Firme din Sectorul 3
București
Sectorul 3 are 48.047 de firme active, dintre care 15.552 au depus bilanț pentru 2017 — 19,4% din firmele județului București. Densitatea e de 128,2 firme la 1.000 de locuitori, sub media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 38,7 mld RON, e 9,3% din cea a județului; firma medie facturează cu 52,7% sub media județului. Față de 2016, cifra de afaceri a crescut cu 11,3%.
Cele mai multe firme sunt în activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 5,1%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 4,6%) și intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat (CAEN 4791, 3,6%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| AVAL MIND S.R.L. SRL | 49721018 | 8559 | 8.600 (2025) |
| COLLECTION MANAGEMENT S.R.L. SRL | 47788259 | 7022 | 8.567 (2025) |
| JACK OF ALL TRADES RO MUSIC S.R.L. SRL | 41879056 | 9001 | 8.566 (2025) |
| IAMI ART SRL SRL | 21685942 | 4779 | 8.565 (2025) |
| PAPI SERV SRL SRL | 15852485 | 4782 | 8.563 (2025) |
| THE PLACE OF ARCHITECTURE S.R.L. SRL | 39582273 | 4781 | 8.562 (2021) |
| LOUXOR FINANCIAL CONSULTING SRL SRL | 26344750 | 7020 | 8.560 (2019) |
| OPTIMAL MEDIA SOLUTION SRL SRL | 26523143 | 7311 | 8.560 (2025) |
| MAGAZIN LUSTRE S.R.L. SRL | 52036589 | 4791 | 8.550 (2025) |
| RAMY ACTIV SRL SRL | 15029226 | 1812 | 8.549 (2020) |
| M-DATAFLOW S.R.L. SRL | 45213610 | 6202 | 8.547 (2025) |
| HERE'S TIME SOLUTIONS SRL SRL | 21703224 | 6831 | 8.540 (2025) |
| MAISON DES FEMMES S.R.L. SRL | 41138249 | 9602 | 8.535 (2024) |
| SHINE DENTAL CARE SRL SRL | 33560004 | 8623 | 8.530 (2025) |
| AMD TIMBER SRL SRL | 35989070 | 4613 | 8.505 (2025) |
| AG TOWER FINANCE S.R.L. SRL | 29053429 | 6812 | 8.500 (2025) |
| CRAFTVALUE CONSULTING S.R.L. SRL | 44793129 | 7022 | 8.500 (2022) |
| PERFECT ROOF INVEST SRL SRL | 35181198 | 4120 | 8.500 (2024) |
| SRS CONCEPT S.R.L. SRL | 47926580 | 4778 | 8.500 (2025) |
| RE BRANDING SOLUTIONS SRL SRL | 34870844 | 7311 | 8.500 (2025) |
| MADE PRO SIDE SRL SRL | 38115083 | 4791 | 8.500 (2025) |
| AUTENTIC PAVAJ S.R.L. SRL | 44607714 | 4673 | 8.490 (2025) |
| MOTOR LINK CONCEPT S.R.L. SRL | 43499738 | 4511 | 8.470 (2024) |
| ACTIV CYB NET SRL SRL | 16101273 | 9604 | 8.458 (2016) |
| CORESYNC S.R.L. SRL | 51465817 | 6210 | 8.453 (2025) |
| TOTAL FM AGENCY SRL SRL | 31598053 | 4618 | 8.452 (2023) |
| CLARAMO SRL SRL | 33218703 | 4933 | 8.451 (2025) |
| BRIEFISH DIGITAL UPDATE S.R.L. SRL | 43554131 | 7410 | 8.450 (2023) |
| GRECU IMAGE DESIGN SRL SRL | 31166659 | 4791 | 8.442 (2025) |
| LA STANDURI SRL SRL | 34688371 | 6202 | 8.440 (2022) |
| FILIPPOS FLAVORS S.R.L. SRL | 44001482 | 4631 | 8.431 (2022) |
| PICASSO TATTOO DESIGN S.R.L. SRL | 44896094 | 9699 | 8.430 (2025) |
| LIMITLESS DESIGN SOLUTIONS S.R.L. SRL | 48085621 | 7414 | 8.419 (2025) |
| LAC BEST INSTAL S.R.L. SRL | 48304209 | 4322 | 8.413 (2023) |
| THE DIGITAL CREW S.R.L. SRL | 51486593 | 7311 | 8.409 (2025) |
| TOP DIVERT SRL SRL | 14622305 | 9329 | 8.409 (2025) |
| NEW TIRCONCRIS TRANS S.R.L. SRL | 40502170 | 4941 | 8.403 (2025) |
| JOKER'S CARS S.R.L. SRL | 45495040 | 4933 | 8.403 (2025) |
| ERDA SHOES CONCEPT S.R.L. SRL | 46528960 | 4791 | 8.403 (2025) |
| ONIS CROCOTIS SRL SRL | 33584178 | 4711 | 8.400 (2025) |
| OVOPRINT SRL SRL | 22899057 | 7311 | 8.400 (2025) |
| TIMBADU SRL SRL | 31377494 | 4651 | 8.400 (2025) |
| DAMAR BEST CONT SRL SRL | 17173006 | 6920 | 8.400 (2025) |
| JUST EXPERT CONSULTING SRL SRL | 15428685 | 7414 | 8.400 (2017) |
| CTRL SERVICES S.R.L. SRL | 52144572 | 6210 | 8.400 (2025) |
| OPTIMEF SRL SRL | 336052 | 4644 | 8.400 (2025) |
| OTTEAMIR SRL SRL | 36327829 | 8730 | 8.400 (2024) |
| EVODA TELECOM SRL SRL | 18249145 | 6420 | 8.395 (2020) |
| DOBRICA VANESSA MARKET S.R.L. SRL | 45778593 | 4711 | 8.392 (2025) |
| EM MAGNUM SOLUTIONS S.R.L. SRL | 43859489 | 4690 | 8.373 (2025) |