Firme din Sectorul 3
București
Sectorul 3 are 48.047 de firme active, dintre care 13.958 au depus bilanț pentru 2016 — 19,4% din firmele județului București. Densitatea e de 128,2 firme la 1.000 de locuitori, sub media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 34,8 mld RON, e 9,1% din cea a județului; firma medie facturează cu 53,4% sub media județului.
Cele mai multe firme sunt în activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 5,1%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 4,6%) și intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat (CAEN 4791, 3,6%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| LYTI MEDIA PRODUCTION SRL SRL | 34545673 | 9329 | 73.261 (2025) |
| NUTRIGENOMIC S.R.L. SRL | 39343055 | 8699 | 73.238 (2025) |
| SERENITY RENTING S.R.L. SRL | 51433572 | 6832 | 73.226 (2025) |
| FUTUREARTMUSIC S.R.L. SRL | 40213563 | 9001 | 73.226 (2025) |
| GREAT THINGS HAPPEN S.R.L. SRL | 47768448 | 6310 | 73.220 (2025) |
| AMRAK ASOCIAT S.R.L. SRL | 40501248 | 6831 | 73.219 (2025) |
| PROFESIONAL SERVICE CLIMA SRL SRL | 32068438 | 4322 | 73.215 (2022) |
| ELECTRON SERVICE SRL SRL | 14668230 | 3312 | 73.178 (2025) |
| COMPOZIT SENT SRL SRL | 31012161 | 7112 | 73.100 (2025) |
| DGA GENERAL LYNE SRL SRL | 30653893 | 7022 | 73.064 (2024) |
| VIBE MIHAIL S.R.L. SRL | 46529060 | 4120 | 73.000 (2025) |
| ZARLO AUTOMOBILE SRL SRL | 38125982 | 4511 | 72.991 (2025) |
| ALTA EDUCATION S.R.L. SRL | 45318803 | 8559 | 72.987 (2025) |
| SCALEPOINT SOFTWARE CONSULTING S.R.L. SRL | 46454641 | 6210 | 72.987 (2025) |
| CATY FLOR EXPERT S.R.L. SRL | 42307516 | 4721 | 72.985 (2025) |
| CONSEL ACTIV S.R.L. SRL | 52562478 | 4933 | 72.969 (2025) |
| ELITE MODE S.R.L. SRL | 52697556 | 4791 | 72.962 (2025) |
| G&C PUMP S.R.L. SRL | 52744895 | 7732 | 72.938 (2025) |
| HIL GARDEN S.R.L. SRL | 50579694 | 4776 | 72.934 (2025) |
| GROOVE HOUR SRL SRL | 17655331 | 7311 | 72.920 (2025) |
| ACTUAL TRAVEL AGENCY S.R.L. SRL | 41753529 | 7911 | 72.916 (2025) |
| BABILON FASHION STYLE S.R.L. SRL | 42470679 | 4771 | 72.915 (2025) |
| CRYMAR CLEAN LAUNDRY S.R.L. SRL | 48422344 | 9610 | 72.913 (2025) |
| V&A MAINTENANCE IMPEX SRL SRL | 35088596 | 4335 | 72.911 (2025) |
| MOL DENTA SRL SRL | 15638105 | 8623 | 72.902 (2025) |
| ALIN KAYE CONSTRUCT S.R.L. SRL | 42696774 | 4120 | 72.900 (2025) |
| EXPOZE GRAFIPRINT SRL SRL | 29451955 | 5819 | 72.891 (2025) |
| FIRSTMED CARE SOLUTIONS S.R.L. SRL | 24415021 | 4646 | 72.879 (2025) |
| MHV SPEED DISTRIBUTION SRL SRL | 26092415 | 6820 | 72.872 (2025) |
| BAMSTEL IMOBILIARE S.R.L. SRL | 23509543 | 6810 | 72.840 (2025) |
| PRIORITY PRO MARKETING S.R.L. SRL | 48769948 | 4771 | 72.839 (2023) |
| NOUAR STUDIO S.R.L. SRL | 50668740 | 7111 | 72.830 (2025) |
| ALFAPAY SRL SRL | 32820335 | 4650 | 72.823 (2025) |
| GENERAL CONSTRUCT INSTAL CLIMA S.R.L. SRL | 47979810 | 4322 | 72.806 (2024) |
| TEO&TUDOR VATT S.R.L. SRL | 41986958 | 4619 | 72.800 (2025) |
| SPEED EUROTRANS GLOBAL SRL SRL | 29257569 | 4933 | 72.779 (2025) |
| ALPHA SIGN SRL SRL | 34121589 | 6820 | 72.770 (2020) |
| ROV IMPACT SRL SRL | 24835670 | 3821 | 72.764 (2025) |
| RAI_MEDIA_PLUS SRL SRL | 27378050 | 7311 | 72.756 (2024) |
| DELTA VISION SRL SRL | 17235230 | 7112 | 72.733 (2025) |
| N.I.L. CONSTRUCT PREST SRL SRL | 5477397 | 4120 | 72.689 (2025) |
| CAR LEASE CONCEPT S.R.L. SRL | 48243616 | 4511 | 72.681 (2025) |
| LIFE HEALTH TECHNOLOGY SRL SRL | 38196568 | 4791 | 72.675 (2025) |
| A&V PAPER COM SRL SRL | 17238636 | 4755 | 72.670 (2025) |
| SPACE OFFICE INVEST S.R.L. SRL | 41986990 | 6812 | 72.642 (2025) |
| ALEX-EL SRL SRL | 10393195 | 4771 | 72.640 (2025) |
| MAGIE IN FARFURIE S.R.L. SRL | 49606299 | 5611 | 72.613 (2025) |
| BIOVISION SYSTEM TECHNOLOGY SRL SRL | 37937647 | 9522 | 72.585 (2025) |
| PROFIT SUPPLY SRL SRL | 16784745 | 6920 | 72.580 (2025) |
| DELMAR BAR SRL SRL | 28007190 | 9621 | 72.575 (2025) |