Firme din Sectorul 3
București
Sectorul 3 are 48.047 de firme active, dintre care 22.048 au depus bilanț pentru 2021 — 19,4% din firmele județului București. Densitatea e de 128,2 firme la 1.000 de locuitori, sub media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 66,6 mld RON, e 9,6% din cea a județului; firma medie facturează cu 51,5% sub media județului. Față de 2020, cifra de afaceri a crescut cu 24,5%.
Cele mai multe firme sunt în activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 5,1%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 4,6%) și intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat (CAEN 4791, 3,6%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| IMOBILIARE STOCK INVEST S.R.L. SRL | 41492784 | 7022 | 92.660 (2025) |
| JAXIO S.R.L. SRL | 50857502 | 4712 | 92.638 (2025) |
| SGM PRO CONTAB CONSULT SRL SRL | 21069799 | 6619 | 92.630 (2025) |
| ALL MEDIA UNITED AGENCY SRL SRL | 30141044 | 7311 | 92.628 (2025) |
| KANTHES CONSULTING SOLUTIONS S.R.L. SRL | 47130090 | 7022 | 92.615 (2025) |
| PREV STING IEM S.R.L. SRL | 42797450 | 8425 | 92.599 (2025) |
| MED INTEX SRL SRL | 6547180 | 4774 | 92.496 (2025) |
| HEF MED S.R.L. SRL | 44942247 | 8622 | 92.481 (2025) |
| SHADOW PIXEL S.R.L. SRL | 49748480 | 6311 | 92.476 (2025) |
| LEOCRIS COMEXIM SRL SRL | 3773108 | 4772 | 92.470 (2025) |
| MIRCHO THE BARBER S.R.L. SRL | 46890861 | 9621 | 92.449 (2025) |
| ACA ECO INSTAL S.R.L. SRL | 50023787 | 4322 | 92.389 (2025) |
| SAVU M & C SRL SRL | 11792291 | 9531 | 92.383 (2024) |
| MTC PREMIUM VISION S.R.L. SRL | 45443083 | 6311 | 92.325 (2025) |
| 666CZR WEB DEV S.R.L. SRL | 52054267 | 6310 | 92.300 (2025) |
| DIOMEDE IMOB S.R.L. SRL | 39978899 | 6820 | 92.217 (2025) |
| SIDEVO TECH SRL SRL | 32999916 | 6201 | 92.215 (2023) |
| PAN MEDICAL GINECO S.R.L. SRL | 45619148 | 8622 | 92.209 (2025) |
| NATURAL HANDMADE BIO S.R.L. SRL | 47057453 | 4775 | 92.160 (2025) |
| RUDI INSTAL SRL SRL | 30949644 | 4322 | 92.151 (2025) |
| CRI MAR BUILD S.R.L. SRL | 53033262 | 4100 | 92.134 (2025) |
| SECURE ACCOUNTING S.R.L. SRL | 47189306 | 8211 | 92.071 (2025) |
| DANNY TRADING COM SRL SRL | 14482660 | 9621 | 92.065 (2017) |
| FEMEISOFERITE S.R.L. SRL | 50915778 | 4933 | 92.059 (2025) |
| ROYAL WIN ATELIERE S.R.L. SRL | 43952536 | 1413 | 92.029 (2024) |
| LAGRANGE S.R.L. SRL | 332565 | 4100 | 92.002 (2025) |
| REGATAS S.R.L. SRL | 50835210 | 4299 | 92.000 (2025) |
| NARKIS MANAGEMENT SRL SRL | 26643484 | 7020 | 91.966 (2025) |
| AMI DIAGNOSTIC S.R.L. SRL | 50331710 | 8622 | 91.935 (2025) |
| FIN-EX PREST SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ SRL | 23011394 | 8211 | 91.891 (2025) |
| AUTOPARK FELIX SRL SRL | 37143565 | 5221 | 91.880 (2025) |
| PROSonic SRL SRL | 17333379 | 6202 | 91.879 (2025) |
| CARDIO ICC S.R.L. SRL | 50278810 | 8622 | 91.811 (2025) |
| ANG HOMEINVEST S.R.L. SRL | 46064908 | 6811 | 91.792 (2024) |
| RADO PLUMBING S.R.L. SRL | 46213767 | 4322 | 91.786 (2025) |
| GARAJ 4X4 POWER BY URL S.R.L. SRL | 48125823 | 9531 | 91.765 (2025) |
| BAM AUTO S.R.L. SRL | 47629920 | 4933 | 91.762 (2025) |
| VOCAL VISION S.R.L. SRL | 48366465 | 9020 | 91.742 (2025) |
| MEGADENTH SERV SRL SRL | 37057626 | 8623 | 91.725 (2025) |
| SAVVY TRENDS S.R.L. SRL | 48231638 | 4712 | 91.701 (2025) |
| ARHIVIST NO ONE S.R.L. SRL | 50721348 | 8299 | 91.673 (2025) |
| KARRO KET SRL SRL | 38002670 | 4933 | 91.646 (2025) |
| BELL'S CONCEPT SRL SRL | 36508353 | 6220 | 91.634 (2025) |
| ISSAVISION MARKETING S.R.L. SRL | 48784590 | 7311 | 91.624 (2025) |
| GPS TRANS ALTERNATIV S.R.L. SRL | 41941328 | 4933 | 91.621 (2025) |
| EDIL ROAD DESIGN S.R.L. SRL | 48744331 | 7112 | 91.600 (2025) |
| AMORATI MEDIA EUROPE S.R.L. SRL | 45868521 | 8559 | 91.597 (2025) |
| SIMODENTELENA S.R.L. SRL | 42386064 | 8623 | 91.586 (2022) |
| COMALM SG IMPEX SRL SRL | 329314 | 6820 | 91.567 (2025) |
| MEDIA IMAGE SOLUTIONS SRL SRL | 16609400 | 5819 | 91.538 (2025) |