Firme din Sectorul 3
București
Sectorul 3 are 48.047 de firme active, dintre care 24.571 au depus bilanț pentru 2022 — 19,4% din firmele județului București. Densitatea e de 128,2 firme la 1.000 de locuitori, sub media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 88,7 mld RON, e 9,6% din cea a județului; firma medie facturează cu 51,6% sub media județului. Față de 2021, cifra de afaceri a crescut cu 33,2%.
Cele mai multe firme sunt în activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 5,1%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 4,6%) și intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat (CAEN 4791, 3,6%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| SMILE LIKE A STAR S.R.L. SRL | 42096630 | 8623 | 93.500 (2023) |
| GOLD CONSULTING & SERVICES S.R.L. SRL | 43110651 | 7020 | 93.396 (2025) |
| NOIO SOLUTIONS S.R.L. SRL | 42825127 | 4712 | 93.391 (2025) |
| EMERGENCY HOME MEDIC S.R.L. SRL | 51178135 | 8692 | 93.389 (2025) |
| TOTAL ARHIVE LOGISTIC SRL SRL | 37190460 | 9112 | 93.367 (2025) |
| IQBAL TRADE S.R.L. SRL | 46142836 | 4649 | 93.355 (2022) |
| LOFT SPORT S.R.L. SRL | 47451805 | 4791 | 93.349 (2025) |
| CROSS DESIGN SRL SRL | 19117223 | 1812 | 93.341 (2025) |
| PACE CAPITAL SRL SRL | 22733452 | 6812 | 93.339 (2023) |
| REVE CAPITAL S.R.L. SRL | 50929170 | 7311 | 93.336 (2025) |
| ARHITEQ COM SRL SRL | 16242388 | 7111 | 93.330 (2024) |
| XTREME PHOTOHOLICS S.R.L. SRL | 41517978 | 7420 | 93.310 (2025) |
| MBC TEST CONSULT S.R.L. SRL | 11820740 | 7120 | 93.300 (2025) |
| COMPANIA DE TEATRU INTERACTIV "CĂSUŢA FERMECATĂ" S.R.L. SRL | 37180733 | 9020 | 93.292 (2025) |
| ART SYSTEM CREATIVE S.R.L. SRL | 38939034 | 7420 | 93.286 (2025) |
| DDN POINT S.R.L. SRL | 52841464 | 4619 | 93.277 (2025) |
| BLAUBLUT ELEMENT S.R.L. SRL | 45488000 | 7311 | 93.263 (2025) |
| XPC CONSULTING S.R.L. SRL | 48301105 | 6190 | 93.255 (2025) |
| FREE WILL ART S.R.L. SRL | 46185306 | 7021 | 93.200 (2025) |
| VENUS INTERNET SALE S.R.L. SRL | 48312201 | 7311 | 93.200 (2024) |
| NOVEL DESIGN INTERNATIONAL SRL SRL | 18085700 | 1330 | 93.150 (2025) |
| SIMID BEST RESOURCES S.R.L. SRL | 39595338 | 7311 | 93.145 (2025) |
| ADD LUBRICANTS DISTRIBUTION SRL SRL | 31946875 | 4681 | 93.091 (2025) |
| CA & AN CONSULTANTA SI TRAINING S.R.L. SRL | 43664843 | 6310 | 93.061 (2025) |
| CONFIDENT CONTAB S.R.L. SRL | 48533628 | 7021 | 93.050 (2024) |
| AXIS FINANCIAL GROUP S.R.L. SRL | 51799205 | 6619 | 93.034 (2025) |
| UMAMI TECH S.R.L. SRL | 49312250 | 6210 | 93.004 (2025) |
| AEV MARKETING S.R.L. SRL | 51970231 | 7311 | 93.000 (2025) |
| FRAN RIGHT S.R.L. SRL | 47966666 | 7810 | 93.000 (2025) |
| MAVI CONS. 2002 SRL SRL | 14583206 | 4312 | 93.000 (2025) |
| BLACK FIT S.R.L. SRL | 42978546 | 9319 | 93.000 (2025) |
| ACE LAB RECOVERY SRL SRL | 37763613 | 8623 | 93.000 (2025) |
| NĂSTĂSESCU PETRUŢA-MEDICINĂ DENTARĂ SRL SRL | 38298380 | 8623 | 92.973 (2025) |
| IRAS ELECTRO S.R.L. SRL | 40621856 | 4321 | 92.953 (2025) |
| AIART PROBUILD CONSULTING S.R.L. SRL | 46806691 | 7112 | 92.948 (2024) |
| VUCA&FUN S.R.L. SRL | 49505375 | 7490 | 92.944 (2025) |
| IASMIN CONF S.R.L. SRL | 45262672 | 1421 | 92.934 (2025) |
| STAN'S ARCHIVE SOLUTIONS SRL SRL | 28562840 | 1814 | 92.867 (2022) |
| BEST DIAMOND NAILS SRL SRL | 27790718 | 7020 | 92.855 (2025) |
| BASIC DENT S.R.L. SRL | 41975916 | 3250 | 92.854 (2025) |
| GREEN PROJECT DESIGN S.R.L. SRL | 46559060 | 7311 | 92.844 (2025) |
| URBAN EAST SIDE S.R.L. SRL | 46845364 | 6831 | 92.836 (2025) |
| BEST RAW PHOTOGRAPHY S.R.L. SRL | 43041306 | 7420 | 92.835 (2025) |
| OPTIMEDIA CONSULT SRL SRL | 30881140 | 7311 | 92.810 (2025) |
| MARTH FUSION S.R.L. SRL | 49182380 | 7413 | 92.800 (2025) |
| HVAC INSTAL & SERVICE S.R.L. SRL | 42374132 | 4322 | 92.791 (2025) |
| TRIADA CONECT SRL SRL | 38471528 | 4618 | 92.750 (2025) |
| MANDELBAUM SRL SRL | 30090218 | 6311 | 92.750 (2025) |
| DITA PERFECT SOLUTIONS SRL SRL | 23268321 | 8560 | 92.750 (2025) |
| IMPACT MANAGEMENT SOLUTIONS S.R.L. SRL | 44382476 | 7021 | 92.712 (2025) |