Firme din Sectorul 3
București
Sectorul 3 are 48.047 de firme active, dintre care 16.492 au depus bilanț pentru 2018 — 19,4% din firmele județului București. Densitatea e de 128,2 firme la 1.000 de locuitori, sub media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 43,4 mld RON, e 9,9% din cea a județului; firma medie facturează cu 49,9% sub media județului. Față de 2017, cifra de afaceri a crescut cu 12,1%.
Cele mai multe firme sunt în activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 5,1%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 4,6%) și intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat (CAEN 4791, 3,6%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| AMA PRODUCTIE PUBLICITARA SRL SRL | 15078199 | 7311 | 15.107 (2016) |
| D.J. PROFESSIONAL STUDIO SRL SRL | 13368536 | 9329 | 15.100 (2025) |
| OLD STAR LOGISTIC S.R.L. SRL | 47654206 | 4933 | 15.078 (2025) |
| MCTANO EVENTS SRL SRL | 34663784 | 4614 | 15.077 (2023) |
| MATCONS BRICOINSTAL S.R.L. SRL | 18267621 | 4752 | 15.067 (2025) |
| ADORA BUSINESS INTERNATIONAL SRL SRL | 15411330 | 4683 | 15.048 (2019) |
| UPTODATEINVEST SRL SRL | 28223070 | 4333 | 15.044 (2025) |
| SGM CONSTRUCT S.R.L. SRL | 50265870 | 5320 | 15.031 (2025) |
| INTERMAR COM 94 SRL SRL | 5539252 | 4772 | 15.030 (2025) |
| BMD REST & EVENTS S.R.L. SRL | 40533177 | 5629 | 15.027 (2020) |
| EUROBUCUR TRAVEL SRL SRL | 14494486 | 7911 | 15.023 (2025) |
| ARTA SI PRECIZIE SA SA | 3008572 | 6820 | 15.022 (2025) |
| ORION D.T.C. SERV SRL SRL | 10464440 | 6820 | 15.022 (2025) |
| P S T EST SRL SRL | 2636021 | 7413 | 15.002 (2025) |
| OLGAROV NET SRL SRL | 16430713 | 7112 | 15.000 (2023) |
| OASIS VET S.R.L. SRL | 44562868 | 7500 | 15.000 (2025) |
| TECHNO-LAND INVEST SRL SRL | 29262921 | 0111 | 15.000 (2025) |
| M&G CONSULTING ACHIZIȚII SRL SRL | 37679955 | 8211 | 15.000 (2022) |
| ALPHA VOLTAGE EXPERTS S.R.L. SRL | 50804656 | 4321 | 15.000 (2025) |
| MVP MIBAS CONCEPT SRL SRL | 29022228 | 7022 | 15.000 (2025) |
| GRUPUL VOCAL FOLCLORIC TRADITIONALII S.R.L. SRL | 51147562 | 9020 | 15.000 (2025) |
| PROTERMO PROIECT CONSULTING S.R.L. SRL | 46169432 | 7112 | 15.000 (2023) |
| PARAPH DIGITAL S.R.L. SRL | 51774197 | 7020 | 15.000 (2025) |
| POWERTECH SECURITY SRL SRL | 38395684 | 8020 | 15.000 (2025) |
| MAKE MOB S.R.L. SRL | 49970620 | 4332 | 15.000 (2025) |
| STUDIO STRAAT S.R.L. SRL | 52353293 | 7111 | 15.000 (2025) |
| PAS SINGUR INDEPENDENT S.R.L. SRL | 48129469 | 8559 | 15.000 (2024) |
| BEST QUALITY PROJECT SRL SRL | 27802960 | 7022 | 15.000 (2025) |
| POED DRAUDE CONSULT S.R.L. SRL | 40106125 | 6831 | 15.000 (2021) |
| GBS RESIDENTIAL ADVANCED SOLUTIONS S.R.L. SRL | 45739080 | 6831 | 15.000 (2025) |
| NIOKA IDEAS SRL SRL | 31653921 | 1812 | 15.000 (2024) |
| CRISAND SOFTWARE SRL SRL | 23420631 | 6920 | 15.000 (2025) |
| ARCHAEOLOGIST SRL SRL | 36030223 | 7220 | 15.000 (2025) |
| VECTOR RESEARCH SRL SRL | 13509805 | 5630 | 14.979 (2024) |
| GLÜCKSKLEE S.R.L. SRL | 41544379 | 8559 | 14.975 (2025) |
| VECTOR PROIECT SRL SRL | 15125908 | 7112 | 14.966 (2025) |
| ZENX S.R.L. SRL | 49339647 | 8699 | 14.960 (2025) |
| DERYA'S ENGINES S.R.L. SRL | 41676027 | 4791 | 14.958 (2023) |
| AVENTADOR ASIST CONCEPT SRL SRL | 31625220 | 7022 | 14.955 (2019) |
| ABC X CREATIVE STUDIO S.R.L. SRL | 50934885 | 4791 | 14.954 (2025) |
| INSTINCT BRANDING S.R.L. SRL | 52841006 | 7311 | 14.943 (2025) |
| LUCAS FOX S.R.L. SRL | 50899907 | 4712 | 14.940 (2025) |
| SANICOM ROMANIA SRL SRL | 10715797 | 4690 | 14.935 (2022) |
| DOR - ZE INVEST SRL SRL | 22797820 | 4110 | 14.924 (2024) |
| ANDANTE TRANQUILLO SRL SRL | 33083932 | 8552 | 14.910 (2025) |
| ON POINT EVENTS S.R.L. SRL | 52681673 | 7739 | 14.904 (2025) |
| B.K. DENT SRL SRL | 15217432 | 8513 | 14.902 (2025) |
| MENTORIA MINDS S.R.L. SRL | 53183235 | 8569 | 14.900 (2025) |
| VTS AGROCONSULT S.R.L. SRL | 46585841 | 7311 | 14.882 (2024) |
| MITIDI IMPEX SRL SRL | 331110 | 4322 | 14.874 (2020) |