Firme din Sectorul 2
București
Sectorul 2 are 46.385 de firme active, dintre care 32.848 au depus bilanț pentru 2025 — 18,7% din firmele județului București. Densitatea e de 159,1 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 228,8 mld RON, e 21,9% din cea a județului; firma medie facturează cu 7,7% peste media județului. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 7,1%.
Cele mai multe firme sunt în activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 5,2%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 3,6%) și lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100, 3,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| COROI&STAYLE S.R.L. SRL | 41503506 | 4771 | 24.759 (2025) |
| E-SOARE AFARA S.R.L. SRL | 22886960 | 3511 | 24.736 (2025) |
| COMPLIANCE INTEGRITY SOLUTIONS S.R.L. SRL | 46319815 | 6391 | 24.728 (2025) |
| IT BUSINESS TECH SOLUTION SRL SRL | 29503558 | 9510 | 24.714 (2025) |
| WORDSWORTH HOLDING COMPANY S.R.L. SRL | 46641690 | 6421 | 24.700 (2023) |
| ALCOMOB DESIGN SRL SRL | 34435751 | 4759 | 24.695 (2025) |
| CHILDNEURO S.R.L. SRL | 49765634 | 8622 | 24.661 (2025) |
| ALEX TRANS COM SRL SRL | 15341626 | 2511 | 24.660 (2021) |
| GEPETO COM SRL SRL | 13732440 | 3100 | 24.650 (2025) |
| ZANMED CLINIQUE S.R.L. SRL | 52149154 | 8622 | 24.631 (2025) |
| INCREMENT AGRO COMERŢ SRL SRL | 30195311 | 0111 | 24.624 (2024) |
| ALL ABOVE S.R.L. SRL | 46042705 | 4791 | 24.601 (2025) |
| ZEN HR S.R.L. SRL | 45470525 | 7022 | 24.600 (2025) |
| FISO CONSULTING SEVICES S.R.L. SRL | 42408340 | 4120 | 24.581 (2025) |
| RISADA HAILAJOACA S.R.L. SRL | 28502554 | 9699 | 24.568 (2025) |
| ENERGOCHIM SRL SRL | 13325110 | 4690 | 24.550 (2025) |
| SOARE BIJUTERII S.R.L. SRL | 40430864 | 3213 | 24.535 (2025) |
| FITNESSALIGN S.R.L. SRL | 47043113 | 7311 | 24.531 (2025) |
| AFI BLACK S.R.L. SRL | 52362240 | 4933 | 24.530 (2025) |
| CLOUD COLLECTIVE S.R.L. SRL | 45273523 | 9001 | 24.520 (2025) |
| JANINE & TUDOR BEAUTY S.R.L. SRL | 38948385 | 9604 | 24.515 (2025) |
| V3LA S.R.L. SRL | 52697203 | 7311 | 24.515 (2025) |
| AKI WORKS S.R.L. SRL | 47930395 | 3109 | 24.502 (2025) |
| INTERNATIONAL BUSINESS INTERMEDIATES SRL SRL | 15646957 | 4712 | 24.499 (2025) |
| ELITECH CONSULTING SRL SRL | 36468801 | 6220 | 24.479 (2025) |
| PORTAL ALOTRACTĂRI.RO SRL SRL | 37375239 | 5221 | 24.461 (2025) |
| BETECH IT CONSULTING S.R.L. SRL | 50953194 | 6210 | 24.456 (2025) |
| MOR TEN DEVELOPEMENT SRL SRL | 22553230 | 6812 | 24.455 (2024) |
| COMANDĂMOBILATA S.R.L. SRL | 38762845 | 3109 | 24.442 (2025) |
| DOCTOR 4 ALL MEDICAL CENTER SRL SRL | 23849456 | 8622 | 24.432 (2024) |
| PROFESIONAL TACTIC CONSTRUCT S.R.L. SRL | 41814405 | 8559 | 24.421 (2025) |
| RHEUMATOP S.R.L. SRL | 51956350 | 8622 | 24.420 (2025) |
| LOGINTERIM SRL SRL | 33541436 | 5223 | 24.405 (2025) |
| MARIAM PROJECT CONTA S.R.L. SRL | 52260020 | 6920 | 24.400 (2025) |
| YOUBE SALON S.R.L. SRL | 46489917 | 9621 | 24.381 (2025) |
| CLEANVILLE CLEANING SERVICES S.R.L. SRL | 52072689 | 8121 | 24.378 (2025) |
| MECO 90 SRL SRL | 13070385 | 3311 | 24.360 (2025) |
| BRUNO CREATIVE S.R.L. SRL | 38530152 | 7020 | 24.356 (2025) |
| GET ENGINEERING DEVELOPMENT S.R.L. SRL | 44533846 | 4100 | 24.350 (2025) |
| SOLUŢII LA ORICE S.R.L. SRL | 52144440 | 4755 | 24.344 (2025) |
| PRESTO CREATIVE S.R.L. SRL | 50982998 | 9003 | 24.304 (2025) |
| DIAS PREST SRL SRL | 5424090 | 6920 | 24.300 (2025) |
| SIGMA NET SOFTWARE SRL SRL | 21044034 | 5829 | 24.300 (2025) |
| M.G.S. PRESTINVEST S.R.L. SRL | 47134858 | 9602 | 24.268 (2025) |
| GABRIEL HENNESSEY PHOTO & FILM SRL SRL | 15585310 | 7420 | 24.229 (2025) |
| PROVENTUS ASSETS SRL SRL | 33430748 | 7499 | 24.220 (2025) |
| STEAMVPS S.R.L. SRL | 42139080 | 6110 | 24.206 (2025) |
| MEDICAL SYSTEM MANAGEMENT S.R.L. SRL | 39017989 | 7022 | 24.202 (2023) |
| ELDAR MEDICAL SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ SRL | 52548821 | 4646 | 24.200 (2025) |
| DECO VER SRL SRL | 17595922 | 7112 | 24.183 (2025) |