Firme din Sectorul 3
București
Sectorul 3 are 48.047 de firme active, dintre care 15.552 au depus bilanț pentru 2017 — 19,4% din firmele județului București. Densitatea e de 128,2 firme la 1.000 de locuitori, sub media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 38,7 mld RON, e 9,3% din cea a județului; firma medie facturează cu 52,7% sub media județului. Față de 2016, cifra de afaceri a crescut cu 11,3%.
Cele mai multe firme sunt în activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 5,1%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 4,6%) și intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat (CAEN 4791, 3,6%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| BNET SYSTEMS EU S.R.L. SRL | 24407916 | 6220 | 3.628 (2025) |
| PROD SERV IMPEX ISABELLE SRL SRL | 336567 | 1392 | 3.625 (2024) |
| CARPAT FACILITY SERVICES S.R.L. SRL | 43325421 | 8110 | 3.602 (2024) |
| NOVANTI GROUP S.R.L. SRL | 53074882 | 9020 | 3.600 (2025) |
| VOICE RIDM SRL SRL | 17157957 | 7311 | 3.592 (2024) |
| HUMBLEHANDS S.R.L. SRL | 40211988 | 7020 | 3.590 (2025) |
| PEDIATRICSOUL S.R.L. SRL | 39541770 | 8622 | 3.576 (2025) |
| MIHAI COMAN TRANSPORT EXPRESS S.R.L. SRL | 43361505 | 4939 | 3.576 (2025) |
| EVOTECH MONTAJ MOBILIER SRL SRL | 18804270 | 4332 | 3.570 (2025) |
| FML DRIVE S.R.L. SRL | 46647626 | 4939 | 3.557 (2025) |
| REAL CINQUE 1806 S.R.L. SRL | 46041823 | 4711 | 3.551 (2025) |
| KYRA DEAL S.R.L. SRL | 45699244 | 4939 | 3.541 (2022) |
| CURATEX RO S.R.L. SRL | 52234888 | 8121 | 3.540 (2025) |
| NAT INSURANCE CONSULTING S.R.L. SRL | 41540334 | 6622 | 3.528 (2023) |
| ITP POWER CONSULTING SRL SRL | 18020337 | 7020 | 3.525 (2025) |
| INKSPHERE INNOVATIONS S.R.L. SRL | 51034130 | 7311 | 3.509 (2025) |
| MORARU CONSULTANTA - AGENT DE ASIGURARE SRL SRL | 16787253 | 6629 | 3.505 (2023) |
| MASTER C.A.DESIGN SRL SRL | 13542224 | 7112 | 3.500 (2025) |
| MAX METAL BUSINESS SRL SRL | 25297439 | 4619 | 3.500 (2025) |
| OBLIO LEARNING SRL SRL | 30561030 | 8559 | 3.500 (2025) |
| CREATIVE VLU SOLUTIONS S.R.L. SRL | 36512516 | 6210 | 3.500 (2025) |
| UNGUREANU ESTATES S.R.L. SRL | 52402655 | 6831 | 3.500 (2025) |
| AIL ART & FITNESS S.R.L. SRL | 45760561 | 8690 | 3.500 (2025) |
| TURNKEY MANAGEMENT GROUP S.R.L. SRL | 48243047 | 7499 | 3.500 (2025) |
| NOUA GENERATIE ASTRAL GROUP SRL SRL | 14827963 | 8559 | 3.500 (2025) |
| ALEGE BUCURIA S.R.L. SRL | 45377699 | 8299 | 3.500 (2025) |
| TRADITIE, FAMILIE, PROPRIETATE SRL SRL | 5916697 | 5814 | 3.497 (2024) |
| VAST BUSINESS S.R.L. SRL | 45889443 | 6622 | 3.492 (2025) |
| SUPREM FISHING S.R.L. SRL | 42867939 | 7022 | 3.486 (2023) |
| AKY TEAM PERFORMANCE S.R.L. SRL | 42694315 | 5320 | 3.484 (2024) |
| MAXENTECH S.R.L. SRL | 45760740 | 8559 | 3.480 (2025) |
| VASILACHE CONSULT SRL SRL | 18606299 | 4619 | 3.464 (2025) |
| LIBRA SIGN SRL SRL | 32981544 | 4791 | 3.452 (2025) |
| AUTHENTIC CORE MOVEMENT S.R.L. SRL | 46866936 | 8690 | 3.450 (2025) |
| PRO SERVICES AND CONTENT S.R.L. SRL | 51379767 | 7420 | 3.450 (2025) |
| CONTROL RISK SERVICE SRL SRL | 11174703 | 7112 | 3.447 (2022) |
| GETIC DECOR SRL SRL | 13686904 | 6831 | 3.436 (2021) |
| RANDAL COLLECTION ONLINE S.R.L. SRL | 46614688 | 4791 | 3.432 (2025) |
| SHOPSTER S.R.L. SRL | 40449425 | 4791 | 3.420 (2025) |
| SWEETMOOD S.R.L. SRL | 48956644 | 4791 | 3.419 (2025) |
| MC EXECUTIVE SUPPORT S.R.L. SRL | 43630271 | 8559 | 3.407 (2022) |
| LUCALEX CONTABILITATE SRL SRL | 36634130 | 6920 | 3.400 (2025) |
| DIGITAHOLIC S.R.L. SRL | 43507628 | 7491 | 3.397 (2023) |
| RAIS CHEM INVEST SRL SRL | 33463842 | 7020 | 3.396 (2022) |
| DENTAL POINT IMPLANT SRL SRL | 37693372 | 8623 | 3.380 (2021) |
| PALS INTERNATIONAL S.R.L. SRL | 50523057 | 4771 | 3.379 (2025) |
| HEBE BEAUTY CONCEPT S.R.L. SRL | 48078373 | 9604 | 3.372 (2025) |
| WORLDWIDE EXPRESS S.R.L. SRL | 33826638 | 4941 | 3.361 (2024) |
| NEFYZEXIM SRL SRL | 6331690 | 6820 | 3.361 (2025) |
| ROTACO TRADING SRL SRL | 3210031 | 4532 | 3.360 (2022) |