Firme din Sectorul 3
București
Sectorul 3 are 48.047 de firme active, dintre care 13.958 au depus bilanț pentru 2016 — 19,4% din firmele județului București. Densitatea e de 128,2 firme la 1.000 de locuitori, sub media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 34,8 mld RON, e 9,1% din cea a județului; firma medie facturează cu 53,4% sub media județului.
Cele mai multe firme sunt în activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 5,1%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 4,6%) și intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat (CAEN 4791, 3,6%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| SPRING AT LAST S.R.L. SRL | 43463386 | 5912 | 52.003 (2025) |
| HERA IMPEX SRL SRL | 3602183 | 9319 | 51.991 (2025) |
| LEVEL SERVICES SRL SRL | 37577033 | 8211 | 51.969 (2025) |
| COPY, SALES & EVTH ELSE S.R.L. SRL | 48457172 | 7311 | 51.949 (2025) |
| BETON.CONTACT MEȘTERCLASS S.R.L. SRL | 45635640 | 4120 | 51.915 (2025) |
| KABINETT AUDIT SRL SRL | 33915719 | 8240 | 51.915 (2025) |
| BUTIPAN SRL SRL | 5951562 | 1071 | 51.888 (2024) |
| RCS INTERNATIONAL FORWARDING SRL SRL | 23315296 | 5226 | 51.861 (2025) |
| ZZZ AUTO S.R.L. SRL | 51897726 | 4782 | 51.850 (2025) |
| SILMARIEN DESIGN 10 SRL SRL | 33635808 | 5911 | 51.841 (2025) |
| ACM COX GENERAL SRL SRL | 38451482 | 4933 | 51.814 (2025) |
| GCI-GRAIN CAPITAL INDUSTRIES S.R.L. SRL | 48657235 | 4661 | 51.801 (2025) |
| INTROCOR TECHNOLOGY GROUP S.R.L. SRL | 44606956 | 6201 | 51.800 (2024) |
| INFISSI PRO S.R.L. SRL | 45578420 | 4619 | 51.797 (2025) |
| GREEN TARA REQUIREMENTS CLEANING S.R.L. SRL | 49185262 | 8121 | 51.776 (2025) |
| ALSIAL TREND SRL SRL | 29148740 | 7311 | 51.765 (2025) |
| DREAM MANAGEMENT SRL SRL | 33850954 | 7022 | 51.745 (2025) |
| DEA MANAGEMENT SOLUTIONS SRL SRL | 23023755 | 7711 | 51.743 (2025) |
| CHARLENE EVENTS S.R.L. SRL | 43776073 | 8230 | 51.739 (2025) |
| DATA SOLUTION INTERNATIONAL SRL SRL | 35255597 | 7020 | 51.718 (2021) |
| BOOM CLEANING SRL SRL | 36856447 | 8122 | 51.690 (2025) |
| UTIL MARIK SRL SRL | 24392025 | 4399 | 51.679 (2025) |
| JUL CONSTRUCT MODERN S.R.L. SRL | 48870968 | 4322 | 51.678 (2025) |
| DAQMAR KLV S.R.L. SRL | 42455660 | 8559 | 51.615 (2025) |
| KOOL INVEST SRL SRL | 14962897 | 6820 | 51.595 (2025) |
| EMGI CONSULT INVEST S.R.L. SRL | 43839694 | 6831 | 51.593 (2025) |
| ELVIA DISTRIBUTION S.R.L. SRL | 46858410 | 4639 | 51.532 (2025) |
| MARIVA COMIMP S.R.L. SRL | 34613999 | 4711 | 51.514 (2023) |
| BDM ELECSYS S.R.L. SRL | 40071590 | 7490 | 51.511 (2025) |
| DENIELLE S.R.L. SRL | 51897076 | 8299 | 51.509 (2025) |
| NIRA RETUŞ S.R.L. SRL | 45649300 | 9529 | 51.468 (2025) |
| CORAL GALLERY SRL SRL | 17851257 | 7020 | 51.460 (2025) |
| EAUCONTREAIR S.R.L. SRL | 52328397 | 5911 | 51.439 (2025) |
| MONTANA IMOBILIARE S.R.L. SRL | 45652365 | 4791 | 51.436 (2025) |
| STELIDESP SRL SRL | 35319038 | 6820 | 51.400 (2025) |
| KIND THERAPY S.R.L. SRL | 47382020 | 8559 | 51.400 (2025) |
| M & R INOX STYLE SRL SRL | 16985579 | 2511 | 51.366 (2025) |
| INTROLIFE MED S.R.L. SRL | 35015128 | 8569 | 51.360 (2025) |
| GIO DBR S.R.L. SRL | 42223385 | 4120 | 51.330 (2024) |
| AUREUS MEDIA HOUSE SRL SRL | 37726038 | 7022 | 51.321 (2020) |
| C&C FOXIE MARKETING S.R.L. SRL | 44727532 | 7311 | 51.318 (2025) |
| HIGH END EVENTS S.R.L. SRL | 51624980 | 8230 | 51.314 (2025) |
| FILBERT STUDIO S.R.L. SRL | 43408721 | 7111 | 51.281 (2025) |
| TERAPIE SPIRITUALĂ S.R.L. SRL | 45124696 | 8559 | 51.274 (2025) |
| KOSTAS INVESTMENT & DEVELOPMENT SRL SRL | 29439595 | 6811 | 51.261 (2025) |
| PIXEL EYE S.R.L. SRL | 44894522 | 6201 | 51.252 (2024) |
| POINT MULTIMEDIA SRL SRL | 18335742 | 5812 | 51.251 (2025) |
| TERRANITA DELA SPIGA SRL SRL | 18430540 | 4622 | 51.232 (2025) |
| B4B CONSULTANTS SRL SRL | 18173535 | 7020 | 51.221 (2025) |
| NYE BAR SERVICE S.R.L. SRL | 53119232 | 4711 | 51.214 (2025) |