 7311 | 2.909 (2018) |
| FAST FLUENCY LANGUAGE CENTER S.R.L. SRL | 42226012 | 8569 | 2.904 (2025) |
| HOFMANN SOLUTIONS INTEGRATED SERVICES SRL SRL | 35105832 | 6201 | 2.900 (2025) |
| DENISARA TEAM SRL SRL | 36677328 | 4933 | 2.893 (2025) |
| BARTOOK STUDIO SRL SRL | 21313868 | 7312 | 2.891 (2018) |
| BLUE CUBE SRL SRL | 21587928 | 6220 | 2.884 (2025) |
| MSIS IT & C S.R.L. SRL | 41393535 | 6110 | 2.878 (2023) |
| UNDOTECH SRL SRL | 23878389 | 4677 | 2.867 (2025) |
| MARUAN STAINED GLASS S.R.L. SRL | 45271441 | 2319 | 2.860 (2025) |
| CONTACT STREAM S.R.L. SRL | 43283288 | 8230 | 2.839 (2024) |