Firme din Sectorul 3
București
Sectorul 3 are 48.059 de firme active, dintre care 18.394 au depus bilanț pentru 2019 — 19,4% din firmele județului București. Densitatea e de 128,2 firme la 1.000 de locuitori, sub media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 53,6 mld RON, e 9,5% din cea a județului; firma medie facturează cu 52,0% sub media județului. Față de 2018, cifra de afaceri a crescut cu 23,5%.
Cele mai multe firme sunt în activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 5,1%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 4,6%) și intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat (CAEN 4791, 3,6%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| SERVICII DE TAPITARE & RETAPITARE SRL SRL | 36252807 | 9524 | 248.590 (2025) |
| GUZGANU' ROZALIU SRL SRL | 17779364 | 4711 | 248.576 (2025) |
| VEDIS SRL SRL | 13020506 | 6832 | 248.562 (2025) |
| PROF MACRISISS SRL SRL | 13779523 | 7020 | 248.558 (2025) |
| AMEDELION HOUSE S.R.L. SRL | 44328280 | 7430 | 248.558 (2025) |
| FEEL GOLD VALUE SRL SRL | 37678178 | 7022 | 248.538 (2025) |
| E-DESK SUPPORT S.R.L. SRL | 40754526 | 8299 | 248.500 (2025) |
| AEDIFICA BUSINESS SRL SRL | 36776798 | 7732 | 248.470 (2025) |
| QUADRA QUALITY SOLUTIONS SRL SRL | 34993537 | 7499 | 248.465 (2025) |
| GNOCCHI HOUSE S.R.L. SRL | 39993309 | 5622 | 248.400 (2025) |
| BEAUTY SALON & TRADE S.R.L. SRL | 46094259 | 9621 | 248.349 (2025) |
| INFOROMANICA S.R.L. SRL | 45577069 | 6201 | 248.346 (2023) |
| GR TRANS COM S.R.L. SRL | 50953593 | 4941 | 248.315 (2025) |
| MOULD PRO PLAST S.R.L. SRL | 42496296 | 7112 | 248.285 (2025) |
| SILMA SERVICE SRL SRL | 3011055 | 9531 | 248.202 (2025) |
| ECOROADS TEHNOLOGY SRL SRL | 34373136 | 4211 | 248.174 (2025) |
| WFILM SRL SRL | 37726429 | 5911 | 248.173 (2025) |
| CXC BIZ LX SRL SRL | 36002681 | 6220 | 248.134 (2025) |
| CAPITAL TELECOM SRL SRL | 27056224 | 6820 | 248.126 (2025) |
| LOVRATEC S.R.L. SRL | 44637731 | 5819 | 248.055 (2025) |
| CODE SNOW S.R.L. SRL | 49721778 | 6310 | 248.051 (2025) |
| RAM INGINERIE & CONSULTANŢĂ S.R.L. SRL | 41152731 | 7112 | 248.035 (2025) |
| SMART AUDIO PROJECTS S.R.L. SRL | 42066469 | 4740 | 248.016 (2025) |
| HEALTHY FRESH PRODUCTS S.R.L. SRL | 45795594 | 7022 | 248.000 (2025) |
| HELIOSOFT S.R.L. SRL | 42667213 | 6210 | 247.972 (2025) |
| GERMIN TRADE SRL SRL | 15234794 | 6820 | 247.955 (2025) |
| IONITA CONSULTANTA INSTALATII S.R.L. SRL | 41910186 | 7112 | 247.954 (2025) |
| PAPER STREET SOFTWARE S.R.L. SRL | 42497887 | 6210 | 247.914 (2025) |
| SORE & B.G. IMPEX SRL SRL | 32515617 | 4791 | 247.875 (2025) |
| DR. BULEARCA RODICA-ANCA SPECIALIST ODF ȘI CDA S.R.L. SRL | 46368907 | 8623 | 247.870 (2025) |
| CONDEC TECHSOFT S.R.L. SRL | 46094690 | 6311 | 247.857 (2025) |
| EPILARE DEFINITIVA IASI S.R.L. SRL | 46313847 | 9622 | 247.844 (2025) |
| MASTERMOVE S.R.L. SRL | 45479770 | 4942 | 247.833 (2025) |
| IRASHIA SERVICES S.R.L. SRL | 49192936 | 9001 | 247.804 (2025) |
| ROMANSUINEX IMPORT-EXPORT SRL SRL | 1573111 | 6820 | 247.804 (2025) |
| WILD 2000 SRL SRL | 4990644 | 7112 | 247.789 (2025) |
| QUBART SOLUTIONS S.R.L. SRL | 47699399 | 4791 | 247.786 (2025) |
| FAI RS DRIVE S.R.L. SRL | 50978040 | 4939 | 247.637 (2025) |
| PASCAL TE ÎNVAȚĂ S.R.L. SRL | 47218924 | 8559 | 247.635 (2025) |
| MULTISERV ADMINISTRARE S.R.L. SRL | 51126357 | 6832 | 247.602 (2025) |
| FLORENTINA IMPEX SRL SRL | 3010637 | 4776 | 247.534 (2025) |
| CHROMA AGENCY S.R.L. SRL | 49488355 | 7311 | 247.530 (2025) |
| KARMA EXCLUSIV SRL SRL | 27096393 | 4712 | 247.489 (2025) |
| COACHING & CONSULTING MANAGEMENT S.R.L. SRL | 39223725 | 6811 | 247.470 (2025) |
| HEALING WORDS STUDIO S.R.L. SRL | 42183825 | 7410 | 247.441 (2024) |
| DEVELOPESCU S.R.L. SRL | 48250087 | 6210 | 247.403 (2025) |
| NICE AUTOMATIC SRL SRL | 32956044 | 4321 | 247.402 (2025) |
| ELECTRONIC PREST SRL SRL | 18728695 | 4321 | 247.284 (2025) |
| SAFEGRID NETWORK SRL SRL | 35250972 | 6311 | 247.277 (2025) |
| THEA EVENTS SRL SRL | 34531368 | 4799 | 247.274 (2025) |