Firme din Sectorul 3
București
Sectorul 3 are 48.075 de firme active, dintre care 20.014 au depus bilanț pentru 2020 — 19,4% din firmele județului București. Densitatea e de 128,3 firme la 1.000 de locuitori, sub media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 53,5 mld RON, e 9,5% din cea a județului; firma medie facturează cu 52,0% sub media județului. Cifra de afaceri e practic neschimbată față de 2019 (-0,3%).
Cele mai multe firme sunt în activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 5,1%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 4,6%) și intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat (CAEN 4791, 3,6%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| NOISE FACTORY S.R.L. SRL | 45788287 | 9001 | 625.271 (2024) |
| OMC - 2000 SRL SRL | 12461466 | 5829 | 624.957 (2025) |
| ARTBIT SRL SRL | 36121070 | 7420 | 624.912 (2025) |
| PSIHANALIA S.R.L. SRL | 38556080 | 8622 | 624.762 (2025) |
| EL.N.A. BUSINESS ADVISORS S.R.L. SRL | 41637052 | 7499 | 624.709 (2025) |
| EGETRA CONSULTING SRL SRL | 12487709 | 7020 | 624.700 (2025) |
| SILVER ADVISOR S.R.L. SRL | 46842503 | 6619 | 624.688 (2025) |
| DIGITAL EXPRESSION S.R.L. SRL | 43610444 | 6220 | 624.522 (2025) |
| MUNUNA TRADITII VINDECATOARE S.R.L. SRL | 42985551 | 8559 | 624.420 (2025) |
| LITTLE SAIGON IMPEX S.R.L. SRL | 50225131 | 5611 | 624.192 (2024) |
| EXTREMSTO SHOP S.R.L. SRL | 47105275 | 8299 | 623.960 (2025) |
| DIMAX DISTRIBUTION S.R.L. SRL | 51575356 | 4619 | 623.906 (2025) |
| PROTOOLS SANICOM S.R.L. SRL | 44804376 | 4690 | 623.780 (2025) |
| HONGUANG IMPEX SRL | 33458030 | 4642 | 623.668 (2025) |
| BACO PROMT SERVICE SRL SRL | 34765229 | 3312 | 623.629 (2025) |
| ARD4MED S.R.L. SRL | 47546239 | 8622 | 623.617 (2025) |
| PRODACT METAL COLOR SRL SRL | 32928397 | 2551 | 623.602 (2025) |
| NOVA BLOCK SRL SRL | 37634015 | 6832 | 623.593 (2025) |
| SERVICE CENTER VEST S.R.L. SRL | 46545502 | 9531 | 623.542 (2025) |
| MERYEM - MEDEEA S.R.L. SRL | 48456789 | 4711 | 623.281 (2025) |
| RF KINETIX S.R.L. SRL | 44503799 | 9313 | 623.151 (2025) |
| TOP BEVERAGE GROUP SRL SRL | 28517610 | 4639 | 623.105 (2025) |
| RESALTA ENERGY SOLAR S.A. SA | 47104075 | 7112 | 622.716 (2025) |
| PAS SSM SRL SRL | 36066880 | 8299 | 622.590 (2025) |
| TECHGENIUS M S.R.L. SRL | 47833783 | 6290 | 622.578 (2025) |
| DINU AXINTELE SRL SRL | 11967636 | 4771 | 622.293 (2025) |
| INTER INVEST & SERVICES SRL SRL | 22726498 | 6421 | 622.268 (2025) |
| VISA CATCHER S.R.L. SRL | 50369315 | 6290 | 622.201 (2025) |
| ART DELIVERY SRL SRL | 32133889 | 5621 | 622.073 (2017) |
| UNIFICA CRITO S.R.L. SRL | 48491425 | 6831 | 621.990 (2024) |
| DUO DENT SRL SRL | 15830088 | 8623 | 621.921 (2025) |
| XIS SANDAC COMPANY S.R.L. SRL | 47597941 | 8230 | 621.911 (2025) |
| NA STUDIO ARCHITECTURE & ENGINEERING DESIGN CONSULTANCY S.R.L. SRL | 47363290 | 7112 | 621.905 (2025) |
| VALLEO TRANSPORT EXPEDITION SRL SRL | 30289750 | 4941 | 621.891 (2025) |
| ALPINO STAR TRADE SRL SRL | 25384330 | 4644 | 621.478 (2025) |
| DAZZLER LABS S.R.L. SRL | 50346508 | 6210 | 621.240 (2025) |
| MEDIGEN DIAGNOSTIK ACK S.R.L. SRL | 46458481 | 8621 | 620.721 (2025) |
| MAPMAKER S.R.L. SRL | 39257574 | 7020 | 620.554 (2025) |
| FAE DRONES SRL SRL | 30887150 | 2640 | 620.212 (2025) |
| MATEL TRADING SRL SRL | 14169604 | 4690 | 620.208 (2025) |
| AUTO TEO BANEASA SRL SRL | 36148807 | 8553 | 620.065 (2025) |
| AITECH SERVICES S.R.L. SRL | 47369420 | 6201 | 620.000 (2025) |
| GYNHEALTH REAL S.R.L. SRL | 40598230 | 8622 | 619.998 (2024) |
| BELVICA DUMI SRL SRL | 37962608 | 4334 | 619.974 (2025) |
| POLL ESP SRL SRL | 32720590 | 4941 | 619.931 (2025) |
| CREATIV PREST BM SRL SRL | 33446450 | 6391 | 619.576 (2025) |
| AEROMONTAJ MOTORS SERVICE S.R.L. SRL | 48599681 | 9531 | 619.330 (2025) |
| ADONIS CONSTRUCT S.R.L. SRL | 42946625 | 4100 | 619.250 (2025) |
| BALKANSCENTS S.R.L. SRL | 49072158 | 4791 | 619.192 (2025) |
| WHITE AIR CLEAN S.R.L. SRL | 41729415 | 4100 | 619.169 (2025) |