Firme din Sectorul 3
București
Sectorul 3 are 48.047 de firme active, dintre care 20.008 au depus bilanț pentru 2020 — 19,4% din firmele județului București. Densitatea e de 128,2 firme la 1.000 de locuitori, sub media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 53,5 mld RON, e 9,5% din cea a județului; firma medie facturează cu 52,0% sub media județului. Cifra de afaceri e practic neschimbată față de 2019 (-0,3%).
Cele mai multe firme sunt în activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 5,1%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 4,6%) și intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat (CAEN 4791, 3,6%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| ALSIMIL STYLE FASHION S.R.L. SRL | 41915272 | 4779 | 39.925 (2025) |
| BRUTUS HOME S.R.L. SRL | 45270713 | 6831 | 39.909 (2025) |
| GENERAL PARTS SRL SRL | 36833915 | 4531 | 39.882 (2025) |
| DAVID SPECIAL S.R.L. SRL | 45580439 | 4782 | 39.863 (2024) |
| EMDENT PRO ART S.R.L. SRL | 51452930 | 8623 | 39.860 (2025) |
| THEATER LIGHT STUDIO S.R.L. SRL | 43481978 | 8552 | 39.850 (2025) |
| EXCELSIOR TRANSLATIONS S.R.L. SRL | 39065110 | 7430 | 39.849 (2025) |
| A&M TEAM LEAD S.R.L. SRL | 43435017 | 4791 | 39.833 (2025) |
| FIGO - FARMING INVESTMENTS GROUP S.R.L. SRL | 46692368 | 0111 | 39.832 (2025) |
| ANAIS ONLINE S.R.L. SRL | 43769165 | 4791 | 39.828 (2025) |
| SAM FUNERAL HOUSE S.R.L. SRL | 41941000 | 9603 | 39.828 (2021) |
| COMMITTED TO UPGRADE SRL SRL | 36418692 | 8559 | 39.826 (2025) |
| JACT DISTRIBUTION & MORE S.R.L. SRL | 44718682 | 4712 | 39.826 (2025) |
| RINYA CONSULTING & TRAINING SRL SRL | 19131465 | 7022 | 39.821 (2025) |
| GD GROWTH INVESTMENTS S.R.L. SRL | 49420902 | 4647 | 39.820 (2025) |
| GEANINA COMINVEST SRL SRL | 5691136 | 4779 | 39.819 (2025) |
| ALLINBEAUTY S.R.L. SRL | 47608285 | 9699 | 39.741 (2025) |
| FIRST CLASS A&I ASIG ASISTENT ÎN BROKERAJ SRL SRL | 20923086 | 6622 | 39.737 (2025) |
| VERDIS TRAVEL SRL SRL | 24953845 | 7911 | 39.712 (2025) |
| AMS SERVICII MEDICALE SRL SRL | 17416725 | 8622 | 39.663 (2025) |
| IMOBONO ESTATE S.R.L. SRL | 44584882 | 6831 | 39.660 (2024) |
| SEVA TRADE DL S.R.L. SRL | 43929894 | 4634 | 39.660 (2024) |
| STOPMED SUPPLIER SRL SRL | 37527280 | 4646 | 39.660 (2025) |
| LIMITLESS MANPOWER S.R.L. SRL | 49427463 | 7810 | 39.638 (2025) |
| SERAPHIM MEDIA GROUP SRL SRL | 27971757 | 6020 | 39.633 (2025) |
| ASERO EXPRESS S.R.L. SRL | 44091817 | 4939 | 39.620 (2025) |
| EXPORT CONTROLS CONSULTING S.R.L. SRL | 49484485 | 7020 | 39.611 (2025) |
| ADVERTO IMOBILIARE S.R.L. SRL | 51109917 | 6812 | 39.587 (2025) |
| XPAZ DESIGN S.R.L. SRL | 48776597 | 7410 | 39.584 (2023) |
| INNOVMAR SRL SRL | 36035620 | 7022 | 39.537 (2025) |
| BREAK THE ISO S.R.L. SRL | 50904426 | 7420 | 39.534 (2025) |
| SUDO PRODCOM SRL SRL | 14405357 | 2511 | 39.517 (2025) |
| APS4YOU CONCEPT S.R.L. SRL | 47291097 | 6820 | 39.516 (2025) |
| ACTIV MANAGEMENT ADVISOR SRL SRL | 37899454 | 7022 | 39.496 (2025) |
| GLOBALGOURMETFOOD S.R.L. SRL | 46732462 | 5610 | 39.493 (2025) |
| ORL CONNECT S.R.L. SRL | 52584433 | 8622 | 39.481 (2025) |
| CARPATEXPRES LOGISTICS SRL SRL | 30599018 | 4941 | 39.470 (2025) |
| LENIROS IMPEX SRL SRL | 18176485 | 4776 | 39.463 (2025) |
| IONELGO SRL SRL | 35881663 | 4711 | 39.460 (2016) |
| V MAX SHIPPING SRL-D SRL | 38421031 | 4941 | 39.446 (2021) |
| BRAND MUSIC S.R.L. SRL | 51756239 | 6010 | 39.438 (2025) |
| ALEXGSM SRL SRL | 24465780 | 4740 | 39.416 (2025) |
| SHARP ENGINEERING S.R.L. SRL | 42147750 | 2553 | 39.412 (2025) |
| A NEW JOURNEY WITH UBER S.R.L. SRL | 45069796 | 4939 | 39.399 (2025) |
| CABANA PREDELUȚ S.R.L. SRL | 43624725 | 4941 | 39.384 (2024) |
| AM PM AMENAJARI INTERIOARE SRL SRL | 34206898 | 4399 | 39.381 (2017) |
| LIFEADVICEEXPERIENCE S.R.L. SRL | 41455042 | 7022 | 39.380 (2022) |
| AUTHENTIC SUCCESS S.R.L. SRL | 37921780 | 8559 | 39.371 (2025) |
| DAIDA SERVICES SRL SRL | 27102398 | 4120 | 39.358 (2024) |
| BLACK SIA FACTORY S.R.L. SRL | 46186212 | 9020 | 39.355 (2025) |