Firme din Sectorul 3
București
Sectorul 3 are 48.047 de firme active, dintre care 22.048 au depus bilanț pentru 2021 — 19,4% din firmele județului București. Densitatea e de 128,2 firme la 1.000 de locuitori, sub media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 66,6 mld RON, e 9,6% din cea a județului; firma medie facturează cu 51,5% sub media județului. Față de 2020, cifra de afaceri a crescut cu 24,5%.
Cele mai multe firme sunt în activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 5,1%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 4,6%) și intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat (CAEN 4791, 3,6%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| RINGTAIL CREATIVE BITCRAFT S.R.L. SRL | 52362089 | 6210 | 80.271 (2025) |
| CASTEL THOMAS S.R.L. SRL | 42180829 | 0121 | 80.206 (2025) |
| ELCO SAM GAS SRL SRL | 24559582 | 4322 | 80.200 (2025) |
| SEED TRAINING AND DEVELOPMENT S.R.L. SRL | 49138902 | 8559 | 80.171 (2025) |
| EVOLUTION MEDIA SRL SRL | 13751921 | 7021 | 80.169 (2025) |
| R&C ELITE FASHION S.R.L. SRL | 43970290 | 9602 | 80.150 (2025) |
| SOD EDITION S.R.L. SRL | 50020152 | 4712 | 80.134 (2025) |
| MGP INTER S.R.L. SRL | 48465736 | 9313 | 80.130 (2025) |
| CHOISE MEDIA SRL SRL | 34701462 | 4941 | 80.109 (2025) |
| MULTILINGUA EXPERT SRL SRL | 18508045 | 7430 | 80.103 (2025) |
| EASY TRADE INTERNATIONAL S.R.L. SRL | 46567969 | 7311 | 80.082 (2025) |
| UNGROUPE S.R.L. SRL | 50964886 | 7410 | 80.075 (2025) |
| DUO LOOK SAV S.R.L. SRL | 43973628 | 4711 | 80.069 (2023) |
| CRISVAL STIL PROD SRL SRL | 8222703 | 5610 | 80.006 (2019) |
| INSPIRE ASSET MANAGEMENT S.R.L. SRL | 50169791 | 7022 | 80.000 (2025) |
| ROYAL BEAUTY ROOM S.R.L. SRL | 42618148 | 4322 | 80.000 (2025) |
| EQUAL CLEAN SRL SRL | 28122040 | 8121 | 80.000 (2025) |
| YURR VISION S.R.L. SRL | 50907961 | 6831 | 80.000 (2025) |
| ZAKKISTORE S.R.L. SRL | 38940756 | 4932 | 79.918 (2022) |
| ODISEEA PR SRL SRL | 35742940 | 9020 | 79.913 (2024) |
| CUPTORUL BRUTARULUI S.R.L. SRL | 45673953 | 1071 | 79.879 (2023) |
| YAMBY STORE SRL SRL | 34198990 | 4619 | 79.866 (2025) |
| ANDRE TWINK S.R.L. SRL | 51817425 | 7311 | 79.864 (2025) |
| PRINCINGONE EXPERT S.R.L. SRL | 42695884 | 7320 | 79.814 (2025) |
| DOCIN SOLUTIONS S.R.L. SRL | 52916664 | 7020 | 79.800 (2025) |
| ZLATA FASHION S.R.L. SRL | 51132227 | 4712 | 79.789 (2025) |
| STAR CONFORT INSTAL SRL SRL | 27652057 | 4322 | 79.767 (2025) |
| BALOO CONSTRUCT SERV SRL SRL | 23195122 | 4332 | 79.734 (2020) |
| RELIABLE ACCOUNT EXPERT S.R.L. SRL | 38613886 | 6920 | 79.700 (2025) |
| EC CONTASIST S.R.L. SRL | 49827079 | 6920 | 79.700 (2025) |
| BEAUTY LASH & BROWN STUDIO SRL SRL | 38204970 | 8532 | 79.679 (2025) |
| VICTOR ELECTRUSTECH S.R.L. SRL | 50486064 | 4321 | 79.666 (2025) |
| APOLLON CONSULTING SRL SRL | 16566724 | 6831 | 79.653 (2025) |
| PREMIUM RIDE CONNECT S.R.L. SRL | 52045463 | 4933 | 79.651 (2025) |
| ESCAPE SOFTDEV S.R.L. SRL | 45669650 | 6210 | 79.648 (2025) |
| W IMAGE PRODUCTIONS S.R.L. SRL | 48745426 | 7420 | 79.641 (2025) |
| MYBLOC ADMIN NETWORK S.R.L. SRL | 45220472 | 6832 | 79.639 (2025) |
| GERHAN TEXTIL SRL SRL | 34885381 | 4771 | 79.621 (2022) |
| JAVAOPS SYSTEMS S.R.L. SRL | 43580874 | 6201 | 79.616 (2025) |
| D.L. IMOBILIAR ROM SRL SRL | 18294731 | 6810 | 79.608 (2025) |
| TEX INSTRUMENTS WORLDWIDE S.R.L. SRL | 38771444 | 6210 | 79.604 (2025) |
| GLOBAL IMOB ESTATE S.R.L. SRL | 41818326 | 6831 | 79.568 (2025) |
| SMAR&A SMART BUSINESS SRL SRL | 33476958 | 6920 | 79.565 (2025) |
| GEMO COURIER S.R.L. SRL | 45702218 | 5320 | 79.560 (2025) |
| TOTAL SERVICE NIL S.R.L. SRL | 49687226 | 4321 | 79.560 (2025) |
| TOMAS CONCEPT SRL SRL | 38510538 | 4399 | 79.551 (2025) |
| ERIDAN COM SRL SRL | 5463979 | 4712 | 79.544 (2025) |
| RO 4 LIFE CONSULTING AGENT DE ASIGURARE SRL SRL | 15377646 | 6622 | 79.542 (2024) |
| NAVITAS COMPROD IMPEX SRL SRL | 4599744 | 8130 | 79.494 (2025) |
| FINANZKONTROLLE S.R.L. SRL | 42910494 | 7020 | 79.494 (2025) |