Firme din Sectorul 3
București
Sectorul 3 are 48.075 de firme active, dintre care 20.014 au depus bilanț pentru 2020 — 19,4% din firmele județului București. Densitatea e de 128,3 firme la 1.000 de locuitori, sub media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 53,5 mld RON, e 9,5% din cea a județului; firma medie facturează cu 52,0% sub media județului. Cifra de afaceri e practic neschimbată față de 2019 (-0,3%).
Cele mai multe firme sunt în activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 5,1%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 4,6%) și intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat (CAEN 4791, 3,6%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| DOCTOR TROTINETA S.R.L. SRL | 44914140 | 4791 | 858.600 (2025) |
| KARCAN CUTTING TOOLS S.R.L. SRL | 43360488 | 2841 | 858.585 (2023) |
| RASIO INTERFINISS S.R.L. SRL | 43965641 | 4120 | 858.235 (2025) |
| ALL4BOATS SRL SRL | 36587586 | 8553 | 857.203 (2025) |
| MOBILE COMMUNICATION ADVISORS S.R.L. SRL | 30334240 | 4619 | 857.005 (2025) |
| DICO TRADE CONSULT SRL SRL | 17727764 | 4619 | 856.942 (2025) |
| IVY ROSETTI SRL SRL | 37899535 | 5630 | 856.455 (2025) |
| TSE AUTO BUSINESS S.R.L. SRL | 46792120 | 4781 | 856.274 (2025) |
| SOFTLYZER SYSTEM S.R.L. SRL | 45871802 | 6201 | 855.723 (2025) |
| COVERALL TRADE PARTNER SRL SRL | 28706406 | 4613 | 855.290 (2025) |
| LIT EMBERS S.R.L. SRL | 43763529 | 8559 | 854.400 (2025) |
| NEW CHALLENGE MARKETING RESEARCH SRL SRL | 34104413 | 7020 | 854.243 (2025) |
| BIGGER CAPITAL S.R.L. SRL | 47866411 | 8559 | 854.093 (2025) |
| MAGNA FORCE SRL SRL | 35213648 | 8010 | 854.040 (2025) |
| SANITAS DOM S.R.L. SRL | 42575713 | 8699 | 853.632 (2025) |
| FUSION 4 IT PRINT S.R.L. SRL | 45916742 | 9511 | 853.436 (2025) |
| GENDIS SYSTEMS SRL SRL | 19277186 | 4650 | 853.327 (2025) |
| EXELENT INVESTMENT S.R.L. SRL | 49351667 | 4671 | 853.209 (2025) |
| AI RESEARCH LABORATORY S.R.L. SRL | 43199528 | 6201 | 853.183 (2025) |
| HARA PLUS CARS S.R.L. SRL | 44233776 | 8553 | 853.020 (2024) |
| CAR TUNING DISTRIBUTION SRL SRL | 23025616 | 4782 | 852.952 (2025) |
| ARA DUO SRL SRL | 15428731 | 4321 | 852.870 (2025) |
| WHITE STAR COMMUNICATION SRL SRL | 23301959 | 7330 | 852.729 (2025) |
| WINE LOGISTICS S.R.L. SRL | 49039550 | 4634 | 852.694 (2025) |
| ANOMIS CONCEPT S.R.L. SRL | 38498299 | 8299 | 852.493 (2025) |
| ENS ONLINE S.R.L. SRL | 47953046 | 4775 | 852.241 (2025) |
| ALAN MOTORS SRL SRL | 36134569 | 4520 | 851.738 (2021) |
| BIROTIP TOP 2000 SRL SRL | 13327862 | 4762 | 851.082 (2025) |
| AUTOKLASS EXPERT SRL SRL | 23721790 | 9531 | 850.704 (2025) |
| SEIR MAFE S.R.L. SRL | 43110643 | 5611 | 850.366 (2025) |
| HD TECH LABS S.R.L. SRL | 47242175 | 6210 | 850.339 (2025) |
| DIGITALK MEDIA SERVICES SRL SRL | 24579946 | 7311 | 850.120 (2025) |
| SOL AMANET S.R.L. SRL | 38788365 | 6492 | 849.787 (2025) |
| D & D LECORAMA SRL SRL | 12133477 | 4120 | 849.582 (2025) |
| MOTIKO INVEST SRL SRL | 34765261 | 4684 | 849.498 (2025) |
| SANAFEM OBGYN S.R.L. SRL | 40400332 | 8622 | 848.833 (2025) |
| SMA BOUTIQUE DE LUXE SRL SRL | 36021896 | 4776 | 848.655 (2025) |
| LAUR ELECTRIC S.R.L. SRL | 48898144 | 4643 | 848.606 (2025) |
| SKYLINE PROJECT MANAGEMENT S.R.L. SRL | 39518840 | 7112 | 847.663 (2025) |
| PERFECT MARRIAGE SRL SRL | 18723744 | 4791 | 847.656 (2025) |
| DDB DESIGN SRL SRL | 13204380 | 7311 | 847.524 (2025) |
| IANNRIS MARKET S.R.L. SRL | 39833243 | 4711 | 847.457 (2025) |
| MEDICAL DEVICE DISTRIBUTION S.R.L. SRL | 39453678 | 4774 | 847.312 (2025) |
| DISPATCH66 LOGISTICS AVIF S.R.L. SRL | 6561223 | 8220 | 847.104 (2025) |
| MERIDIAN TAXI PLUS SRL SRL | 23952523 | 4933 | 846.488 (2025) |
| BRTGARAGE SRL SRL | 36862139 | 9531 | 846.341 (2025) |
| GRUPO LINAGAR ROMANIA S.R.L. SRL | 48252886 | 4100 | 845.853 (2025) |
| NORIZ AUTO S.R.L. SRL | 50215731 | 7711 | 845.579 (2025) |
| OXIGEN GREEN ENERGY SRL SRL | 32793516 | 7311 | 845.576 (2025) |
| AMA ALIM CENTER S.R.L. SRL | 42048110 | 9602 | 845.023 (2025) |