Firme din Sectorul 3
București
Sectorul 3 are 48.059 de firme active, dintre care 16.493 au depus bilanț pentru 2018 — 19,4% din firmele județului București. Densitatea e de 128,2 firme la 1.000 de locuitori, sub media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 43,4 mld RON, e 9,9% din cea a județului; firma medie facturează cu 49,9% sub media județului. Față de 2017, cifra de afaceri a crescut cu 12,1%.
Cele mai multe firme sunt în activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 5,1%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 4,6%) și intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat (CAEN 4791, 3,6%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| IMPERA CONSULTING SRL SRL | 15255282 | 6920 | 193.635 (2025) |
| RESPECT THE ART S.R.L. SRL | 39148283 | 4321 | 193.518 (2025) |
| LIGHTSIDE ADS S.R.L. SRL | 42005402 | 7311 | 193.500 (2025) |
| CEMAFO DESIGN SRL SRL | 27940530 | 4100 | 193.487 (2025) |
| SPECIAL BAND S.R.L. SRL | 51052560 | 4711 | 193.484 (2025) |
| MIB CAPITAL S.R.L. SRL | 46094801 | 6820 | 193.481 (2025) |
| GVG DRESSTIL S.R.L. SRL | 41660624 | 4642 | 193.480 (2025) |
| URBAN HAIR AND MORE S.R.L. SRL | 46621383 | 9621 | 193.475 (2025) |
| IONEXCRIS COM SRL SRL | 4396790 | 9621 | 193.465 (2025) |
| LAC EDIL INSTAL S.R.L. SRL | 41946651 | 4322 | 193.427 (2022) |
| FOCUS CONTA SRL SRL | 29242223 | 8211 | 193.391 (2025) |
| GOOD-LUCK EXPRES SRL SRL | 338223 | 6820 | 193.382 (2025) |
| HONGLI FENG TRADE SRL SRL | 34939287 | 4642 | 193.352 (2025) |
| VARVARA BUSINESS CONSULTING S.R.L. SRL | 45633061 | 7020 | 193.343 (2025) |
| DOMI EXPERT DENT S.R.L. SRL | 39784388 | 3250 | 193.330 (2025) |
| STEGALE TOP S.R.L. SRL | 52654903 | 4100 | 193.329 (2025) |
| LOTUS EXPERT SSM S.R.L. SRL | 49061787 | 7020 | 193.308 (2025) |
| REAL CAM PERFORMING S.R.L. SRL | 46218900 | 8020 | 193.292 (2025) |
| BC FINSERV - BUSINESS CONSULTING FINANCIAL SERVICES S.R.L. SRL | 48827780 | 7020 | 193.222 (2025) |
| ERCONF SRL SRL | 9638399 | 4771 | 193.217 (2025) |
| AMIRA'S PARTNERS S.R.L. SRL | 46997958 | 8299 | 193.088 (2024) |
| EQUILIBRIA SOLUTIONS S.R.L. SRL | 41778124 | 6920 | 193.075 (2025) |
| ALCANTIS S.R.L. SRL | 47891032 | 4791 | 193.073 (2025) |
| GEMSTORE ART S.R.L. SRL | 35255066 | 3213 | 193.031 (2025) |
| ALEXANDRA ALKAM IMPEX SRL SRL | 6844300 | 6820 | 193.000 (2025) |
| MLC LIGHTS S.R.L. SRL | 49787861 | 9002 | 192.990 (2025) |
| AERIAL ARTS S.R.L. SRL | 35099773 | 8551 | 192.954 (2025) |
| B.A. FIGHT S.R.L. SRL | 43552424 | 7311 | 192.892 (2025) |
| SURGICALOGIC S.R.L. SRL | 43687650 | 8622 | 192.844 (2025) |
| GENERAL FOOD S.R.L. SRL | 49677796 | 5611 | 192.813 (2025) |
| GOOD INTENTIONS S.R.L. SRL | 49720098 | 6290 | 192.792 (2025) |
| GLOBALWEBDOBROGEA S.R.L. SRL | 44336771 | 7112 | 192.755 (2025) |
| CENTRUL FLORENTINA MATEESCU SRL SRL | 31376901 | 8559 | 192.734 (2025) |
| CARANA BUSINESS S.R.L. SRL | 48533377 | 4933 | 192.721 (2024) |
| INTERMIND SRL SRL | 36839730 | 7020 | 192.648 (2025) |
| NEXT LEVEL STRATEGIES S.R.L. SRL | 50455670 | 8299 | 192.504 (2025) |
| LIDER CRIS SRL SRL | 25002589 | 6832 | 192.502 (2025) |
| CRYXALIS S.R.L. SRL | 50776165 | 6290 | 192.480 (2025) |
| SPITALUL DE MOTOARE SRL SRL | 24239898 | 3314 | 192.470 (2025) |
| M&T QUICK S.R.L. SRL | 48359891 | 8210 | 192.470 (2025) |
| REPIESE 24 S.R.L. SRL | 50884728 | 4782 | 192.460 (2025) |
| JUSTSYS SOFTWARE SRL SRL | 37623369 | 7112 | 192.429 (2025) |
| INSTINCT FEELING S.R.L. SRL | 42417357 | 7022 | 192.422 (2025) |
| SHOPMEONE MATRIX S.R.L. SRL | 41091880 | 4791 | 192.400 (2025) |
| CLUBUL MEDIA BUSINESS SRL SRL | 21649958 | 7311 | 192.398 (2019) |
| HELLO EVENTS SRL SRL | 18692753 | 7021 | 192.342 (2025) |
| MATARANGA A.G. SRL SRL | 18693104 | 4777 | 192.294 (2025) |
| INTUIT FILM S.R.L. SRL | 48320883 | 5920 | 192.293 (2025) |
| LIROX GROUP S.R.L. SRL | 47300888 | 9602 | 192.290 (2025) |
| GEVIO ACTIV CONSTRUCT S.R.L. SRL | 42927984 | 4312 | 192.250 (2022) |